Jeżeli potrzebujesz dotatkowych informacji bądź pomocy przy rejestracji skontaktuj się z nami telefonicznie +48 515 750 900 lub mailowo spotkania@kmgmedia.pl

Premier Kraków Hotel

ul. Opolska 14a, 31-323 Kraków

Spotkania Transportowe to bezpłatna konferencja o charakterze szkoleniowym i biznesowym dla właścicieli i menedżerów firm transportu drogowego.

W części konferencyjnej prezentujemy najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki związane z aktualną sytuacją w transporcie drogowym oraz z nadchodzącymi zmianami. Nasi eksperci i praktycy bez zbędnego „politykowania” przedstawią ostatnie oraz nadchodzące zmiany w prawie i otoczeniu biznesowym. Wskażą też najlepsze i najbezpieczniejsze drogi do poradzenia sobie z aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami.

8.40 – 9.00

Poranna kawa, rozmowy przy stanowiskach, rejestracja
(dla osób, które nie mogą wziąć całodziennego udziału mogą zarejestrować swoją obecność również w późniejszych godzinach)

 

9.00 – 9.20

Rozpoczęcie i wprowadzenie

i

9.20 – 9.50

Przewoźniku, nie daj się nacinać. Przepisy sobie, a życie i sądy sobie. Kilka prawdziwych przypadków i praktycznych wskazówek.
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

Poznaj szczegóły wystąpienia

Najnowsze orzecznictwo sądów potwierdza, że zbyt często firmy transportowe są obciążane różnego rodzaju kosztami wbrew obowiązującemu prawu. Począwszy od kar za niezwrócenie palet czy nie podstawienie pojazdu pod miejsce załadunku, poprzez potrącenie (kompensatę) wzajemnych wierzytelności aż po unikanie odpowiedzialności odszkodowawczej przez Skarb Państwa z tytułu szkody wyrządzonej przez policjantów kierujących ruchem.W trakcie prelekcji dowiesz się jakich argumentów prawnych oraz środków dowodowych używać, aby skutecznie bronić swoich interesów.

9.50 – 10.10

Najnowsze zmiany w ustawie o czasie pracy kierowcy i ustawie o transporcie drogowym.
Karolina Goniowska, radca prawny, Kancelaria Transportowa KOBEN

Poznaj szczegóły wystąpienia

Na początku 2022 roku czekają nas planowane zmiany w kluczowych dla transportu aktach prawnych. Podyktowane jest to z jednej strony dopasowaniem polskich przepisów do pakietu mobilności. Z drugiej strony uporządkowane zostaną kwestie od dawna zgłaszane przez ITD i PIP.

10.10 – 10.20

 BSOPT – kompleksowe zarządzanie firmą transportową.
Prelegent z firmy Birrt

10.20 – 10.30

Leasing i finansowanie pojazdów użytkowych
Rafał Skowronek – Dyrektor linii heavy

10.30 – 10.40

ETS

10.40 – 11.10

Wystąpienie Judek i Wspólnicy
Paweł Judek

11.10 – 11.40

 >>> Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach <<<

11.40 – 12.00

Wybrane aspekty odpowiedzialności przewoźnika na podstawie Konwencji CMR
Mirosław Siech – Lutz

12.00 – 12.20

LegalTrans
Prelegent z firmy LegalTrans

12.20 – 12.40

e-TOLL zamiast viaTOLL. Co się zmienia dla przewoźnika, jakie zagrożenia czekają i jakie rozwiązania wybrać?
Konrad Urban – LegalTelematics

12.40 – 13.00

Pakiet Mobilności nadchodzi. Co zmieni się w praktyce, jak się do tego przygotować? Dokumentacja, wymagania, rozwiązania.
Konrad Urban – LegalCare

13.00 – 13.10

MARCOS Bis
Prelegent z firmy Marcos Bis

13.10 – 13.20

DKV
Prelegent z firmy DKV

13.20 – 13.50

 >>> Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach <<<

13.50 – 14.10

T Law
Prelegent z firmy T Law

14.10 – 14.20

Ja pojadę
Prelegent z firmy Ja pojadę

14.20 – 14.30

ING
Prelegent z firmy ING

14.30 – 14.40

KRD
Prelegent z firmy KRD

14.40 – 15.00

Dokumentacja wymagana w pojeździe podczas wykonywania transportu
Karolina Goniowska, radca prawny, Kancelaria Transportowa KOBEN

Poznaj szczegóły wystąpienia

Jakie dokumenty i w jakiej formie powinien mieć ze sobą kierowca podczas wykonywania transportu w różnych krajach europejskich. Co zmieni się w tej kwestii po wejściu w życie Pakietu Mobilności?

15.00 – 15.20

Toll Collect po nowemu. Część Mautu wciąż do odzyskania.
Już od 1 października Niemcy zmienią zasady pobierania opłat drogowych
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

Poznaj szczegóły wystąpienia

Już za kilka dni zacznie obowiązywać w Niemczech nowa ustawa, uchwalona w wyniku przegranej RFN z grupą polskich firm transportowych, które od 2013 roku walczyły o zwrot niesłusznie naliczonego maut. Zmianie ulegną nie tylko stawki opłat drogowych, ale także możliwość zwolnienia z opłat dla pojazdów zasilanych gazem. Ponadto możliwość odzyskania części maut zapłaconego w okresie od stycznia 2018 aż do końca września 2021 powinna zainteresować każdą firmę transportową.

15.20 – 16.20

Lunch

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników w Strefie eksperckiej i biznesowej pozostają prawnicy oraz przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia. Kilkunastu partnerów i ekspertów prezentuje swoje rozwiązania i usługi, tworząc swego rodzaju mini-targi branżowe.

Strefa ekspercka i biznesowa pozostaje otwarta zarówno dla uczestników konferencji, jak i tych osób, którzy nie przewidują udziału w konferencji, a chcieliby wziąć udział tylko w mini-targach branżowych. Jedynym wymogiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa (formularzem na stronie internetowej, e-mailem lub telefonicznie).

Przewoźnikom i menedżerom transportu drogowego zapewniamy w pełni darmowy udział w konferencji (do 4 osób z firmy), wraz z całodniowym bufetem kawowym, przekąskami oraz lunchem. Każdy z uczestników otrzyma również pakiet konferencyjny, zawierający czasopisma TSL Biznes i Truck&Van, oraz materiały informacyjne partnerów i ekspertów.

Przewoźnikom i menedżerom transportu drogowego zapewniamy w pełni darmowy udział w konferencji (do 4 osób z firmy), wraz z całodniowym bufetem kawowym, przekąskami oraz lunchem.

Każdy z uczestników otrzyma również pakiet konferencyjny, zawierający czasopisma TSL Biznes i Truck&Van, oraz materiały informacyjne partnerów i ekspertów.

Miejsce i data konferencji

Godziny konferencji

9:00 – 15:00

Premier Kraków Hotel

ul. Opolska 14a, 31-323 Kraków

www.premierkrakowhotel.pl

Partnerzy edycji WIOSNA 2023