Jeżeli potrzebujesz dotatkowych informacji bądź pomocy przy rejestracji skontaktuj się z nami telefonicznie +48 515 750 900 lub mailowo spotkania@kmgmedia.pl

Kraków – 29 września 2021

Best Western Premier Kraków Hotel

ul. Opolska 14a, 31-323 Kraków

Spotkania Transportowe to bezpłatna konferencja o charakterze szkoleniowym i biznesowym dla właścicieli i menedżerów firm transportu drogowego.

W części konferencyjnej prezentujemy najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki związane z aktualną sytuacją w transporcie drogowym oraz z nadchodzącymi zmianami. Nasi eksperci i praktycy bez zbędnego „politykowania” przedstawią ostatnie oraz nadchodzące zmiany w prawie i otoczeniu biznesowym. Wskażą też najlepsze i najbezpieczniejsze drogi do poradzenia sobie z aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami.

Tej jesieni zajmiemy się m.in. takimi tematami:

 • e-TOLL zamiast viaTOLL. Co się zmienia dla przewoźnika, jakie zagrożenia czekają i jakie rozwiązania wybrać?
 • Pakiet Mobilności nadchodzi. Co zmieni się w praktyce, jak się do tego przygotować? Dokumentacja, wymagania, rozwiązania.
 • Rozliczanie pracy kierowców i płac minimalnych w 2022 (w kontekście Pakietu Mobilności)
 • Najnowsze zmiany w ustawie o czasie pracy kierowcy i ustawie o transporcie drogowym.
   Na początku 2022 roku czekają nas planowane zmiany w kluczowych dla transportu aktach prawnych. Podyktowane jest to z jednej strony dopasowaniem polskich przepisów do pakietu mobilności. Z drugiej strony uporządkowane zostaną kwestie od dawna zgłaszane przez ITD i PIP.
 •  Toll Collect po nowemu. Część Mautu wciąż do odzyskania.
  Już od 1 października Niemcy zmienią zasady pobierania opłat drogowych
  Już za kilka dni zacznie obowiązywać w Niemczech nowa ustawa, uchwalona w wyniku przegranej RFN z grupą polskich firm transportowych, które od 2013 roku walczyły o zwrot niesłusznie naliczonego maut. Zmianie ulegną nie tylko stawki opłat drogowych, ale także możliwość zwolnienia z opłat dla pojazdów zasilanych gazem. Ponadto możliwość odzyskania części maut zapłaconego w okresie od stycznia 2018 aż do końca września 2021 powinna zainteresować każdą firmę transportową.

 • Przewoźniku, nie daj się nacinać. Przepisy sobie, a życie i sądy sobie. Kilka prawdziwych przypadków i praktycznych wskazówek.
  Najnowsze orzecznictwo sądów potwierdza, że zbyt często firmy transportowe są obciążane różnego rodzaju kosztami wbrew obowiązującemu prawu. Począwszy od kar za niezwrócenie palet czy nie podstawienie pojazdu pod miejsce załadunku, poprzez potrącenie (kompensatę) wzajemnych wierzytelności aż po unikanie odpowiedzialności odszkodowawczej przez Skarb Państwa z tytułu szkody wyrządzonej przez policjantów kierujących ruchem.W trakcie prelekcji dowiesz się jakich argumentów prawnych oraz środków dowodowych używać, aby skutecznie bronić swoich interesów.
 • Wybrane aspekty odpowiedzialności przewoźnika na podstawie Konwencji CMR

 • Kompleksowe zarządzanie firmą transportową, jakie narzędzie pomoże przewoźnikowi?

Program konferencji może być wzbogacony o kolejne wystąpienia.

Konferencja zaplanowana jest na godziny 9:00-15:00 z dwiema przerwami kawowymi oraz lunchem na zakończenie konferencji.

Dokładny plan godzinowy przedstawimy niebawem.

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników w Strefie eksperckiej i biznesowej pozostają prawnicy oraz przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia. Kilkunastu partnerów i ekspertów prezentuje swoje rozwiązania i usługi, tworząc swego rodzaju mini-targi branżowe.

Strefa ekspercka i biznesowa pozostaje otwarta zarówno dla uczestników konferencji, jak i tych osób, którzy nie przewidują udziału w konferencji, a chcieliby wziąć udział tylko w mini-targach branżowych. Jedynym wymogiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa (formularzem na stronie internetowej, e-mailem lub telefonicznie).

Przewoźnikom i menedżerom transportu drogowego zapewniamy w pełni darmowy udział w konferencji (do 4 osób z firmy), wraz z całodniowym bufetem kawowym, przekąskami oraz lunchem. Każdy z uczestników otrzyma również pakiet konferencyjny, zawierający czasopisma TSL Biznes i Truck&Van, oraz materiały informacyjne partnerów i ekspertów.

Przewoźnikom i menedżerom transportu drogowego zapewniamy w pełni darmowy udział w konferencji (do 4 osób z firmy), wraz z całodniowym bufetem kawowym, przekąskami oraz lunchem.

Każdy z uczestników otrzyma również pakiet konferencyjny, zawierający czasopisma TSL Biznes i Truck&Van, oraz materiały informacyjne partnerów i ekspertów.

Miejsce i data konferencji

Godziny konferencji

9:00 – 15:00

Best Western Premier Kraków Hotel

ul. Opolska 14a, 31-323 Kraków

www.bestwesternkrakow.pl

Partnerzy edycji WIOSNA 2023