Katowice – 25 kwietnia 2019

 

Podczas Spotkań Transportowych jak zwykle przedstawiamy najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki związane z aktualną sytuacją w transporcie drogowym oraz z nadchodzącymi zmianami. Nasi eksperci i praktycy bez zbędnego „politykowania” przedstawią ostatnie oraz nadchodzące zmiany w prawie i otoczeniu biznesowym. Wskażą też najlepsze i najbezpieczniejsze drogi do poradzenia sobie z aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami.

 

Tej wiosny poruszymy m.in. takie tematy:

  • Najnowsze zmiany w prawie transportowym
  • Brexit i co dalej? Prawne aspekty Brexitu dla branży transportowej
  • Jak odzyskać kary za przeciążenie osi?
  • Inteligentne tachografy nadchodzą, czy jest się czego bać?
  • Efekt kuli śnieżnej, czyli jak skutecznie STRACIĆ na transporcie?
  • eCMR, kiedy i co przyniesie branży transportowej?
  • Utrata dobrej reputacji w praktyce – czyli nieposzlakowana opinia ma znaczenie
  • Kiedy przewoźnik nie odpowie za szkodę, czyli jak nie dać się obciążać „za wszystko”
  • Rażące niedbalstwo – kiedy i za co faktycznie odpowiada przewoźnik, Jak skutecznie ubezpieczać się od takich przypadków
  • Najczęstsze błędy, zaniedbania i kruczki w prawie transportowym
  • Doba kierowcy – prawda objawiona czy definicja z ustawy? Jak prawidłowo rozliczać porę nocną czy nadgodziny i jak unikać kar za błędne naliczenia
  • Wygodne formy rozliczania opłat drogowych w Europie
  • Najnowsze rozwiązania ułatwiające pracę przewoźników i zwiększające zyski.

 

8:40 – 9:00 Rejestracja, poranna kawa, rozmowy przy stanowiskach  
9:00 – 9:10 Rozpoczęcie i wprowadzenie  
9:10 – 9:30

Rażące niedbalstwo – case study
oraz
Przewoźniku – odzyskaj karę za nacisk osi
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

Poznaj szczegóły wystąpienia

Granica pomiędzy nieumyślnym uszkodzeniem ładunku, a tzw. rażącym niedbalstwem jest bardzo cienka. Przekroczenie tej niewidocznej linii powoduje ogromny wzrost odpowiedzialności kwotowej przewoźnika, który jednocześnie może być pociągnięty do odpowiedzialności w ciągu znacznie dłuższego czasu. Prelekcja ma na celu przedstawienie odpowiedzialności przewoźników w sytuacji gdy ich pracownicy lub podwykonawcy dopuszczą się rażącego niedbalstwa. Na zakończenie wskażemy także jak prawidłowo ubezpieczyć się od takich przypadków.

 

Przewoźniku – odzyskaj karę za nacisk osi

21 marca 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu wyda ostateczny wyrok dotyczący naruszenia przez Polskę dyrektywy 96/53/WE, która wprowadza obowiązek na kraje członkowskie dostosowania swojej infrastruktury drogowej do unijnego standardu, dopuszczającego pojazdy ciężarowe do swobodnego poruszania się pod drogach publicznych z naciskiem osi do 11,5 tony.

Polska przystępując do Unii Europejskiej zobowiązała się, że do 2011 roku dostosuje swoje przepisy do europejskich norm, podczas gdy końcem 2011 roku uchwalona została nowelizacja ustawy o ruchu drogowym, która w połączeniu z podziałem polskich dróg na trzy kategorie (z naciskiem osi do 8, 10 lub 11,5 tony) powoduje, że do dnia dzisiejszego nakładane są na przewoźników kary wbrew przepisom UE. Szczegółowa analiza prawna dotycząca możliwości odzyskania zapłaconych kar zostanie opublikowana po ogłoszeniu wyroku przez TSUE, jednakże już teraz informujemy, że od dnia 21 marca 2019 roku zacznie biec termin 1 miesiąca, który multiplikuje szanse przewoźników na skuteczne odzyskanie niesłusznie zapłaconych kar. Po szczegóły zapraszamy do naszego stanowiska podczas Spotkań Transportowych.

 

Łukasz Chwalczuk, managing partner w Kancelarii Prawnej IURIDICA
Prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.

Iuridica
9:30 – 9:50

Cyfryzacja, integracja, optymalizacja – trzy magiczne słowa, które pomogą Ci skutecznie reagować na potrzeby rynku transportowego.
Marcin Kutzmann, Business Development

Poznaj szczegóły wystąpienia

W dzisiejszych czasach, aby skutecznie rywalizować na rynku transportowym cyfryzacja procesów w połączeniu z odpowiednimi narzędziami oferowanymi przez sektor IT stanowią niezbędne minimum przedsiębiorcy. Jednak każda firma to unikatowy organizm o specyficznych potrzebach i charakterystyce. Dlatego podpowiemy jak zintegrować wewnętrzne rozwiązania informatyczne przedsiębiorstwa z Systemem Smart Logistics TIMOCOM i efektywnie reagować na zmienne potrzeby klientów branży TSL.

 

Marcin Kutzmann, Business Development
Absolwent Wydziału Finanse i Rachunkowość Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, specjalizacja – Logistyka: Organizacja i Finanse. W 2011 roku dołączył do grona pracowników firmy D.A. Korbut – przedstawiciela TIMOCOM na Polskę, Kraje Bałtyckie i WNP. Jako osoba współtworząca dział Business Development odpowiada za wdrażanie, prowadzenie i rozwijanie nowych inicjatyw, a także współpracę z wewnętrznymi i zewnętrznymi klientami.

TimoCom
9:50 – 10:10

Nowy Actros – najbardziej zaawansowany samochód ciężarowy na rynku

Poznaj szczegóły wystąpienia
Nowy Mercedes-Benz Actros to ciężarówka wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań, zwiększających ekonomiczność, poziom bezpieczeństwa i komfort kierowcy. Światowa premiera tego modelu odbyła się jesienią 2018 roku, a do pierwszych klientów pojazd trafi pod koniec tegorocznej wiosny. Poznaj nowego Actrosa już dziś i zobacz, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie.
10:10 – 10:20

ContiConnect. Opony pod stałą kontrolą.
Stanisław Rosół, Marcin Sarnowski – Continental Opony Polska

10:20 – 10:40

Nieposzlakowana opinia ma znaczenie – utrata dobrej reputacji w praktyce
Marcin Mączyński – ekspert ds. ITD

Poznaj szczegóły wystąpienia

Praktyczne podejście do zagadnienia „dobrej reputacji”. Od momentu uruchomienia Krajowego Rejestru Elektronicznego (KREPTD) polskie służby kontrolne (ITD) mają dostęp do wszystkich nałożonych kar z zakresu transportu drogowego. Nałożenie kary zatem może wszczynać procedurę ”utraty dobrej reputacji” . A zatem jak uchronić się przed naruszeniami lub jak to ryzyko zminimalizować? Ekspert SRW w swojej prezentacji pokaże różne rozwiązania stosowane przede wszystkim przy kontroli w przedsiębiorstwie. Okazać dane do kontroli? A może lepiej schować lub nie wpuścić Inspektorów? Jaką taktykę wybrać? Co zrobić, gdy postępowanie zostało już wszczęte? Odpowiedzi zostaną udzielone na prelekcji SRW.

 

Marcin Mączyński, Ekspert ds. ITD, pomaga oraz doradza Klientom, prowadzi szkolenia kierowców oraz kadry zarządzającej firm transportowych, sporządza odwołania od decyzji administracyjnych nałożonych przez ITD, reprezentuje przedsiębiorcę podczas kontroli.

SRW
10:40 – 11:10
Przerwa kawowa
Rozmowy przy stanowiskach
 
11:10 – 11:30

Inteligentne tachografy nadchodzą. Czy jest się czego bać?
Mateusz Włoch, Ekspert INELO ds. rozwoju i szkoleń

Poznaj szczegóły wystąpienia

Inteligentne tachografy będą obowiązkowo montowane we wszystkich pojazdach ciężarowych i autobusach zarejestrowanych po 15 czerwca 2019 roku. Fabryki już teraz zaczynają wprowadzać nowe tachografy do produkowanych pojazdów. Pierwszym tachografem nowej generacji jest tachograf VDO w wersji 4.0, który właśnie trafił w ręce ekspertów INELO i OCRK. Dzięki temu na uczestnicy prelekcji otrzymają informacje z pierwszej ręki dotyczące m.in. tego:

– jak zbudowane są inteligentne tachografy?
– czym różnią się od urządzeń starszych generacji?
– czy ich obsługa będzie skomplikowana?
– czy konieczna będzie wymiana kart: kierowcy, przedsiębiorcy i warsztatowej?

Mateusz Włoch przybliży najważniejsze informacje dotyczące wprowadzenia nowego systemu tachografów cyfrowych i przekaże praktyczne wskazówki z tym związane.

 

Mateusz Włoch, Ekspert INELO ds. rozwoju i szkoleń

Doświadczony trener, wykładowca na Wydziale Zarządzania i Transportu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Członek zespołu projektowego pracującego nad rozwojem oprogramowania i sprzętu firmy INELO. Ekspert do spraw znajomości i wdrażania oprogramowania 4Trans®. Autor licznych artykułów merytorycznych w prasie branżowej.

Do jego głównych zadań należy przeprowadzanie wdrożeń, szkoleń z zakresu analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, szkoleń kierowców, szkoleń otwartych oraz warsztatów dla firm transportowych (ma na swoim koncie ponad 350 szkoleń i wdrożeń).

Viaon
11:30 – 11:40

UTA One dla oszczędnych  – jak maksymalizować efektywność firmy transportowej
UTA Polska

11:40 – 11:50

Święty spokój menedżera w firmie transportowej
Michał Stanik, Sales Manager w TomTom Telematics

Poznaj szczegóły wystąpienia

Zaprezentujemy w jaki sposób platforma WEBFLEET pomaga w prowadzeniu i rozwijaniu firm transportowych. Nasze innowacyjne narzędzie dostarcza m.in. informację w czasie rzeczywistym o lokalizacji pojazdów i zużyciu paliwa. Umożliwia kontakt z kierowcami oraz może być połączone z rozwiązaniami innych firm. Dane widoczne są na komputerze lub w aplikacji mobilnej. Dzięki temu dostęp do nich jest zawsze pod ręką.

Jesteśmy największym dostawcą telematyki w Polsce i Europie. Mamy ponad 15 lat doświadczenia, 49 000 zadowolonych klientów i 861 000 monitorowanych pojazdów.

 

Michał Stanik, Sales Manager w TomTom Telematics
Kilkanaście lat doświadczenia w branży, duża znajomość problematyki transportu oraz wiele sukcesów w implementacji rozwiązań i poprawie efektywności firm transportowych.

11:50 – 12:00

Optymalizacja kosztów w firmie transportowej z wykorzystaniem olejów syntetycznych
Jerzy Domaszczyński , CVL Sector Specialist Poland & EE Cluster, ExxonMobil

12:00 – 12:20

Wybrane aspekty odpowiedzialności przewoźnika na podstawie Konwencji CMR
(CMR. Polskie prawo przewozowe, Pakiet Mobilności)

Joanna Gębicka, LUTZ Assekuranz Versicherungsvermittlung Ges.m.b.H.

Poznaj szczegóły wystąpienia

  • Na jakiej podstawie odpowiada przewoźnik w transporcie drogowym towarów za szkody?
  • Co głównie powinno być ubezpieczone?
  • Pakiet Mobilności, odpowiedzialność za towar a ubezpieczenie OCP
  • W jakich sytuacjach przewoźnik ma podwyższoną odpowiedzialność niż w sytuacjach standardowych?
  • Bezpieczne limity polis OCP (CMR)?
  • Obowiązki kierowcy przy załadunku i rozładunku pojazdu? (liczenie, kontrola wizualna)
  • Załadunek i rozładunek pojazdu, czy to należy do obowiązków kierowcy?
  • Ochrona prawna przy szkodach nieuzasadnionych?
  • Transporty elektroniki i towarów wrażliwych na kradzież
  • Terminy zgłoszeń
  • Ubezpieczenie podwykonawcy
  • Ubezpieczenie własnej odpowiedzialności cywilnej za powierzony do transportu towar podwykonawcy.


Mirosław Siech

jest absolwentem Wyższej Szkoły Komunikacji w Dreźnie. Z transportem drogowym, morskim, kolejowym i lotniczym związany od wielu dekad. Od ponad dekady Dyrektor na Polskę w Lutz Assekuranz, brokerem ubezpieczeniowym, zajmujący się ubezpieczeniami transportowymi, zaangażowany w publikacje na temat odpowiedzialności cywilnej przewoźnika a Konwencja CMR.

LUTZ
12:20 – 12:30

Integracja Danych – Sent GEO, Komunikacja, Nawigacja.
Jaszczak Ewa – Sales Manager, Zyskowski Michał – Sales Manager

Poznaj szczegóły wystąpienia

Innowacyjny system ATRAX4 umożliwiający kompleksowe monitorowanie parametrów eksploatacyjnych pojazdów i maszyn, jak również kontrolę czasu pracy kierowców i aktywności pracowników a także stały i niezawodny kontakt z kierowcami.

 

Jednak analizy oraz stały dostęp do danych to nie wszystko. Jedną z głównych zalet naszego systemu jest możliwość integracji danych z systemami zewnętrznymi, co ułatwia i usprawnia zarządzanie danymi w firmie. Zadbaj o szybkość i wiarygodność informacji dzięki odpowiedniej obróbce wyselekcjonowanych i gotowych do analizy danych, dostępnych od ręki w dowolnym czasie i z każdego miejsca, bez potrzeby korzystania z kilku niepołączonych ze sobą systemów.

 

Masz pytania? Chcesz poznać szczegóły?

Zapraszamy na prelekcję, a także do stoiska, gdzie nasi eksperci zaprezentują nasze rozwiązania, odpowiedzą na pytania, doradzą i wysłuchają wszelkich sugestii.

 12:30 – 12:40

Rusz z Nami w drogę
Marcin Jeziorski, Chief Executive Officer, TBX Logistics

Poznaj szczegóły wystąpienia

TBX Sp. z o.o. powstała w 2014 roku. Firma specjalizuje się w usługach transportowych dla produktów, które wymagają temperatury kontrolowanej, na przykład: nabiał, owoce, warzywa, mrożone oraz świeże mięso itp. Nasz serwis dedykowany jest dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.
W związku z dynamicznym rozwojem naszej organizacji poszukujemy firm transportowych do stałej współpracy.

Marcin Jeziorski, Chief Executive Officer

Absolwent Politechniki Warszawskiej  Wydział Transportu. W latach 2006 do 2014 Dyrektor logistyki w firmie TARGBAN. Nadzorował i koordynował  całą sieć dystrybucyjną świeżych warzyw i owoców w temperaturze kontrolowanej po Europie. Od 2010 do 2014 Pełnomocnik ds. bezpieczeństwa żywności. Opracowanie i wdrożenie procedur zgodnych z ISO 22000. Od 2014  Prezes TBX Sp. z o.o. specjalizującej się w transporcie produktów w temperaturze kontrolowanej.

 

TBX
12:40 – 12:55

Automatyczne przesyłanie danych – innowacyjne rozwiązania dla firm transportowych

Paweł Skupniewicz, Regionalny Manager Sprzedaży VIAON

Poznaj szczegóły wystąpienia

Prelegent przedstawi korzyści płynące z zastosowania w firmach transportowych innowacyjnych rozwiązań usprawniających codzienne funkcjonowanie firmy.

Viaon
12:55 – 13:30
Przerwa kawowa, bufet
Rozmowy przy stanowiskach
 
13:30 – 13:50

Kiedy przewoźnik nie odpowiada za szkodę – case study
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

Poznaj szczegóły wystąpienia

Towar, który uległ uszkodzeniu w trakcie przewozu przeważnie obciąża przewoźnika, którego obowiązkiem jest dostarczenie przesyłki w nienaruszonym stanie. Zdarzają się jednak przypadki, gdy np. zamoczenie towaru, niedotrzymanie temperatury przewozu, przechylenie lub zapadnięcie się towaru na palecie mimo wszystko nie powoduje odpowiedzialności przewoźnika. Analogicznie, wewnętrzne procedury nadawców i odbiorców nie stanowią bezpośredniej podstawy do obciążania przewoźnika za towar „który brał udział w zdarzeniu”.

Podczas prelekcji przedstawionych zostanie kilka przykładów ze spraw, w których Kancelaria Prawna Iuridica skutecznie wybroniła przewoźnika od odpowiedzialności. Dowiedz się, jak nie dać się obciążać „za wszystko”.


Łukasz Chwalczuk, managing partner w Kancelarii Prawnej IURIDICA
Prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.

Iuridica
13:50 – 14:00

ING Lease – Twój partner w transporcie

LegalTrans
14:00 – 14:10

Jak nie płacić myta w Niemczech, wykorzystując aktualnie posiadane pojazdy?
Sławomir Burzych, ELPIGAZ

Elpigaz
14:10 – 14:30

Podstawy postępowania cywilnego oraz nowelizacja przepisów dotyczących potrąceń z diet wypłacanych kierowcom
Maciej Broński, Kancelaria Transportowa LegalTrans

LegalTrans
14:30 – 14:40 Rozliczanie płacy i pracy kierowców na terytorium Francji – co nowego w 2019r. ?
Karolina Kiwior, Transport Francais Representant
14:40 – 15:00

Doba kierowcy – prawda objawiona czy definicja z ustawy?

Mariusz Hendzel, specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL

Poznaj szczegóły wystąpienia

Podczas prelekcji przedstawimy zastosowanie doby do analizy pracy w porze nocnej, obliczania nadgodzin, stosowania indywidualnego rozkładu czasu pracy. Dlaczego nie mamy problemów z analizą doby pracowniczej pracowników administracyjnych, a zupełnie nie wiemy jak rozliczyć kierowcę? Uściślimy określenia takie jak: okres jazdy dziennej, cykl pracy, okres dobowy, doba kierowcy a doba pracownika. Wiedza ta pozwoli lepiej zrozumieć przepisy ograniczające czas pracy w porze nocnej oraz unikać podwójnego naliczania nadgodzin w indywidualnym rozkładzie czasu pracy oraz błędnego naliczania kar za te same godziny pracy zliczone podwójnie na przełomie dni.

Mariusz Hendzel,
Specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL

Od wielu lat pracuje jako trener i doradca dla kadr firm transportowych oraz kierowców transportu drogowego. Specjalizuje się w tematach dotyczących czasu pracy kierowców, obsługi tachografów analogowych i cyfrowych, procedur kontrolnych, rozliczania wynagrodzeń oraz należności z tytułu podróży służbowych. Na co dzień w sposób praktyczny stosuje swoją wiedzę, świadcząc usługi rozliczania czasu pracy na potrzeby przedsiębiorstw oraz Sądów Pracy – to czyni go wiarygodnym na sali szkoleniowej. Są to w głównej mierze tematy analiz i rozliczania czasu pracy oraz opinie dotyczące przedstawianych wyników wyliczeń podczas kontroli przeprowadzanych przez inspektorów PIP.

ITD-PIP
 15:00 – 15:20 Przerwa kawowa
Rozmowy przy stanowiskach
 
15:20 – 15:40

Efekt kuli śnieżnej, czyli jak skutecznie stracić na transporcie?

Jerzy Różyk, CDS Odszkodowania

Poznaj szczegóły wystąpienia

Głównym celem prowadzenia działalności gospodarczej jest osiąganie zysku. Niektórym przewoźnikom przyświeca jednak inny cel – strata. Zakładają firmę, inwestują w pojazdy i ciężko pracują, aby stracić oszczędności, majątek, znajomych i rodzinę. Takie prowadzenie działalności nie jest łatwe. Wymaga bowiem zdolności, których na szczęście nie posiada większość przewoźników.

Jerzy Różyk
Ponad 30 lat w branży ubezpieczeniowej, w tym 15 lat w obsłudze podmiotów sektora TSL. Założyciel i właściciel kancelarii doradczej CDS. Specjalizuje się w diagnostyce ryzyka transportowego, prawie przewozowym i ubezpieczeniach transportowych.
Autor licznych artykułów z zakresu prawa przewozowego i transportowego oraz ubezpieczeń transportowych w czasopismach branżowych (m.in. „TSLbiznes”), oraz wielu portalach branżowych. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach, seminariach i szkoleniach transportowych.
Członek założyciel powstałej w 2012 roku Rady Niezależnych Ekspertów Transportu TRANSORA.

CDS
 15:40 – 16:00

Brexit i co dalej? Prawne skutki Brexitu dla branży transportowej

Paweł Judek, Działyński i Judek – Spółka Partnerska Radców Prawnych

Poznaj szczegóły wystąpienia

Brexit wg planu ma nastąpić już za kilka tygodni, a wciąż nie wiadomo, czy, a jeśli tak to w jakim trybie się on odbędzie. Przewoźnicy muszą jednak poważnie brać pod uwagę, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbędzie się bez żadnej umowy. Dobrze jest więc wcześniej zapoznać się z najważniejszymi skutkami prawnymi twardego Brexitu dla branży transportowej.

Paweł Judek
Partner w kancelarii Działyński i Judek Spółka Partnerska Radców Prawnych w Poznaniu. Autor ponad 100 artykułów prawniczych w prasie branżowej i periodykach naukowych. Współpracownik Institut du Droit International des Transports w Rouen (Instytut Międzynarodowego Prawa Transportowego) w zakresie tworzenia bazy międzynarodowego orzecznictwa z zakresu Konwencji CMR. Prowadzi blog poświęcony prawu transportowemu. Od wielu lat specjalizuje się w prawie transportowym i prowadzeniu sporów sądowych. Wykładowca w Okręgowej Izbie Radców Prawnych, szkoleniowiec.

Działynski&Judek
16:00 – 16:20
 

e-CMR (elektroniczny list przewozowy) – kiedy pojawi się w Polsce i co dobrego przyniesie?

Paweł Judek, Działyński i Judek – Spółka Partnerska Radców Prawnych

Poznaj szczegóły wystąpienia

Czy i kiedy Polska przystąpi do elektronicznego listu przewozowego (e-CMR)?
Jakie korzyści odniosą wówczas polscy przewoźnicy?
Jak przygotować swoją działalność transportową, by w pełni korzystać z zalet e-CMR?

Paweł Judek
Partner w kancelarii Działyński i Judek Spółka Partnerska Radców Prawnych w Poznaniu. Autor ponad 100 artykułów prawniczych w prasie branżowej i periodykach naukowych. Współpracownik Institut du Droit International des Transports w Rouen (Instytut Międzynarodowego Prawa Transportowego) w zakresie tworzenia bazy międzynarodowego orzecznictwa z zakresu Konwencji CMR. Prowadzi blog poświęcony prawu transportowemu. Od wielu lat specjalizuje się w prawie transportowym i prowadzeniu sporów sądowych. Wykładowca w Okręgowej Izbie Radców Prawnych, szkoleniowiec.

Działynski&Judek
16.20 Konkurs z nagrodami, zakończenie konferencji, rozmowy przy stanowiskach.
Obiad dla uczestników
 

Program konferencji może być wzbogacony o kolejne wystąpienia. Godziny wystąpień mogą ulec zmianom.

Przewoźnikom i menedżerom transportu drogowego zapewniamy w pełni darmowy udział w konferencji, wraz z całodniowym bufetem kawowym, przekąskami oraz lunchem. Każdy z uczestników otrzyma również pakiet konferencyjny, zawierający czasopisma TSL Biznes i Truck&Van, oraz materiały informacyjne partnerów i ekspertów.

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników w Strefie eksperckiej i biznesowej pozostają prawnicy oraz przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

W Strefie załadowców spotkasz przedstawicieli firm produkcyjnych, dystrybucyjnych oraz logistycznych, którzy poszukują przewoźników transportu drogowego do nawiązania współpracy. Przedstaw im swoją firmę i porozmawiaj o współpracy.

banerek actros.inddSpotkania Transportowe będą też okazją do zapoznania się z Nowym Actrosem – najbardziej zaawansowanym samochodem ciężarowym dostępnym seryjnie, który trafi na rynek w czerwcu 2019 roku.

 

Weź udział w Spotkaniach Transportowych i poznaj Nowego Actrosa na żywo już dziś.

 

 

 

Konferencja odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. w Novotel Katowice Centrum, aleja Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice
(parking hotelowy płatny – dla uczestników konferencji opłata specjalna 10 zł za cały dzień konferencyjny)