Tej wiosny nasi partnerzy i eksperci przygotowali aktualne tematy, istotne dla efektywnego, bezpiecznego i zyskownego prowadzenia działalności transportowej.

Podczas Spotkań Transportowych zajmiemy się tematami:
(wstępny plan konferencji, możliwe są zmiany w programie godzinowym oraz uzupełnienie o dodatkowe wystąpienia eksperckie)

8.30 – 9.00 Rejestracja, poranna kawa, rozmowy przy stanowiskach
 
08.40 – 9.10 Rozpoczęcie i wprowadzenie
 
09.10 – 09.30

Prawo Przewozowe – praktyczne aspekty
Karolina Wierzchowska, Kancelaria Transportowa LEGALTRANS

 09.30 – 10.00

Ryczałty – co dalej?
Marek Kliś, Radca Prawny Kancelarii Transportowej KOBEN Sp. z o.o.

Poznaj szczegóły wystąpienia

Omówimy skutki orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 24 listopada, odnośnie ryczałtów za nocleg. Przedstawimy wpływ na oskładkowanie i opodatkowanie ryczałtów za nocleg.

Marek Kliś, Radca Prawny Kancelarii Transportowej KOBEN Sp. z o.o.
Radca prawny. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, gdzie obecnie przygotowuje dysertację doktorską z zakresu prawa cywilnego.Aplikację radcowską odbył przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał od roku 2006, odbywając staż w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a następnie studenckie praktyki w Kancelarii Radcy Prawnego. Wieloletnia obsługa podmiotów gospodarczych, w szczególności z branży TSL, pozwoliła mu na nabycie doświadczenie w zakresie prawa handlowego, gospodarczego, a także prawa pracy. Jego pasją są przede wszystkim języki obce. Ukończył również studia filologiczne o specjalności: filologia hiszpańska. Biegle włada językiem angielskim, hiszpańskim i portugalskim oraz świadczy pomoc prawną w tych językach. Prowadzi także na uczelni wyższej zajęcia dla studentów kierunków filologicznych z zakresu podstaw prawa (w języku polskim oraz w języku hiszpańskim) oraz tłumaczenia tekstów prawniczych.

 
10.00 – 10.20

„Cena to nie wszystko” – jak zoptymalizować pracę i skuteczniej pozyskiwać kontrahentów?
Marcin Kutzmann, Business Development

Poznaj szczegóły wystąpienia
Mówi się, że „cena to nie wszystko”. Czy możemy to stwierdzenie odnieść również do rynku transportowego, na którym stale rośnie konkurencja? A jeśli faktycznie cena przestaje być jedynym wyznacznikiem atrakcyjności oferty, to jak optymalizować działania i wykorzystując własny potencjał podnosić jakość świadczonych usług? Pytań jest wiele: jak ciąć koszty, jak oszczędzać czas, jak szybko pozyskiwać i przetwarzać informacje, a przede wszystkim jak dotrzeć do kontrahenta i przekonać go do podjęcia współpracy? Rozwiązania IT i telematyka mogą pomóc. Podpowiemy jak wykorzystać ich możliwości.

 

Marcin Kutzmann, Business Development
Absolwent Wydziału Finanse i Rachunkowość Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, specjalizacja – Logistyka: Organizacja i Finanse. W 2011 roku dołączył do grona pracowników firmy D.A. Korbut – przedstawiciela TimoCom na Polskę, Kraje Bałtyckie i WNP. Jako osoba współtworząca dział Business Development odpowiada za wdrażanie, prowadzenie i rozwijanie nowych inicjatyw, a także współpracę z wewnętrznymi i zewnętrznymi klientami.


10.20 – 10.50

Opony a koszt funkcjonowania firmy transportowej

Poznaj szczegóły wystąpienia
Jak właściwe zarządzać oponami w firmie transportowej ?
Jaki wpływ na całkowite koszty funkcjonowania floty mają opony, ich profesjonalny serwis oraz prawidłowe zarządzanie ?


 10.50 – 11.00

Nowoczesne instrumenty bezpiecznej obsługi  transakcji walutowych i eliminacji ryzyka kursowego.
Aneta Wysocka / menedżer regionalna firmy Akcenta

Poznaj szczegóły wystąpienia
• Ryzyko kursowe związne z transakcjami zagranicznymi
• Narzędzia eliminacji ryzyka kursowego
• Narzędzia obsługi trabsakcji walutowych na polskim rynku 


11.00 – 11.30

Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach

 
 11.30 – 11.50

Jak poprawić bezpieczeństwo transakcji korzystając z platformy transportowej Trans.eu
Piotr Sobala, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Audytu w Trans.eu

Poznaj szczegóły wystąpienia
Odwieczną bolączką branży transportowej jest ryzyko natrafienia na nieuczciwego kontrahenta, a przez to strata pieniędzy i nerwów. Czy wszyscy jednak wiemy, że platforma transportowa udostępnia proste narzędzia, które to ryzyko znacznie ogranicza?
A jeśli tak, to czy jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, że jej pracownicy codziennie podejmują działania chroniące przewoźników, nawet gdy ci w danej chwili nie zdają sobie z tego sprawy?

11.50 – 12.00

Zarabiaj z UTA, czyli jak zredukować koszty w firmie transportowej.
Bartłomiej Służałek, przedstawiciel regionalny UTA

Poznaj szczegóły wystąpienia
Prezentujemy indywidualne podejście UTA do tematyki transportu. Obecna sytuacja w branży znacząco ogranicza możliwości zarobkowe przewoźników. Dzięki indywidualnej ofercie, przygotowanej przez UTA na podstawie analizy specyfiki działania i struktury kosztowej danej firmy, wskazujemy konkretne obszary, w których znajdują się wymierne oszczędności. Posiadamy także kompleksowe i nowoczesne rozwiązania, pozwalające zmniejszyć nakłady czasu oraz pracy w dziedzinie opłat drogowych.
Pełen pakiet usług świadczonych przez UTA, czyni naszą kartę paliwową nowoczesnym narzędziem wprowadzającym nową jakość w obszar działania firmy transportowej.

12.00 – 12.20

Płaca minimalna w Europie oraz wyrok TK w sprawie ryczałtów za noclegi.
Łukasz Włoch, Główny Ekspert OCRK

Poznaj szczegóły wystąpienia
Podczas prelekcji Ekspert OCRK przedstawi:
– Płacę minimalną w Austrii, Włoszech oraz Holandii  (stawki wraz z zasadami rozliczania, zakres obowiązywania, wymaganą dokumentację);
– Kontrole płacy minimalnej we Francji;
– Wyrok TK w sprawie ryczałtów za noclegi dla kierowców;

 

Łukasz Włoch, Główny Ekspert OCRK
Ekspert w zakresie kontroli i rozliczania czasu pracy. Od 7 lat zajmuje się szkoleniami dla firm transportowych, tylko w pierwszym kwartale 2015 roku z tematyki stawki minimalnej w Niemczech i sposobach jej rozliczania przeszkolił 690 firm. Autor licznych artykułów merytorycznych dla Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej, a także dla czasopism branżowych. Jest współautorem istotnej pozycji książkowej „Kierowca w firmie – praktyczny leksykon przedsiębiorcy” (Seria Pogotowie Kadrowe 2014r.). Łukasz Włoch to także były szkoleniowiec Inspekcji Transportu Drogowego w Polsce, Niemczech, Czechach, Rumunii, Łotwie z zakresu poprawności kontroli czasu pracy kierowców w oprogramowaniu TachoScan Control. Szkolił Państwową Inspekcję Pracy z zakresu poprawności rozliczania czasu pracy kierowców. Wykładowca na kierunku Transport w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

12.20 – 12.30

Minimalizowanie ryzyka w firmie transportowej.
Sebastian Hunicz, Kierownik Działu Sprzedaży OCRK

Poznaj szczegóły wystąpienia

Sebastian Hunicz, Kierownik Działu Sprzedaży OCRK
Absolwent Wydziału Ekonomii SGGW oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilkunastu lat związany z obszarem sprzedaży. W tym czasie przeszedł etapy kariery zawodowej od przedstawiciela handlowego do osoby zarządzającej działami sprzedaży w firmach z branży bankowej, telekomunikacyjnej oraz wywiadowni gospodarczej. Autor i współautor wielu produktów oraz procesów sprzedażowych. Prelegent na licznych spotkaniach, szkoleniach i konferencjach transportowych. Od 2014 roku szef sprzedaży w OCRK, największej w Polsce firmie outsourcingowej zajmującej się profesjonalnym rozliczaniem czasu pracy kierowców oraz płacy minimalnej w Europie.


12.30 – 13.00

Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach

 
 13.00 – 13.20

Płaca minimalna we Francji, najnowsze zmiany prawne.
Karolina Wierzchowska, Transport France Representant

13.20 – 13.30

Wystąpienie firmy Multis Service Tolls

 13.30 – 13.50

Nowoczesna metoda sprzedaży pojazdów ciężarowych.
Marcin Korzeniewski – Dyrektor Handlowy CAR-PORT

Poznaj szczegóły wystąpienia
CAR-PORT.pl to nowoczesny portal aukcyjny, który jako pierwszy w Polsce daje możliwość sprzedaży i zakupu pojazdów ciężarowych i maszyn bez konieczności bezpośredniego kontaktu Sprzedawcy z Nabywcą. Dzięki światowym praktykom, z jakich korzysta Car-Port oraz dziesięcioletnim doświadczeniom na rynku Polskim portal aukcyjny z powodzeniem sprzedaje wszelkiego rodzaju ruchomości od pojazdów osobowych po specjalistyczne maszyny technologiczne.


Z prezentacji dowiecie się Państwo:
1.    Podstawowe założenia funkcjonowania portalu.
2.    Podstawowe warunki sprzedaży i zakupu pojazdów.
3.    Podstawowe zasady współpracy Car-Port z dostawcami pojazdów.
4.    Podstawowe zasady współpracy Car-Port z nabywcami pojazdów.

 

Marcin Korzeniewski – Dyrektor Handlowy
Absolwent Politechniki Poznańskiej. Ukończył z wyróżnieniem wydział Maszyn Roboczych i Transportu na kierunku Transport Drogowy uzyskując tytuł magistra inżyniera. Wieloletni praktyk w zakresie zarządzania flotą samochodową w średnich i dużych przedsiębiorstwach. W 2016 roku ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomiczny w Poznaniu w zakresie Zarządzania Marketingowego w relacjach B2B. Autor wielu artykułów poświęconych tematyce remarketingu pojazdów używanych.

13.50 – 14.10

Rozliczanie nadgodzin i dyżurów – ewidencja czasu pracy
Mariusz Hendzel, specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL

Poznaj szczegóły wystąpienia

 

Mariusz Hendzel
Specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL
Od wielu lat pracuje jako trener i doradca dla kadr firm transportowych oraz kierowców transportu drogowego. Specjalizuje się w tematach dotyczących czasu pracy kierowców, obsługi tachografów analogowych i cyfrowych, procedur kontrolnych, rozliczania wynagrodzeń oraz należności z tytułu podróży służbowych. Na co dzień w sposób praktyczny stosuje swoją wiedzę, świadcząc usługi rozliczania czasu pracy na potrzeby przedsiębiorstw oraz Sądów Pracy – to czyni go wiarygodnym na sali szkoleniowej. Są to w głównej mierze tematy analiz i rozliczania czasu pracy oraz opinie dotyczące przedstawianych wyników wyliczeń podczas kontroli przeprowadzanych przez inspektorów PIP.

14.10 – 14.30

Jak zatrudnić kierowcę spoza Unii Europejskiej

Poznaj szczegóły wystąpienia

Coraz więcej firm transportowych chciałoby zatrudniać kierowców zza wschodniej granicy. Niestety w gąszczu przepisów nie łatwo jest się odnaleźć. Legalizacja zatrudnienia i pobytu musi być wykonana zgodnie z przepisami, aby firma transportowa mogła bezpiecznie funkcjonować i nie obawiać się kontroli w Europie.

14.30 – 14.50

Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach

 
14.50 – 15.20

Płacisz kary i jeździsz dalej? Uważaj, możesz stracić licencję
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

Poznaj szczegóły wystąpienia
GITD wprowadza Elektroniczny rejestr naruszeń czasu pracy oraz nacisków osi. Oprócz kar finansowych przewoźnikowi może grozić nawet cofnięcie licencji transportowej.

 

 

Łukasz Chwalczuk,managing partner w Kancelarii Prawnej IURIDICA

Prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.

Iuridica

 15.20 – 15.40

Odzyskaj fracht od zagranicznego zleceniodawcy – nowy rok, nowe możliwości
Anna Widuch, Wspólnik Zarządzający kancelarii Prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp.k.

Poznaj szczegóły wystąpienia

Zagraniczni załadowcy mają dobre stawki….ale rodzą ryzyko braku płatności. Dochodzenie należności poza krajem jest kłopotliwe i kosztowne. Jakie możliwości ma obecnie polski przewoźnik w walce o fracht z np. niemieckim zleceniodawcą? Jakie propozycje są rozważane na poziomie UE, które mogą poprawić sytuację polskich wierzycieli? Co już teraz można zrobić, żeby odzyskać swoje należności?
 
 

Anna Widuch, Wspólnik Zarządzający kancelarii Prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp.k.

Radca prawny z doświadczeniem biznesowym zdo bytym w kancelariach prawnych i instytucjach finansowych (dom maklerski, autoryzowany doradca), przy obsłudze banków i funduszy inwestycyjnych, a także firm z sektora produkcyjnego i usługowego. Od ponad 5 lat zajmuje się obsługą prawną grupy kapitałowej Logintrans Sp. z o.o. (Trans.eu), pozostając związana z branżą transportową i jej trudnościami. Wspólnik Zarządzający kancelarii prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp. k., Pełnomocnik/Audytor Wewnętrzny PN-EN ISO 9001:2009 i ISO 28000:2007 oraz Administrator Bezpieczeństwa Informacji.
17.20 – 17.30 Zakończenie konferencji, nagrody dla uczestników


15.40 – 16.00

Zabezpieczenie majątku prywatnego poprzez przekształcenia formy prawnej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową.
Łukasz Medaj – Prawnik, Kancelarii Transportowej LEGALTRANS

Poznaj szczegóły wystąpienia

Prowadzenie przedsiębiorstwa transportowego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej jest obecnie bardzo niebezpieczne z powodu bardzo wielu występujących obecnie ryzyk w branży transportowej. W szczególności problem upadłości dotyczy niewielkich rodzinnych firm transportowych bowiem egzekucja z majątku uderza bezpośrednio w majątek prywatny właściciela i jego rodziny. Jak się przed tym zabezpieczyć w bardzo prosty sposób, zostanie przedstawione podczas prelekcji w której zostają przedstawione najkorzystniejsze formy zabezpieczenia majątku poprzez zmianę formy prawnej prowadzonej działalności.

Łukasz Medaj – Prawnik, Kancelarii Transportowej LEGALTRANS

Doktorant z zakresu prawa spółek handlowych na Wydziale Prawa, Administracji I Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego . Absolwent Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Tytuł magistra nauk prawnych uzyskał broniąc pracy pod tytułem ,,Umowa przewozu jako umowa o świadczenie usług transportowych – Contract of carriage as transportation services agreement” . Znawca branży Transport Spedycja Logistyka . Specjalista z zakresu prawa transportowego oraz prawa przewozowego. Jego pasją są dalekie wędrówki po górach, sporty siłowe oraz motoryzacja.

16.00 – 16.20

Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach

 
16.20 – 16.50

Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozów towarów – nowe obowiązki i zagrożenia dla przewoźników
Paweł Judek, radca prawny Działyński i Judek

Poznaj szczegóły wystąpienia
Sejm przegłosował ustawę o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów i zapewne w niedługim czasie zostanie ona również przyjęta przez Senat oraz podpisana przez Prezydenta. Wskutek tego w ciągu kilku tygodni przewoźnicy będą musieli dostosować swoją działalność do nowych obowiązków w zakresie zgłaszania przewozów podlegających nadzorowi. Za jej naruszenie grozić będą dotkliwe kary i zatrzymania pojazdów. Ustawa, która w zamierzeniu służyć ma zapobieganiu nadużyciom przy obrocie określonymi kategoriami towarów, w praktyce może stać się więc środkiem do egzekwowania od przedsiębiorstw transportowych bardzo znaczących kwot pieniężnych, a także prowadzić do długotrwałego pozbawienia możliwości korzystania z pojazdów.

Paweł Judek
Radca prawny, partner w kancelarii Działyński i Judek Spółka Partnerska Radców Prawnych w Poznaniu. Autor ponad 100 artykułów prawniczych w prasie branżowej i periodykach naukowych.Współpracownik Institut du Droit International des Transports w Rouen (Instytut Międzynarodowego Prawa Transportowego) w zakresie tworzenia bazy międzynarodowego orzecznictwa z zakresu Konwencji CMR.Prowadzi blog poświęcony prawu transportowemu pod adresem www.transportoweprawo.pl. Od wielu lat specjalizuje się w prawie transportowym i prowadzeniu sporów sądowych.

 16.50 – 17.10

Napady na ciężarówki. Jak chronić mienie i siebie w czasie transportu mienia
Jerzy Różyk, CDS Odszkodowania

Poznaj szczegóły wystąpienia
Na kierowcach ciężarówek spoczywa obowiązek ochrony mienia będącego w ich pieczy. Nie zawsze jednak wygrywają w starciu z przestępcami, których celem jest przewożony towar lub ciężarówka. Ci stosują bowiem metody, które często zagrażają nie tylko mieniu, ale również zdrowiu, a nawet życiu kierowców. Jakie są metody działania przestępców? Jak zmniejszać ryzyko napadu rozbójniczego? Czy można skutecznie ochronić się przed rabusiami?

Jerzy Różyk, CDS Odszkodowania
Ponad 30 lat w branży ubezpieczeniowej, w tym 15 lat w obsłudze podmiotów sektora TSL. Założyciel i właściciel kancelarii doradczej CDS. Specjalizuje się w diagnostyce ryzyka transportowego, prawie przewozowym i ubezpieczeniach transportowych.
Autor ponad 80 artykułów z zakresu prawa przewozowego i transportowego oraz ubezpieczeń transportowych, m.in. w czasopismach „TSLbiznes”, „Transport Manager”, „Truck&Business” i „Transport i Spedycja” oraz na portalach transportowych LOG24.pl, Etransport.pl, Forumtransportu.pl, TRANS.info. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach, seminariach i szkoleniach transportowych.
Członek założyciel powstałej w 2012 roku Rady Niezależnych Ekspertów Transportu TRANSORA.

17.10 – 17.30
Konkurs z nagrodami, zakończenie konferencji
 

 

 

 

 

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników w Strefie eksperckiej i biznesowej pozostają prawnicy i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

 

Odwiedź Strefę ekspercką i biznesową i skorzystaj z rabatów oraz ofert specjalnych dla uczestników Spotkań Transportowych.

 

 

 

 

Konferencja odbędzie się 22.03.2017r w Centrum Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/Warszawy

 

Ptak Warsaw Expo, Wolica 114 D, 05-830 Nadarzyn

 

Partnerzy Spotkań Transportowych Edycja Wiosna 2020