Kraków – 19 marca 2020

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników pozostają eksperci prawni i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

 

Porębski Truck & Trailer należący do grupy Porębski, to profesjonalista na rynku, zajmujący się serwisem, wynajmem i sprzedażą pełnego asortymentu pojazdów ciężarowych, nowych i używanych, w tym również ciągników siodłowych i naczep.

Porębski Truck & Trailer od dnia 30.10.2019 działa jako autoryzowany Dealer oraz Autoryzowany Serwis pojazdów FORD-TRUCKS w lokalizacji Kraków/Głogoczów.

Ford Trucks to jeden z największych producentów samochodów ciężarowych na świecie. Firma produkuje całą gamę pojazdów – w tym ciągniki siodłowe, ciężarówki budowlane oraz pojazdy specjalistyczne. Ford Trucks działa obecnie w całej Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Rosji, konsekwentnie rozwijając działalność na trzech kontynentach.

Porębski Truck & Trailer w lokalizacji Głogoczów oprócz sprzedaży pojazdów Ford-Trucks oferuje również Państwu:

 • Autoryzowany Serwis pojazdów Ford Trucks,
 • serwis wszystkich pozostałych marek pojazdów ciężarowych,
 • serwis opon,
 • Okręgową Stację Kontroli Pojazdów,
 • myjnie pojazdów Ciężarowych,
 • miejsca parkingowe.
 

SRW Sp. z o.o.
Jesteśmy polską firmą szkoleniowo – doradczo – rozliczeniową specjalizującą się w dostarczaniu najlepszej jakości rozwiązań z zakresu analizy i rozliczania czasu pracy kierowców oraz płac minimalnych. O naszej rzetelności świadczą skutecznie przeprowadzone reprezentacje podczas kontroli oraz sukcesy w przygotowywaniu odwołań.
Esencją naszej działalności jest zagwarantowanie poprawności wyników analizy czasu pracy z pełnym kompleksowym procesem jego rozliczenia, co stanowi najbardziej optymalne rozwiązanie, zarówno dla firm jak i samych kierowców. Najlepszą nagrodą za takie podejście jest długofalowa współpraca z wieloma prestiżowymi firmami.
Otwierając się na potrzeby naszych Klientów, poszerzyliśmy zakres naszej oferty o usługi kadrowo-płacowe i księgowe.

 

Kancelaria Transportowa ITD-PIP

Kancelaria ITD-PIP od 16 lat towarzyszy branży transportowej i przewoźnikom wspierając ich w temacie czasu pracy kierowców, rozliczania ewidencji, delegacji oraz wsparciu podczas kontroli ITD i PIP. Nazwę firmy ITD-PIP można rozwinąć jako: Informator Transportu Drogowego – Pomoc I Porady. Można również skojarzyć to z ekspertami od spraw ITD i PIP.

Dynamiczny zespół handlowców, opiekunów Klienta w zakresie obsługi rozliczania ewidencji oraz wdrożeniowców programów do rozliczania czasu pracy kierowców posiada ogromne doświadczenie i znajomość obsługi programów kontrolnych oraz programów używanych w firmach transportowych, różnorodności metod rozliczania kierowców, zasad kontroli ITD oraz PIP.

Pakietowo wdrażamy w przedsiębiorstwach prawidłowe zasady rozliczania kierowców, skuteczne składniki motywacyjne, optymalizujemy obciążenia administracyjne oraz doradzamy na bazie doświadczeń jak utrzymać stabilność zatrudnienia wśród swoich kierowców. Wsparcie prawne, telefon interwencyjny podczas kontroli drogowych, pakiet odwołań od kar budują poczucie bezpieczeństwa i standardy prawidłowego planowania i realizacji przewozów drogowych. To wszystko razem z satysfakcją finansową kierowców (akceptowane warunki płacowe i brak kar lub ich zmniejszenie) daje również zadowolenie z wykonywanej pracy wśród kierowców.

Zapraszamy do współpracy – w naszej ofercie znajdziecie Państwo kompleksowe połączenie wsparcia w rozliczaniu kierowców (profesjonalne usługi ewidencji czasu pracy), usługi prawne i odwoławcze w kraju i UE, oprogramowanie SuperTacho www.supertacho.itd-pip.pl współpracujące z większością systemów telematycznych w branży, darmowe szkolenia dla kierowców, akcesoria do odczytu tachografów (również najnowszej generacji SMART). Dostarczamy rozwiązania techniczne również największym biurom rozliczeniowym kierowców w Polsce. Partnerska współpraca również z konkurencyjnymi firmami jest podstawą naszej działalności od kilkunastu lat.

 

Transport Francais Representant

Proponujemy Państwu kompleksową obsługę wszelkich regulacji ustanowionych zgodnie z ustawą Loi Macron:

– ustanowienie przedstawiciela we Republice Francuskiej

– nadzór nad kompletowaniem wymaganej dokumentacji

– tłumaczenia zwykłe i przysięgłe francusko/polskie oraz polsko/francuskie

– wsparcie Kancelarii Prawnej w zakresie europejskiego prawa transportowego i prawa przewozowego

 

Kancelaria Prawna IURIDICA powstała w 2007 roku w celu zapewnienia profesjonalnej ochrony prawnej firmom działającym na rynku TSL. Dzięki ścisłej specjalizacji oraz wysokim standardom świadczenia usług, w ciągu kilku lat stała się najbardziej rozpoznawalną w Polsce kancelarią prawną, która obsługuje firmy transportowe, spedycyjne oraz logistyczne. Poprzez liczne konferencje i szkolenia podnosi poziom świadomości prawnej wśród pracowników firm transportowych. Świadczy kompleksową pomoc prawną zarówno małym, rodzinnym firmom, jak i potentatom na rynku międzynarodowym. Procesy sądowe, doradztwo prawne oraz sprawy o charakterze międzynarodowym (odwołania od decyzji BAG, Border Force itp.) zapewniają stały rozwój oraz wzrost doświadczenia wśród prawników Kancelarii Prawnej IURIDICA.

 

Kancelaria Transportowa KOBEN Spółka z o.o.

Formalizm, rozliczenia, sankcje… to coś czego nie lubi żaden przedsiębiorca, prawda? To coś, co często hamuje rozwój firmy transportowej, bo jako właściciel grzęźniesz w ustawach, rozporządzeniach, przepisach, zamiast myśleć o kolejnych inwestycjach czy wydajniejszych rozwiązaniach. Zmienimy to! Przejmiemy Twoje obowiązki związane z prowadzeniem dokumentacji dotyczącej analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, wesprzemy Cię w kwestiach prawnych, będziemy monitorować zmiany w prawie, wyjaśnimy wszelkie niejasności – my czuwamy, Twój biznes idzie (jedzie!) naprzód!

Sens naszej działalności widzimy w rozwoju firm transportowych (w tym Twojej!) oraz całej branży. Poza codziennym wsparciem dla przedsiębiorców, przekazujemy swoją wiedzę poprzez liczne publikacje prasowe, internetowe, wydawnicze, angażujemy się w organizację szkoleń i najważniejszych branżowych wydarzeń. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na jednym z nich – do zobaczenia!

 

ING Lease (Polska) Sp. z o.o.

obecna na rynku od ponad 20 lat, jest jedną z największych instytucji leasingowych w Polsce. ING Lease Polska wchodzi w skład Grupy Kapitałowej ING Banku Śląskiego S.A. Zapewnia klientom bezpieczny dostęp do atrakcyjnego finansowania ruchomości i nieruchomości. W swoim portfolio produktów firma oferuje leasing pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, maszyn i urządzeń, a także sprzętu medycznego, biurowego i IT – również w programach uroszczonych takich jak ING Auto, ING Truck, czy ING Maszyny. Posiada bogate doświadczenie, zdobyte podczas realizacji transakcji na rynkach wielu krajów. Spółka jest od wielu lat jednym z liderów na rynku leasingu nieruchomości komercyjnych. Priorytetem firmy jest indywidualne podejście do klientów i transakcji, a także profesjonalne wsparcie i jasne zasady, które budują wzajemne zaufanie i tworzą trwałe partnerstwo.

 

CDS powstał w 2001 roku i jest kontynuacją wieloletnich doświadczeń na polu oceny ryzyka technicznego i prawnego, ubezpieczeń oraz obsługi szkód i roszczeń.

CDS dziś to kancelaria doradcza, która świadczy usługi w zakresie ubezpieczeń transportowych (OCP, OCS, OC zawodowe przewoźnika do licencji, OCP kabotażowe, Cargo), oceny ryzyka transportowego, stosowania prawa przewozowego i procedur transportowych (weryfikacja kontrahentów, ocena zawartych umów przewozu) oraz prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu prawa przewozowego i ubezpieczeń.

 

Kancelaria LegalTrans

Kancelaria Transportowa LEGALTRANS powstała w wyniku zapotrzebowania branży transportowej na usługi z zakresu doradztwa prawnego w transporcie. Kancelaria stworzona została z myślą o przedsiębiorstwach wykonujących krajowy i międzynarodowy transport drogowy rzeczy oraz osób. Doświadczenie, skuteczność oraz znajomość zarówno branży związanej z transportem, spedycją i logistyką to nasze największe atuty. Oferta Kancelarii skierowana jest do podmiotów, którym zależy na profesjonalnej oraz rzetelnej obsłudze prawnej w zakresie wykonywania transportu drogowego.

 

Karta UTA to jedyna profesjonalna karta stworzona z myślą o transporcie drogowym i skupiająca się na jego potrzebach, która poza zakupem paliwa umożliwia dokonywanie opłat drogowych, rejestrację w systemach opłat autostradowych i wyposażenie pojazdów w urządzenia drogowe, płatność w serwisach, warsztatach, myjniach czy za pomoc drogową, czyli praktycznie za wszystko co jest niezbędne dla pojazdu podczas drogi.

Klienci UTA zyskują dodatkowe oszczędności dzięki szerokiej ofercie rabatowej na zakup paliwa. Karta paliwowa UTA to również rabaty za przejazd autostradami, np. we Francji, Hiszpanii, Włoszech czy Słowenii, tunelami we Francji, Włoszech, Belgii czy nawet mostami np. w Szwecji. Usługi dodatkowe dostępne dla posiadacza karty to szereg narzędzi internetowych, umożliwiających optymalizację i kontrolę kosztów. Przede wszystkim należy tu wymienić dostęp do zamkniętej strony internetowej, gdzie można znaleźć m.in. zestawienia dokonanych transakcji oraz informacje o sytuacjach na drogach, oferowanych usługach, nowościach itp.

Niezwykle ważna jest też możliwość odzyskiwania VAT-u zapłaconego zagranicą. Zwrot VAT-u za paliwo oraz inne produkty i usługi (np. opłaty drogowe) przynosi oszczędności rzędu 17 – 27% (w zależności od wysokości podatku). Dodatkowo dzięki współpracy z UTA możliwe jest też odzyskanie części akcyzy od oleju napędowego np. z Belgii, czy Francji (nawet 14 centów za litr).

 

MARCO-OIL to firma z tradycjami o ugruntowanej pozycji na hurtowym rynku paliw płynnych w Polsce. Wielkość obrotów, szeroki wachlarz oferowanych produktów oraz miejsc ich dystrybucji, nowoczesny tabor autocysternowy i wykorzystywane najnowsze rozwiązania informatyczne stawiają firmę w czołówce krajowych operatorów paliwowych. Firma MARCO-OIL to przede wszystkim hurtowy dystrybutor paliw silnikowych (oleju napędowego i benzyn bezołowiowych) oraz oleju opałowego lekkiego krajowych producentów: PKN ORLEN S. A. oraz GRUPY LOTOS S.A. Firma specjalizuje się głównie w zakresie dostaw paliw do branż: transportowej, budowlanej oraz niezależnych stacji paliw. Oferta paliw dla firm z branży transportowej obejmuje – poza standardowymi gatunkami paliw – również Oleje Napędowe z segmentu PREMIUM posiadające pakiet dodatków uszlachetniających wpływających na zmniejszenie zużycia paliwa oraz dbające o podzespoły silników. W okresie zimowym dostarczane paliwo spełnia najsurowsze normy wymagane dla Oleju Napędowego o parametrach ARKTYCZNYCH.

 

MARCO-OIL TRELO Sp z O.O. już ponad 12 lat oferuje usługi serwisowe dla samochodów ciężarowych, naczep i przyczep. To jest załoga fachowców wysokiej kwalifikacji. W tej chwili oferujemy serwis napraw samochodów ciężarowych, naczep i przyczep na terenie Europy : jeden we Francji, dwa w Belgii i jeden w Niemczech. Już na początku maja 2020 r. otworzy drzwi serwis we Francji koło Paryża.
Oferujemy naprawy mechaniczne i elektryczne do samochodów ciężarowych takich jak: DAF, VOLVO, MERCEDES-BENZ, MAN, SCANIA, RENAULT, IVECO i przyczep takich jak: KRONE, KOGEL, SCHMITZ i innych.

Możemy również świadczyć inne usługi:

 • drobne malowanie i prace blacharskie w zależnosci od stopnia uszkodzenia,
 • naprawa plandeki,
 • diagnostyka komputerowa,
 • dopasowanie / wyważanie opon, regulacja geometrii kół,
 • przygotowanie samochodu do kontroli technicznej,
 • kalibracje tachografów (za pośrednictwem naszych partnerów),
 • mamy serwis mobilny, który może dotrzeć do dowolnego punktu i wykonać różne naprawy na miejscu, takie jak wymiana sprzęgła, naprawy hamulców, inne prace.
 • Do naprawy samochodów wykorzystujemy oryginalne części zamienne z normą czasu określoną przez producentów.
  W trakcie naprawy, na życzenie klienta, możemy także zaoferować nieoryginalne części samochodowe.