Przez cały dzień do dyspozycji uczestników pozostają eksperci prawni i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

Wkrótce przedstawimy pełną listę partnerów i ekspertów dostępnych podczas Spotkań Transportowych.

 

TimoCom Soft- und Hardware GmbH jest dostawcą usług IT dla sektora TSL. Firma powstała w 1997 roku i przez lata działalności stworzyła największą w Europie platformę transportową dostępną obecnie w 24 wersjach językowych, w 44 krajach. Każdego dnia ponad 110 000 użytkowników wystawia w ramach giełdy ładunków do pół miliona ofert zarówno frachtów jak i wolnych przestrzeni ładunkowych.

Szeroka oferta platformy TimoCom to między innymi:

  • giełda transportowa TC Truck&Cargo® – umożliwiająca szybkie działanie na rynku SPOT
  • platforma przetargowa TC eBid® – narzędzie do wyszukiwania zleceń długoterminowych i przetargów logistyki kontraktowej
  • giełda powierzchni magazynowych – nawet do 30 000 powierzchni magazynowych i logistycznych w całej Europie
  • indeks firm TC Profile® – wykaz sprawdzonych firm z całej Europy wzbogacony o nową funkcję pobierania i udostępniania dokumentów
  • TC eMap® – moduł kalkulacyjno – trackingowy ułatwiający kontrolę pozycji pojazdu i dbałość o bezpieczeństwo łańcucha dostaw

OFERTA SPECJALNA

Bezpłatny test dla uczestników konferencji

   
IuridicaKancelaria Prawna IURIDICA powstała w 2007 roku w celu zapewnienia profesjonalnej ochrony prawnej firmom działającym na rynku TSL. Dzięki ścisłej specjalizacji oraz wysokim standardom świadczenia usług, w ciągu kilku lat stała się najbardziej rozpoznawalną w Polsce kancelarią prawną, która obsługuje firmy transportowe, spedycyjne oraz logistyczne. Poprzez liczne konferencje i szkolenia podnosi poziom świadomości prawnej wśród pracowników firm transportowych. Świadczy kompleksową pomoc prawną zarówno małym, rodzinnym firmom, jak i potentatom na rynku międzynarodowym. Procesy sądowe, doradztwo prawne oraz sprawy o charakterze międzynarodowym (odwołania od decyzji BAG, Border Force itp.) zapewniają stały rozwój oraz wzrost doświadczenia wśród prawników Kancelarii Prawnej IURIDICA.

OFERTA SPECJALNA

Kupon na bezpłatną, telefoniczną konsultację prawną

   

Kancelaria Transportowa KOBEN Spółka z o.o.

 

Jesteśmy po to aby Przedsiębiorcy wykonujący transport drogowy rzeczy lub osób byli na bieżąco z obowiązującymi przepisami o czasie pracy kierowców, dbamy o to, żeby kontrole służb kontrolnych były tylko formalnością. Jesteśmy po to aby firmy nie dzieliły się zyskiem ze służbami kontrolnymi na skutek nałożonych kar.
W swojej działalności łączymy doświadczenie naszych specjalistów z najnowszymi regulacjami prawnymi z zakresu czasu pracy kierowców, przez co jesteśmy w stanie zaoferować Klientom dostarczenie wiedzy i usług na najwyższym poziomie.
Rozliczenia czasu pracy kierowców, odwołania i szkolenia wykonują wieloletni specjaliści z zakresu rozliczania czasu pracy kierowców.
Prowadzone przez nas szkolenia są gwarancją przyswojenia potrzebnej w działalności transportowej wiedzy i umiejętności.
Przygotowywane przez nas odwołania charakteryzują się niezwykłą skutecznością przez co z jednej strony są dla Firm oszczędnością a z drugiej strony precyzyjną wskazówką jak nie popełnić drugi raz tych samych błędów.

OFERTA SPECJALNA

Kupon rabatowy: 
1 abonament gratis lub 20% rabatu na pozostałe usługi

 

   
CDS Kancelaria Brokerska świadczy usługi doradcze w zakresie oceny ryzyka transportowego, prawa przewozowego i transportowego oraz obsługi ubezpieczeń transportowych (OCP, OCS, OC zawodowe do licencji, OCP kabotażowe i Cargo). W zakresie usług świadczonych przez CDS leży również prowadzenie audytów i szkoleń z zakresu procedur transportowych i stosowania prawa transportowego. Usługi CDS są adresowane do uczestników sektora TSL – przewoźników, spedytorów i logistyków zajmujących się transportem.

OFERTA SPECJALNA

Bezpłatna ocena zakresu posiadanego ubezpieczenia OCP lub OCS

 

   
Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Mariański Group to grupa nowoczesnych podmiotów prawnych, w skład której wchodzi m.in. Kancelaria Prawno-Podatkowa, firma audytorska czy outsourcing księgowości, wspierających przedsiębiorców w obszarze prawa, podatków, finansów, księgowości, marketingu i szkoleń. Unikatowym wyróżnikiem Kancelarii jest innowacyjność oraz kompleksowość świadczonych usług. Dzięki rodzimym korzeniom doskonale rozumie specyfikę biznesu w Polsce, co pozwala jej ekspertom na podpowiadanie praktycznych rozwiązań, definiowanych w kontekście potrzeb danej firmy oraz jej otoczenia biznesowego.
Projekty realizowane przez Kancelarię oparte są zarówno na wysokospecjalistycznej wiedzy prawno-podatkowej, lecz również na bieżącym wsparciu przedsiębiorstw w prowadzeniu biznesu, obejmującym dodatkowo przygotowanie dokumentacji TP, prowadzenie postępowań podatkowych, reprezentowanie przy kontrolach podatkowych, postępowaniach egzekucyjnych czy karno-skarbowych.

OFERTA SPECJALNA

Bezpłatne konsultacje na stoisku

   
Translawyers

Jesteśmy specjalistyczną Kancelarią działającą w baraży transportowej oraz świadczącą kompleksową  obsługą prawną podmiotów gospodarczych. Rozwiązujemy problemy polskich oraz zagranicznych klientów. Naszym celem jest świadczenie najwyższej jakości pomocy prawnej odpowiadającej potrzebom klienta. Kancelarię tworzy zespół doświadczonych radców prawnych, aplikantów radcowskich oraz prawników, którzy biegle posługują się językami obcymi. 

 
   
KOZLOWSKI Rechts- und Steuerberatung, doradztwo prawne i podatkowe

Niemiecka kancelaria adwokacka i doradztwa podatkowego. Obsługa prawna i podatkowa firm transportowych i spedycyjnych w Niemczech i Polsce.
Obsługujemy firmy transportowe, które zajmują się transportem drogowym wykonywanym plandekami, cysternami, transportem towarów niebezpiecznych (ADR), towarów szybkopsujących się (ATP), transportem intermodalnym i nienormatywnym. Zajmujemy się również problemami prawnymi przewozu osób.
Świadczymy również pomoc prawną na rzecz spedytorów pośredniczących w transportach na terenie UE, ze szczególnym uwzględnieniem Polski i Niemiec.
Oferta kancelarii dotycząca prawa transportowego skierowana jest również do producentów i do firm kooperujących, dla których optymalizacja procesów logistycznych przez odpowiednie opracowanie umów i zarządzanie ryzykiem w zakresie prawa transportowego jest tak samo ważna, jak dla przedsiębiorstw transportowych i logistycznych.
Kancelaria posiada oddziały w Berlinie, Szczecinie i Warszawie

 

 

   
GBOX Assist

GBOX® Assist  – zaawansowany system telematyki i monitoringu GPS to marka należąca do firmy INELO – wiodącej na rynku europejskim, polskiej spółki produkującej najwyższej jakości narzędzia, niezbędne do zarządzania flotą pojazdów w przedsiębiorstwie transportowym.
Nieustanny rozwój firmy zapewnia Klientom zawsze aktualne rozwiązania dostosowane do wymagań branży z ¬uwzględnieniem największej staranności i¬ najwyższych norm jakościowych.
GBOX® Assist to rozwiązanie, które pozwala przede wszystkim na:
•    dwukierunkową komunikację z kierowcą,
•    delegowanie zleceń spedycyjnych bezpośrednio do kierowcy,
•    skanowanie i przesyłanie dokumentów przez kierowcę wprost do systemu GBOX® Online,
•    bieżącą analizę czasu pracy kierowcy oraz zdalne pobieranie danych z karty kierowcy i tachografu,
•    nawigację z uwzględnieniem samochodów ciężarowych,
•    ostrzeganie i informowanie kierowcy o niebezpiecznych parkingach, strefach płatnych, dostępnych w pobliżu stacjach flotowych.
Istnieje możliwość rozbudowania GBOX® Assist o urządzenia peryferyjne, które pozwalają między innymi na analizę ekonomiki użytkowania pojazdów czy kontrolę paliwa.

 

   

360 Payment Solutions Poland

Firma 360 Payment Solutions jest liderem w Europie w obsłudze Firm Transportu Międzynarodowego w zakresie rezerwacji przepraw promowych na wszystkich liniach w Europie. Od ponad 30 lat zajmuje się wyposażaniem Firm w czytniki opłat autostradowych, karty paliwowe, zwrotu Vatu i Akcyzy. Jako jedna z pierwszych na rynku opracowała system obrotu gotówkowego w Firmie oferując karty Visa wraz z systemem obsługi. Usługami dodatkowymi dla karty Visa są usługi pomocy prawnej i drogowej w Europie. Od lat promuje ekologiczny sposób przewożenia towarów proponując usługi przejazdów pociągami zarówno samych naczep jak i ciągników z naczepami. Ideą Firmy jest pomoc naszym klientom w pokonaniu wszelkich trudności, wyposażeniu we wszelkie potrzebne narzędzia i pomoc w każdym nieprzewidzianym przypadku.

 
   

Kancelaria ITD-PIP.pl

Gotowe rozwiązania w zakresie rozliczania ewidencji czasu pracy kierowców. Praktyczne porady specjalistów, sugestie dot. zapisów w umowach i regulaminach pracy. W naszym zespole łączymy wiedzę i doświadczenie znanych od lat specjalistów: Mariusza Hendzla, Tomasza Szerszenia, Marcina Krajewskiego i Waldemara Księżyka. Zapraszamy naszych Klientów na prezentację nowego, autorskiego oprogramowania do analizy tachografów SuperTacho.pl  Prosty w obsłudze i szybki w działaniu program komputerowy do rozliczania delegacji wykrywania naruszeń i naliczania składników płacowych dla kierowców oraz dopłat MiLOG i Loi Macron. Zainteresowanym udostępnimy wersje testowe programu.
Na Spotkaniach przedstawimy produkty z naszej oferty, bezpłatne poradniki dla kierowców, kupony rabatowe na oprogramowanie i czytniki do tachografów cyfrowych.
Od 12 lat zajmujemy się dostarczaniem rozwiązań dla firm transportowych – oprogramowanie, czytniki oraz własne usługi rozliczania kierowców, szkoleń z czasu pracy i obsługi tachografów.

OFERTA SPECJALNA

20% kupon rabatowy na oprogramowanie SuperTacho
10% kupon rabatowy na czytnik TachoDroid

   

Portal www.prawoilogistyka.pl

Prawo i Logistyka to prawnicy nowej generacji, którzy łączą w sobie nie tylko profesjonalną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim wiedzę praktyczną przez co rozumieją branżę transportową oraz potrafią dopasować najlepsze rozwiązanie do zaistniałej sytuacji problematycznej.
    Z pasji tworzymy portal o tematyce transportowej i celnej, gdzie w przystępny sposób prezentujemy najważniejsze prawne aspekty prowadzenia przedsiębiorstwa transportowego, wymiany handlowej jak i wskazujemy na regulacje, które są istotne w rzeczywistości gospodarczej.
Obszary, w których się specjalizujemy to:
•    Prawne aspekty transportu międzynarodowego,
•    Prawne aspekty handlu międzynarodowego,
•    trade compliance,
•    compliance w transporcie;
•    prawo celne;
•    umowy handlowe i gospodarcze;
•    prawo przewozowe i spedycyjne.
        Wyróżnia nas to, że poszukujemy praktycznych rozwiązań, w których “sucha” teoria nie ma zastosowania. Swoją wiedzę czerpiemy z doświadczenia zawodowego zdobytego w wielu uznanych firmach i instytucjach, licznych szkoleniach i spotkaniach branżowych.

OFERTA SPECJALNA

Bezpłatny ebook „Pięć kroków skutecznej weryfikacji umowy”
oraz
ofera specjalna promocji firmy na portalu www.prawoilogistyka.pl

   

Inelo to producent oprogramowania 4Trans służącego do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, dedykowanego dla branży transportowej. W swoim portfolio Inelo posiada również usługi szkoleniowe i doradcze, urządzenia do pobierania danych z tachografów cyfrowych oraz system telematyczny GBOX Assist.

Jesteśmy Polską firmą, mamy 14 lat doświadczenia na rynku. Z naszymi produktami jesteśmy obecni na 13 rynkach Unii Europejskiej. Zatrudniamy 156 osób.

Nasz profesjonalizm został doceniony przyznaniem po raz piąty z rzędu Gazeli Biznesu 2015. 

 
   

IDEA MONEY
Istnieje na rynku finansowym od 2012 roku i specjalizuje się w faktoringu, monitoringu i windykacji należności i zobowiązań. Idea Money pomaga Klientom zarządzać swoimi wierzytelnościami. Daje im bezpieczeństwo, pozwala uniknąć kłopotów, jakie niosą za sobą zatory płatnicze.

Firmę wyróżnia podejście do Klienta. Nieważne, czy Klienci to firmy, o dużych obrotach i wysokim zatrudnieniu, czy osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Idea Money jest dla wszystkich. To, co kiedyś było dostępne tylko dla dużych firm, dziś proponuje wszystkim. Swoją ofertę kieruje do wszystkich branż biznesu w Polsce – firm produkcyjnych, handlowych, usługowych. Idea Money służy wiedzą ekspercka i doświadczeniem wszędzie tam, gdzie prowadzona jest sprzedaż z odroczonymi terminami płatności. Odpowiada zawsze na oczekiwania swoich Klientów. Tak powstają programy, narzędzia i produkty Idea Money stwarzane tak, aby jak najlepiej realizować potrzeby przedsiębiorców. Liczba Klientów Idea Money rośnie z miesiąca na miesiąc.

 
   

Natanek Nova Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Krakowie istnieje od 1992 roku. Jako laureat prestiżowych Diamentów Forbesa za rok 2016, firma zaliczana jest do grona najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw transportowych w Polsce. Oddając swoim Klientom do dyspozycji flotę ponad 150 samochodów ciężarowych, jest liderem międzynarodowej dystrybucji towarów spożywczych i przemysłowych. Grupa Natanek oferuje kompleksowe usługi transportu międzynarodowego na terenie Europy, Azji i Afryki. Jest zaufanym partnerem biznesowym globalnych sieci handlowych i liderów światowego przemysłu. Przedsiębiorstwo Natanek Nova to również około 200 wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, tworzących zespół gotowy sprostać każdemu wyzwaniu transportowemu. Tym, co wyróżnia firmę na tle konkurencji to bardzo atrakcyjne ceny usług, terminowość dostaw i profesjonalizm. Wysoką jakość usług oferowanych przez Natanek Nova potwierdzają certyfikaty ISO oraz HACCP. 

 
   
Firma ITALCOM od 25 lat zajmuje się wyposażaniem warsztatów samochodowych w urządzenia i instalacje technologiczne. Zakres działalności
obejmuje doradztwo techniczne, dobór i dostawę urządzeń, projektowanie i wykonawstwo instalacji dystrybucji mediów(oleje, sprężone powietrze, odciągi spalin)a także obsługę serwisową. W ofercie firmy znajdują się urządzenia uznanych producentów  m.in. z Szwecji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii. Firma ITALCOM proponując pewne i sprawdzone rozwiązania techniczne oferuje również bezpłatne pokazy urządzeń u użytkownika a także profesjonalne szkolenia z ich obsługi.
Siedziba firmy to Katowice a dzięki sieci własnych przedstawicieli handlowo-technicznych jesteśmy do Państwa dyspozycji na obszarze całego kraju.
 
   
Aris Polska
Karty paliwowe dla transportu międzynarodowego, opłaty drogowe, mosty, tunele, zwrot VAT i akcyzy. Zakres działania – Unia Europejska, Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Serbia.

OFERTA SPECJALNA

Karta rabatowa na stacje Rzepin i Godzieszów oraz bezpłatna analiza zwrotów VAT

 

Partnerzy Spotkań Transportowych Edycja Wiosna 2020