Strefa ekspercka i biznesowa | Warszawa – 02.06.2022

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników pozostają eksperci prawni i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

LKW WALTER

Firma LKW WALTER jest znana w całej Europie jako lider na rynku ładunków całopojazdowych, niezależnie od tego, czy szukają Państwo ładunków sporadycznie, czy też stałego zatrudnienia w kółku! LKW WALTER oferuje stałe zlecenia w ciężarowym transporcie drogowym lub w truckingu naczep! Codziennie realizujemy nawet do 8.000 ładunków. Zostań naszym Partnerem i rozwijaj się razem z nami.

Zapraszamy również do korzystania z naszej bezpłatnej giełdy ładunków  – LOADS TODAY !

Już teraz mogą się Państwo zarejestrować – bezpłatnie i niezobowiązująco – i optymalizować wykorzystanie swoich pojazdów (informacje i hasło otrzymają Państwo niezwłocznie)! Instalacja oprogramowania nie jest wymagana. Giełda transportowa LKW WALTER jest dostępna dla Państwa online przez całą dobę!

WALTER LEASING

WALTER LEASING oferuje nowe i używane ciągniki siodłowe (marek Volvo, DAF, Mercedes Benz, Scania, MAN, Ford, Renault i Iveco) oraz naczepy (marek Krone, Schmitz, Kögel, Schwarzmüller, Wielton, Fliegl i Hangler) na bazie leasingu / zakupu na raty.

Firma Walter Leasing należy do austriackiego Koncernu WALTER GROUP. Ponad 20-letnie doświadczenie pozwala na zaoferowanie optymalnego doradztwa przez cały czas trwania umowy. Modele finansowania są indywidualnie dopasowane a formalności proste i szybkie. Większość pojazdów mamy dostępnych od ręki a raty mogą być rekompensowane ze zleceniami spedycji LKW WALTER.

Kancelaria Transportowa KOBEN Spółka z o.o.

Formalizm, rozliczenia, sankcje… to coś czego nie lubi żaden przedsiębiorca, prawda? To coś, co często hamuje rozwój firmy transportowej, bo jako właściciel grzęźniesz w ustawach, rozporządzeniach, przepisach, zamiast myśleć o kolejnych inwestycjach czy wydajniejszych rozwiązaniach. Zmienimy to! Przejmiemy Twoje obowiązki związane z prowadzeniem dokumentacji dotyczącej analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, wesprzemy Cię w kwestiach prawnych, będziemy monitorować zmiany w prawie, wyjaśnimy wszelkie niejasności – my czuwamy, Twój biznes idzie (jedzie!) naprzód!

Sens naszej działalności widzimy w rozwoju firm transportowych (w tym Twojej!) oraz całej branży. Poza codziennym wsparciem dla przedsiębiorców, przekazujemy swoją wiedzę poprzez liczne publikacje prasowe, internetowe, wydawnicze, angażujemy się w organizację szkoleń i najważniejszych branżowych wydarzeń. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na jednym z nich – do zobaczenia!

IMPULS LEASING

Spółka IMPULS-LEASING Polska od 15 lat wspiera polskich przedsiębiorców, oferując finansowanie w formie leasingu operacyjnego, finansowego, pożyczki, dzierżawy oraz finansowanie stocku pojazdów dla autoryzowanych dealerów. 

IMPULS-LEASING Polska wchodzi w skład Holdingu IMPULS-LEASING International należącego do Grupy Bankowej Raiffeisenlandesbank Upper Austria, której aktywa wynoszą ponad 40 mld EUR.

Spółki leasingowe z Grupy Raiffeisenlandesbank są obecne w 6 krajach: Austria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Polska, Rumunia. 

Wysoka jakość świadczonych usług była, jest i będzie jednym z głównych priorytetów IMPULS-LEASING Polska co potwierdzają otrzymane nagrody oraz wyniki badań. W 2021 roku Spółka po raz siódmy otrzymała godło „Firma Przyjazna Klientowi”. Wyniki badania Satysfakcji Klienta 2021 roku pokazały, że 96% Klientów ocenia współpracę z IMPULS-LEASING Polska bardzo dobrze i dobrze.

Easytrip Transport Services

Easytrip Transport Services jest europejskim dostawcą usług dedykowanych firmom wykonującym międzynarodowy transport drogowy. Dzięki szerokiej sieci zaufanych partnerów i lokalnych dostawców usług, pozwalamy naszym Klientom na wybór rozwiązań dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W swojej działalności łączymy transport drogowy, kolejowy i morski.

Kompleksowość naszej oferty umożliwia Klientom opłatę dróg w całej Europie, także w ramach EETS, zakupy paliwa, przejazdy przez tunele lub rezerwacje miejsc na pociągach ROLA. Z nami zarezerwujesz przeprawę promową na dowolnym kierunku np. do Wielkiej Brytanii, Irlandii lub na Sycylię, parking strzeżony, czy też zwrócisz szybko zagraniczny podatek VAT i akcyzę. W ramach usług cyfrowych zintegrowanych z urządzeniami interoperacyjnymi oddajemy do dyspozycji rozwiązanie telematyczne KMaster wspomagające zarządzanie firmą, pojazdami i ich kosztami. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę, wyślij e-mail (info.pl@easytrip.eu) lub zadzwoń do lokalnego biura Easytrip Transport Services.

 

Spółka VAT POLSKA - Negometal Company

Od 20 lat świadczy usługi dla transportu międzynarodowego: zwrot VAT z faktur, paragonów oraz akcyzy do 10 dni.  

Urządzenia do opłat drogowych Negoroad dla pojazdów ciężarowych i Negolib dla dostawczych z odroczonym terminem płatności jak również w opcji prepaid bez wymogu kaucji lub depozytu, zachowując prawo do 13% zniżek za przejazdy. Jako jedyni w Europie oferujemy w/w urządzenia w wariancie przedpłaconym.

Karty paliwowe C2A z innowacyjnym systemem płatności i atrakcyjnymi cenami paliwa, bez konieczności ustanawiania depozytu czy zabezpieczeń. Nowością jest możliwość rezerwacji parkingów strzeżonych jak również przepraw promowych przez przewoźników i spedycje.

Dzięki naszemu innowacyjnemu panelowi klienta MyNegometal zarządzanie kosztami w firmie jest szybkie, proste i intuicyjne.

Kancelaria Transportowa TRANSCARE

Kancelaria Transportowa TRANSCARE zapewnia fachową obsługę firm z branży transportowej. Nasza kancelaria to wyspecjalizowany zespół, którego celem jest dzielenie się wiedzą z zakresu prawa transportowego oraz wykorzystanie wieloletniego doświadczenia w zakresie rozliczania czasu pracy kierowców jak i optymalizacji kosztów zatrudnienia.

Legal telematics

Jesteśmy wiodąca firma na rynku polskim dostarczającą zaawansowany system monitoringu pojazdów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii dostarczamy system telematyczny który w pełni sprawdza się w dzisiejszych realiach rynku transportowego. W strategi firmy wyznajemy minimalizm oraz praktyczne rozwiązanie które maja przełożenie na wynik finansowy firmy transportowej.

Kancelaria Prawna IURIDICA

Kancelaria Prawna IURIDICA od blisko 15 lat rozwiązuje problemy prawne polskich oraz zagranicznych Klientów. Celem naszych prawników jest dostarczenie najwyższej jakości pomocy prawnej dla osób które cenią sobie profesjonalizm. Zaufało nam wielu przedsiębiorców – zarówno potentatów w swoich branżach, jak i małych, rodzinnych firm.

PORT24

Spółka PORT24 wchodzimy w skład Grupy PORT2000, zajmującej się kompleksową obsługą kierowców firm transportowych poprzez sieć dużych i komfortowych stacji paliw.

PORT24 zajmuje się obsługą firm transportowych w zakresie optymalizacji kosztów zakupu paliw i usług na automatycznych stacjach własnych oraz stacjach partnerskich. Dzięki naszemu doświadczeniu i wykorzystaniu nowoczesnej technologii tworzymy sieć automatycznych punktów tankowania ON i AdBlue dla firm transportowych. Automatyzacja procesu sprzedaży pozwala znacznie obniżyć jej koszty, dzięki temu możemy zaproponować naszym klientom tankowanie paliw najwyższej jakości w najkorzystniejszych cenach.

Ponadto Port24 oferuje dostawy paliw do zbiorników stacjonarnych, na terenie zachodniej Polski w równie atrakcyjnych cenach.

Infinitiis Sp. z o.o.

Infinitiis Sp. z o.o. z branżą TSL związana jest od 2009 roku. Naszymi głównymi produktami/usługami są:
1. BSOPT – system klasy TMS stworzony we współpracy z przedsiębiorstwami transportowymi i dla przedsiębiorstw transportowych. BSOPT integruje wszystkie procesy występujące w przedsiębiorstwie transportowym dając szybki dostęp do raportów zarządczych wspierających podejmowanie codziennych i strategicznych decyzji biznesowych.
2. Outsourcing rozliczania czasu pracy kierowców oraz kadr i płac – rozliczaniem czasu pracy kierowców oraz outsourcingiem kadr i płac zajmujemy się od 2009 roku. To co wyróżnia nas na tle konkurencji to:
a. kompleksowość obsługi przedsiębiorstwa transportowego – od pozyskania kompletu danych do stworzenia listy płac kierowców,
b. brak abonamentu – płatność tylko za faktycznie wykonaną usługę,
c. dedykowany opiekun dla każdego klienta,
d. udostępnienie platformy EBOK (elektronicznego biura obsługi klienta) usprawniającej komunikację i wymianę dokumentów z klientem (np. raporty związane z rozliczaniem czasu pracy kierowców).
e. autorska funkcjonalność w BSOPT umożliwiająca identyfikację rodzaju wykonywanej pracy przez kierowcę na poziomie realizacji zlecenia transportowego.

Marco Oil

MARCO-OIL rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku. Pierwsza stacja, która wówczas została otwarta zapoczątkowała rozwój dynamicznego, nowoczesnego przedsiębiorstwa z segmentu detalicznej sprzedaży paliw płynnych.

Pierwszymi Klientami firmy byli Klienci detaliczni, a produkty im oferowane ograniczały się do podstawowych paliw płynnych i akcesoriów motoryzacyjnych.

Ciężka praca i zaangażowanie w budowanie marki MARCO-OIL, wysoki poziom świadczonych usług oraz jakości oferowanych produktów bardzo szybko przyniosły efekty. Już w kolejnym 2002 roku została uruchomiona kolejna stacja własna, a w 2003 roku firma rozszerzyła działalność o hurtowy kanał dystrybucji paliw.

Dzięki współpracy z Agencją Reklamową firma uzyskała profesjonalny wizerunek, który do dzisiejszego dnia jest wizytówką firmy i jednym z najlepiej rozpoznawalnych znaków w krajowej branży paliwowej.

Dostawcy MARCO-OIL

Od początku istnienia MARCO-OIL koncentrowała się na współpracy z krajowymi producentami, oraz liczącymi się zagranicznymi koncernami paliwowymi. To pozwoliło na dostarczanie Klientom wszystkich gatunków paliw, spełniających najostrzejsze europejskie normy jakościowe a firmie zapewniło dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz bogatej skarbnicy wiedzy.

Rozpoczęcie działalności MARCO-OIL POLSKA Sp. z o.o.

W 2008 roku została zarejestrowana spółka MARCO-OIL POLSKA, która stopniowo przejmowała hurtowy kanał dystrybucji paliw. Ostatnie lata to kolejna duża inwestycja w rozwój sieci stacji paliw poprzez dokonanie zakupu franczyzowej stacji paliw w barwach międzynarodowego koncernu STATOIL.

Współpraca z firmami VOLVO oraz STOKOTA

2011 rok zapoczątkował rozwój działu logistycznego firmy. Firma dokonała zakupu pierwszych własnych specjalistycznych środków transportu. We flocie pojawiły się ciągniki siodłowe marki VOLVO oraz naczepy cysterny marki STOKOTA.

Umowa autoryzacyjna z PKN ORLEN S.A.

Od 2011 roku MARCO-OIL to również autoryzowany dystrybutor oleju grzewczego Ekoterm Plus produkcji PKN ORLEN S.A.

VATEX – Twoja niezależność na rynku.

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów, których misją jest wyznaczenie drogi dynamicznego rozwoju i sprawnego funkcjonowania firmom transportu międzynarodowego.

Dostarczamy usługi zwrotu podatku VAT i podatku akcyzowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferujemy również usługę szybkiego zwrotu podatków płaconych za granicą. Robimy to do 5 dni roboczych, co pomaga naszym Partnerom utrzymać płynność finansową bez potrzeby uruchamiania dodatkowych środków.

Zapewniamy łatwy dostęp do kart paliwowych, które pozwalają naszym Klientom cieszyć się paliwem najwyższej jakości w niezwykle preferencyjnych cenach. To nie wszystko. Bezpieczeństwo karty na poziomie bankowym, brak depozytu, możliwość korzystania ze stacji znajdujących się na strategicznych europejskich trasach – to tylko kilka korzyści, które pomagamy uzyskać. 

Pamiętamy też o opłatach drogowych. W naszej ofercie znajduje się uniwersalne urządzenie, pozwalające komfortowo i bezproblemowo przemierzać europejskie drogi.

Ekol Logistics

Firma Ekol Logistics jest operatorem logistyczny z 30-letnim doświadczeniem. Posiada oddziały w Turcji i wielu Europejskich krajach. Firma ma ponad 7500 własnych, zrożnicowanych środków transportu, dysponuje ponad 1 mil m2 powierzchni magazynowej. Ponad 7500 pracowników obsługuje przesyłki klientów z różnych branż.
Na polskim rynku Ekol działa od 2015 roku oferując swoim klientom szeroką gamę usług, między innymi: kompleksowe usługi logistyczne, transport intermodalny, drogowy, morski, lotniczy, kolejowy oraz usługi celne. W Polsce zatrudnionych jest 200 osób w klilku lokalizacjach. Z jednej strony firma korzysta z doświadczenia i infrasturktury innych oddziałów, z drugiej jej wielkość w Polsce umożliwa szybkie podejmowanie decyzji, elastyczność oraz prawdziwie partenrskie realcje z otoczeniem. Przez ostatnie lata rozwój firmy w Polsce jest bardzo dynamiczny, np. przez ostatnie 4 lata obrót wzrosł o ponad 70 procent. Ekol Polska dynamicznie rozwija transport drogowy, dlatego szuka przewoźników.

 

UTA Edenred

UTA Edenred to jeden z wiodących dostawców kart paliwowo-serwisowych i urządzeń do poboru opłat drogowych z najszerszym zakresem działania w całej Europie. Swoją ofertę dostosowuje do aktualnych potrzeb i wyzwań, z którymi obecnie mierzą się Przewoźnicy. Rozwiązania UTA Edenred dedykowane są dla różnej wielkości firm transportowych, spedycyjnych lub wykorzystujących flotę dla własnych celów, mają one zastosowanie dla wszystkich typów pojazdów: od ciężarowych, dostawczych, autobusów aż po samochody osobowe.

EBV Finance

Grupa EBV jest wiodącą firmą w regionie bałtyckim i w pierwszej trójce największych dostawców usług zwrotu podatku w Europie.
Mamy duże doświadczenie i oferujemy usługi zwrotu podatku VAT i akcyzy z krajów Unii Europejskiej oraz Szwajcarii, Norwegii, Liechtensteinu i innych, niezależnie od tego, z jakim dostawcą współpracujesz.
Nasz zespół składa się z ponad 160 profesjonalistów pracujących na Litwie, w Danii, Polsce, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Posługujemy się różnymi językami obcymi i jesteśmy ekspertami w zakresie europejskiego prawa podatkowego, dlatego możemy zapewnić wyjątkową jakość naszych usług.

Monevia Sp. z o.o,

Monevia to najdłużej działający FinTech mikrofaktoringowy w Polsce, zajmujący się finansowaniem należności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w modelu w 100% online. Spółka od 5 lat prowadzi zyskowny biznes mikrofaktoringowy i posiada stabilną bazę kapitałową. Oferta Spółki odpowiada przede wszystkim na potrzeby mikro- i małych przedsiębiorców.

Monevia udostępnia gotówkę zamrożoną w formie faktur z odroczonymi terminami płatności aż do 90 dni. W tym celu udostępnia swoim klientom internetową platformę transakcyjną – Platforma Monevia – na której zarejestrowało się i jest obsługiwanych już przeszło 5.000 podmiotów. On-linowy system obsługi zapewnia łatwy i szybki dostęp do gotówki.

Monevia posiada szereg ofert dostosowanych dla firm transportowych. Finansowanie faktur za zlecenia transportowe to m.in. finansowanie 100% wartości faktury brutto, szybkie wypłaty w PLN i EUR, a także możliwość indywidualnego parametryzowania okresu finansowania z uwzględnieniem czasu potrzebnego na spływ oryginałów dokumentów do spedytora.

Autobagi Polska - importer ciężarówek BMC

Autobagi Polska jest firmą oferującą szeroką gamę pojazdów ciężarowych i dostawczych o różnych konfiguracjach i zabudowach. Zajmujemy się sprzedażą samochodów marki KAMAZ oraz GAZelle, a od 2022 roku w naszej ofercie pojawiły się również ciężarówki tureckiej marki BMC.

Nasze pojazdy to nowa jakość na rynku ciężarówek, wywrotek, pojazdów skrzyniowych, wozów strażackich i ciągników siodłowych. Cechują je stale rozwijane rozwiązania techniczne, wytrzymałość oraz niezawodność.

BMC to turecka marka pojazdów ciężarowych. Utworzona w 1947 roku, firma do dziś z powodzeniem produkuje samochody, które dzięki wysokiej jakości wykonaniu i podzespołom zachodnich producentów szybko zyskają popularność na rynku europejskim. Od 2022 roku generalnym przedstawicielem marki na terenie Polski jest firma Autobagi Polska.

W ofercie BMC znajdą Państwo pojazdy przeznaczone do transportu drogowego, samochody ciężarowe o podwyższonej ładowności oraz ciągniki siodłowe. Wywrotki, betonomieszarki i skrzynie to tylko niektóre z zabudów, które możemy dla Państwa przygotować.

Wraz z marką BMC do oferty firmy Autobagi Polska dołączyły ciągniki siodłowe. Są one wyposażone w silniki FPT Cursor o normie Euro 6D i mocy 460 KM, z którymi współpracują automatyczne skrzynie biegów marki ZF. Pojazdy wyposażone są w wiele systemów wspomagających pracę kierowcy, m.in. EBS, ESC, AEBS oraz LDWS. Przestronna kabina wyposażona w wygodny fotel oraz miejsca do spania, nowoczesny i estetyczny wygląd – to trzeba zobaczyć na własne oczy!