Przez cały dzień do dyspozycji uczestników pozostają eksperci prawni i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

Wkrótce przedstawimy pełną listę partnerów i ekspertów dostępnych podczas Spotkań Transportowych.

 

TimoCom Soft- und Hardware GmbH jest dostawcą usług IT dla sektora TSL. Firma powstała w 1997 roku i przez lata działalności stworzyła największą w Europie platformę transportową dostępną obecnie w 24 wersjach językowych, w 44 krajach. Każdego dnia ponad 110 000 użytkowników wystawia w ramach giełdy ładunków do pół miliona ofert zarówno frachtów jak i wolnych przestrzeni ładunkowych.

Szeroka oferta platformy TimoCom to między innymi:

  • giełda transportowa TC Truck&Cargo® – umożliwiająca szybkie działanie na rynku SPOT
  • platforma przetargowa TC eBid® – narzędzie do wyszukiwania zleceń długoterminowych i przetargów logistyki kontraktowej
  • giełda powierzchni magazynowych – nawet do 30 000 powierzchni magazynowych i logistycznych w całej Europie
  • indeks firm TC Profile® – wykaz sprawdzonych firm z całej Europy wzbogacony o nową funkcję pobierania i udostępniania dokumentów
  • TC eMap® – moduł kalkulacyjno – trackingowy ułatwiający kontrolę pozycji pojazdu i dbałość o bezpieczeństwo łańcucha dostaw
 

Karta UTA to jedyna profesjonalna karta stworzona z myślą o transporcie drogowym i skupiająca się na jego potrzebach, która poza zakupem paliwa umożliwia dokonywanie opłat drogowych, rejestrację w systemach opłat autostradowych i wyposażenie pojazdów w urządzenia drogowe, płatność w serwisach, warsztatach, myjniach czy za pomoc drogową, czyli praktycznie za wszystko co jest niezbędne dla pojazdu podczas drogi.
Klienci UTA zyskują dodatkowe oszczędności dzięki szerokiej ofercie rabatowej na zakup paliwa. Karta paliwowa UTA to również rabaty za przejazd autostradami, np. we Francji, Hiszpanii, Włoszech czy Słowenii, tunelami we Francji, Włoszech, Belgii czy nawet mostami np. w Szwecji. Usługi dodatkowe dostępne dla posiadacza karty to szereg narzędzi internetowych, umożliwiających optymalizację i kontrolę kosztów. Przede wszystkim należy tu wymienić dostęp do zamkniętej strony internetowej, gdzie można znaleźć m.in. zestawienia dokonanych transakcji oraz informacje o sytuacjach na drogach, oferowanych usługach, nowościach itp.
Niezwykle ważna jest też możliwość odzyskiwania VAT-u zapłaconego zagranicą. Zwrot VAT-u za paliwo oraz inne produkty i usługi (np. opłaty drogowe) przynosi oszczędności rzędu 17 – 27% (w zależności od wysokości podatku). Dodatkowo dzięki współpracy z UTA możliwe jest też odzyskanie części akcyzy od oleju napędowego np. z Belgii, czy Francji (nawet 14 centów za litr).

 

Inelo to producent oprogramowania 4Trans służącego do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, dedykowanego dla branży transportowej. W swoim portfolio Inelo posiada również usługi szkoleniowe i doradcze, urządzenia do pobierania danych z tachografów cyfrowych oraz system telematyczny GBOX Assist.

Jesteśmy Polską firmą, mamy 14 lat doświadczenia na rynku. Z naszymi produktami jesteśmy obecni na 13 rynkach Unii Europejskiej. Zatrudniamy 156 osób.

Nasz profesjonalizm został doceniony przyznaniem po raz piąty z rzędu Gazeli Biznesu 2015.

 

GBOX Assist

GBOX® Assist – zaawansowany system telematyki i monitoringu GPS to marka należąca do firmy INELO – wiodącej na rynku europejskim, polskiej spółki produkującej najwyższej jakości narzędzia, niezbędne do zarządzania flotą pojazdów w przedsiębiorstwie transportowym.
Nieustanny rozwój firmy zapewnia Klientom zawsze aktualne rozwiązania dostosowane do wymagań branży z ¬uwzględnieniem największej staranności i¬ najwyższych norm jakościowych.
GBOX® Assist to rozwiązanie, które pozwala przede wszystkim na:
• dwukierunkową komunikację z kierowcą,
• delegowanie zleceń spedycyjnych bezpośrednio do kierowcy,
• skanowanie i przesyłanie dokumentów przez kierowcę wprost do systemu GBOX® Online,
• bieżącą analizę czasu pracy kierowcy oraz zdalne pobieranie danych z karty kierowcy i tachografu,
• nawigację z uwzględnieniem samochodów ciężarowych,
• ostrzeganie i informowanie kierowcy o niebezpiecznych parkingach, strefach płatnych, dostępnych w pobliżu stacjach flotowych.
Istnieje możliwość rozbudowania GBOX® Assist o urządzenia peryferyjne, które pozwalają między innymi na analizę ekonomiki użytkowania pojazdów czy kontrolę paliwa.

 

Michelin

 

 

Euromaster

 

Trans.eu

 

 

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców – OCRK, wyznacza standardy usług dla transportu z zakresu rozliczania czasu pracy kierowców. Nowoczesne centrum outsourcingowe zatrudnia ponad 200 specjalistów, oferując najwyższy standard usług potwierdzany systematycznymi audytami jakościowymi. Kompleksowość usług analizy i rozliczania czasu pracy kierowców oraz rozliczanie płacy minimalnej w Niemczech, Austrii, Francji czy Norwegii pozwala Klientom na bezpieczną działalność w dynamicznym sektorze TSL. OCRK posiada sieć handlową i ekspercką na terenie całego kraju, pomagając rozwiązywać problemy firm transportowych. Gwarancja niezmienności kosztów obsługi, indywidualna polisa ubezpieczeniowa oraz dedykowane rozwiązania informatyczne i serwis pozwoliły na stworzenie oferty wyróżniającej się na rynku. Oferta zawiera nie tylko rozliczanie czasu pracy kierowców, ale również reprezentację podczas kontroli ITD czy PIP, sporządzanie odwołań, szkolenia dla właścicieli firm i kierowców, doradztwo telefoniczne 24/7 i wiele innych elementów, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa firmom transportowym.

 

360 Payment Solutions Poland

Firma 360 Payment Solutions jest liderem w Europie w obsłudze Firm Transportu Międzynarodowego w zakresie rezerwacji przepraw promowych na wszystkich liniach w Europie. Od ponad 30 lat zajmuje się wyposażaniem Firm w czytniki opłat autostradowych, karty paliwowe, zwrotu Vatu i Akcyzy. Jako jedna z pierwszych na rynku opracowała system obrotu gotówkowego w Firmie oferując karty Visa wraz z systemem obsługi. Usługami dodatkowymi dla karty Visa są usługi pomocy prawnej i drogowej w Europie. Od lat promuje ekologiczny sposób przewożenia towarów proponując usługi przejazdów pociągami zarówno samych naczep jak i ciągników z naczepami. Ideą Firmy jest pomoc naszym klientom w pokonaniu wszelkich trudności, wyposażeniu we wszelkie potrzebne narzędzia i pomoc w każdym nieprzewidzianym przypadku.

 

Wtransnet od 1996 rozwija najbardziej bezpieczną Giełdę Ładunków i Pojazdów w Europie. Wokół tej społeczności tworzy pakiety cennych rozwiązań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w łańcuchu logistycznym.Ekskluzywny system kontroli jakości QAP gwarantuje pracę w rzetelnym i bezpiecznym otoczeniu. Każdy nowy klient to nowe możliwości biznesowe dla całej społeczności. Dlatego jesteśmy punktem spotkań dla profesjonalistów, którzy szukają nowych, wiarygodnych kontaktów w jakimkolwiek punkcie Europy. Wtransnet jest bazą umożliwiającą rozwijanie biznesu wszystkim swoim klientom.
Ponad 11.000 firm z ponad 33 krajów już nam zaufało!
Oferujemy najlepsze rozwiązania na Twoje potrzeby:
– Gwarancja Płatności
– Maksymalne bezpieczeństwo
– Nowe możliwości

 

Natanek Nova Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Krakowie istnieje od 1992 roku. Jako laureat prestiżowych Diamentów Forbesa za rok 2016, firma zaliczana jest do grona najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw transportowych w Polsce. Oddając swoim Klientom do dyspozycji flotę ponad 150 samochodów ciężarowych, jest liderem międzynarodowej dystrybucji towarów spożywczych i przemysłowych. Grupa Natanek oferuje kompleksowe usługi transportu międzynarodowego na terenie Europy, Azji i Afryki. Jest zaufanym partnerem biznesowym globalnych sieci handlowych i liderów światowego przemysłu. Przedsiębiorstwo Natanek Nova to również około 200 wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, tworzących zespół gotowy sprostać każdemu wyzwaniu transportowemu. Tym, co wyróżnia firmę na tle konkurencji to bardzo atrakcyjne ceny usług, terminowość dostaw i profesjonalizm. Wysoką jakość usług oferowanych przez Natanek Nova potwierdzają certyfikaty ISO oraz HACCP.

 

Prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowców pod kątem PIP? i ITD, to nie tylko stworzenie raportu. Dopiero na jego podstawie dokonuje się właściwej analizy naruszeń i przygotowuje wyjaśnienia dla inspektora, które mogą obniżyć lub nawet zupełnie wyeliminować kary. Zrobi to za Ciebie Tacholab!

Nasza firma powstała na gruncie bogatych doświadczeń ludzi związanych z rynkiem transportowym. Jest ona odpowiedzią na rosnące potrzeby przewoźników i spedytorów w zakresie doradztwa, audytów, prowadzenia ewidencji czasu pracy kierowców. Współpracujemy z firmą Infolab w zakresie przepisów, porad prawnych, szkoleń, rozliczania kierowców oraz przy tworzeniu uznanego obecnie za najlepsze na rynku transportowym oprogramowania do analiz czasu pracy kierowców – Tachospeed, które posiada już bazę ponad 5000 firm. Stały kontakt z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, Policji, Państwowej Inspekcji Pracy pozwala nam świadczyć dla Państwa usługi na najwyższym poziomie.

Jesteśmy producentem czytników do pobierania danych z tachografów cyfrowych oraz kart kierowców- Tacho terminal PRO1 i PRO2.

 
IuridicaKancelaria Prawna IURIDICA powstała w 2007 roku w celu zapewnienia profesjonalnej ochrony prawnej firmom działającym na rynku TSL. Dzięki ścisłej specjalizacji oraz wysokim standardom świadczenia usług, w ciągu kilku lat stała się najbardziej rozpoznawalną w Polsce kancelarią prawną, która obsługuje firmy transportowe, spedycyjne oraz logistyczne. Poprzez liczne konferencje i szkolenia podnosi poziom świadomości prawnej wśród pracowników firm transportowych. Świadczy kompleksową pomoc prawną zarówno małym, rodzinnym firmom, jak i potentatom na rynku międzynarodowym. Procesy sądowe, doradztwo prawne oraz sprawy o charakterze międzynarodowym (odwołania od decyzji BAG, Border Force itp.) zapewniają stały rozwój oraz wzrost doświadczenia wśród prawników Kancelarii Prawnej IURIDICA.
 

Kancelaria Transportowa KOBEN Spółka z o.o.

 

Jesteśmy po to aby Przedsiębiorcy wykonujący transport drogowy rzeczy lub osób byli na bieżąco z obowiązującymi przepisami o czasie pracy kierowców, dbamy o to, żeby kontrole służb kontrolnych były tylko formalnością. Jesteśmy po to aby firmy nie dzieliły się zyskiem ze służbami kontrolnymi na skutek nałożonych kar.
W swojej działalności łączymy doświadczenie naszych specjalistów z najnowszymi regulacjami prawnymi z zakresu czasu pracy kierowców, przez co jesteśmy w stanie zaoferować Klientom dostarczenie wiedzy i usług na najwyższym poziomie.
Rozliczenia czasu pracy kierowców, odwołania i szkolenia wykonują wieloletni specjaliści z zakresu rozliczania czasu pracy kierowców.
Prowadzone przez nas szkolenia są gwarancją przyswojenia potrzebnej w działalności transportowej wiedzy i umiejętności.
Przygotowywane przez nas odwołania charakteryzują się niezwykłą skutecznością przez co z jednej strony są dla Firm oszczędnością a z drugiej strony precyzyjną wskazówką jak nie popełnić drugi raz tych samych błędów.

 
CDS Kancelaria Brokerska świadczy usługi doradcze w zakresie oceny ryzyka transportowego, prawa przewozowego i transportowego oraz obsługi ubezpieczeń transportowych (OCP, OCS, OC zawodowe do licencji, OCP kabotażowe i Cargo). W zakresie usług świadczonych przez CDS leży również prowadzenie audytów i szkoleń z zakresu procedur transportowych i stosowania prawa transportowego. Usługi CDS są adresowane do uczestników sektora TSL – przewoźników, spedytorów i logistyków zajmujących się transportem.
 

Translawyers

Jesteśmy specjalistyczną Kancelarią działającą w baraży transportowej oraz świadczącą kompleksową obsługą prawną podmiotów gospodarczych. Rozwiązujemy problemy polskich oraz zagranicznych klientów. Naszym celem jest świadczenie najwyższej jakości pomocy prawnej odpowiadającej potrzebom klienta. Kancelarię tworzy zespół doświadczonych radców prawnych, aplikantów radcowskich oraz prawników, którzy biegle posługują się językami obcymi.

 

Kancelaria ITD-PIP.pl

Gotowe rozwiązania w zakresie rozliczania ewidencji czasu pracy kierowców. Praktyczne porady specjalistów, sugestie dot. zapisów w umowach i regulaminach pracy. W naszym zespole łączymy wiedzę i doświadczenie znanych od lat specjalistów: Mariusza Hendzla, Tomasza Szerszenia, Marcina Krajewskiego i Waldemara Księżyka. Zapraszamy naszych Klientów na prezentację nowego, autorskiego oprogramowania do analizy tachografów SuperTacho.pl Prosty w obsłudze i szybki w działaniu program komputerowy do rozliczania delegacji wykrywania naruszeń i naliczania składników płacowych dla kierowców oraz dopłat MiLOG i Loi Macron. Zainteresowanym udostępnimy wersje testowe programu.
Na Spotkaniach przedstawimy produkty z naszej oferty, bezpłatne poradniki dla kierowców, kupony rabatowe na oprogramowanie i czytniki do tachografów cyfrowych.
Od 12 lat zajmujemy się dostarczaniem rozwiązań dla firm transportowych – oprogramowanie, czytniki oraz własne usługi rozliczania kierowców, szkoleń z czasu pracy i obsługi tachografów.

 

Kancelaria LegalTrans

Kancelaria Transportowa LEGALTRANS powstała w wyniku zapotrzebowania branży transportowej na usługi z zakresu doradztwa prawnego w transporcie. Kancelaria stworzona została z myślą o przedsiębiorstwach wykonujących krajowy i międzynarodowy transport drogowy rzeczy oraz osób. Doświadczenie, skuteczność oraz znajomość zarówno branży związanej z transportem, spedycją i logistyką to nasze największe atuty. Oferta Kancelarii skierowana jest do podmiotów, którym zależy na profesjonalnej oraz rzetelnej obsłudze prawnej w zakresie wykonywania transportu drogowego.

 

Transport Francais Representant

Proponujemy Państwu kompleksową obsługę wszelkich regulacji ustanowionych zgodnie z ustawą Loi Macron:
– ustanowienie przedstawiciela we Republice Francuskiej
– nadzór nad kompletowaniem wymaganej dokumentacji
– tłumaczenia zwykłe i przysięgłe francusko/polskie oraz polsko/francuskie
– wsparcie Kancelarii Prawnej w zakresie europejskiego prawa transportowego i prawa przewozowego

 

Kancelaria Działyński i Judek

Kancelaria „Działyński i Judek” Spółka Partnerska Radców Prawnych specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań prawnych dla biznesu. W naszej działalności łączymy rzetelną wiedzę prawniczą, doświadczenie i nowatorskie spojrzenie na problemy, przed jakimi stają nasi klienci.

 
Multi Service Tolls
Multiservice Tolls jest wiodącym dostawcą usług związanych z opłatami drogowymi od 1987roku.  Specjalizujemy się  w usprawnianiu i upraszczaniu złożonego procesu opłat autostradowych w różnych krajach Europy  pozwalając zarządzającym flotą skupić się na tym co zasadnicze: transporcie.
Zarządzanie flotą staje się bezproblemowe przy pomocy naszego Multiservice Toll Box, wielojęzycznego działu obsługi  klienta oraz  platformie MyTolls.

Aplikacja My Tolls sprawia, że zarządzanie oraz zamawianie produktów dla całej floty jest łatwe jak kliknięcie myszką. W łatwy sposób możesz dodawać pojazdy, edytować informacje o flocie, zamawiać lub kasować produkty jednocześnie otrzymując kompletny przegląd dostępnych produktów.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę www.MultiServiceTolls.com lub prosimy o kontakt telefoniczny  pod numerem  tel.+31 70 3199 000.

 
Firma WESEM od 1977r. projektuje, produkuje i dostarcza oświetlenie do samochodów i pojazdów rolniczych. Jakość wyrobów zapewniają: wykwalifikowana kadra specjalistów, nowoczesny park maszynowy, własny dział badawczo-rozwojowy i doskonale wyposażone laboratorium kontrolno-pomiarowe. Projektowane i produkowane w Polsce produkty WESEM łączą nowoczesne trendy wzornicze z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Te dwie cechy ma prezentowana na spotkaniach NOWOŚĆ: lampa drogowa ze światłem pozycyjnym FERVOR dedykowana do samochodów ciężarowych. Zastosowana technologia LED w obu światłach zapewnia najwyższą wydajność reflektora i mały pobór mocy (30W). Włączone lampy zapewniają nawet do 500m (liczba cechowania 50) jasnej drogi przed maską pojazdu. Niespotykany kształt robi wrażenie i wyróżnia pojazd na drodze, a reflektor można nabyć w bardzo rozsądnej jak na swą klasę cenie. Ten i inne lampy polskiego producenta dostępne są wybranych dostawców oświetlenia dla motoryzacji.

 

Partnerzy Spotkań Transportowych Edycja Wiosna 2020