Strefa ekspercka i biznesowa | Warszawa – 8.11.2022

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników pozostają eksperci prawni i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

Kancelaria Transportowa KOBEN Spółka z o.o.

Formalizm, rozliczenia, sankcje… to coś czego nie lubi żaden przedsiębiorca, prawda? To coś, co często hamuje rozwój firmy transportowej, bo jako właściciel grzęźniesz w ustawach, rozporządzeniach, przepisach, zamiast myśleć o kolejnych inwestycjach czy wydajniejszych rozwiązaniach. Zmienimy to! Przejmiemy Twoje obowiązki związane z prowadzeniem dokumentacji dotyczącej analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, wesprzemy Cię w kwestiach prawnych, będziemy monitorować zmiany w prawie, wyjaśnimy wszelkie niejasności – my czuwamy, Twój biznes idzie (jedzie!) naprzód!

Sens naszej działalności widzimy w rozwoju firm transportowych (w tym Twojej!) oraz całej branży. Poza codziennym wsparciem dla przedsiębiorców, przekazujemy swoją wiedzę poprzez liczne publikacje prasowe, internetowe, wydawnicze, angażujemy się w organizację szkoleń i najważniejszych branżowych wydarzeń. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na jednym z nich – do zobaczenia!

IMPULS LEASING

Spółka IMPULS-LEASING Polska od 15 lat wspiera polskich przedsiębiorców, oferując finansowanie w formie leasingu operacyjnego, finansowego, pożyczki, dzierżawy oraz finansowanie stocku pojazdów dla autoryzowanych dealerów. 

IMPULS-LEASING Polska wchodzi w skład Holdingu IMPULS-LEASING International należącego do Grupy Bankowej Raiffeisenlandesbank Upper Austria, której aktywa wynoszą ponad 40 mld EUR.

Spółki leasingowe z Grupy Raiffeisenlandesbank są obecne w 6 krajach: Austria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Polska, Rumunia. 

Wysoka jakość świadczonych usług była, jest i będzie jednym z głównych priorytetów IMPULS-LEASING Polska co potwierdzają otrzymane nagrody oraz wyniki badań. W 2021 roku Spółka po raz siódmy otrzymała godło „Firma Przyjazna Klientowi”. Wyniki badania Satysfakcji Klienta 2021 roku pokazały, że 96% Klientów ocenia współpracę z IMPULS-LEASING Polska bardzo dobrze i dobrze.

Kancelaria Transportowa TRANSCARE

Kancelaria Transportowa TRANSCARE zapewnia fachową obsługę firm z branży transportowej. Nasza kancelaria to wyspecjalizowany zespół, którego celem jest dzielenie się wiedzą z zakresu prawa transportowego oraz wykorzystanie wieloletniego doświadczenia w zakresie rozliczania czasu pracy kierowców jak i optymalizacji kosztów zatrudnienia.

Kancelaria Prawna IURIDICA

Kancelaria Prawna IURIDICA od blisko 15 lat rozwiązuje problemy prawne polskich oraz zagranicznych Klientów. Celem naszych prawników jest dostarczenie najwyższej jakości pomocy prawnej dla osób które cenią sobie profesjonalizm. Zaufało nam wielu przedsiębiorców – zarówno potentatów w swoich branżach, jak i małych, rodzinnych firm.

Infinitiis Sp. z o.o.

Infinitiis Sp. z o.o. z branżą TSL związana jest od 2009 roku. Naszymi głównymi produktami/usługami są:
1. BSOPT – system klasy TMS stworzony we współpracy z przedsiębiorstwami transportowymi i dla przedsiębiorstw transportowych. BSOPT integruje wszystkie procesy występujące w przedsiębiorstwie transportowym dając szybki dostęp do raportów zarządczych wspierających podejmowanie codziennych i strategicznych decyzji biznesowych.
2. Outsourcing rozliczania czasu pracy kierowców oraz kadr i płac – rozliczaniem czasu pracy kierowców oraz outsourcingiem kadr i płac zajmujemy się od 2009 roku. To co wyróżnia nas na tle konkurencji to:
a. kompleksowość obsługi przedsiębiorstwa transportowego – od pozyskania kompletu danych do stworzenia listy płac kierowców,
b. brak abonamentu – płatność tylko za faktycznie wykonaną usługę,
c. dedykowany opiekun dla każdego klienta,
d. udostępnienie platformy EBOK (elektronicznego biura obsługi klienta) usprawniającej komunikację i wymianę dokumentów z klientem (np. raporty związane z rozliczaniem czasu pracy kierowców).
e. autorska funkcjonalność w BSOPT umożliwiająca identyfikację rodzaju wykonywanej pracy przez kierowcę na poziomie realizacji zlecenia transportowego.

TIMOCOM

TIMOCOM to średniej wielkości przedsiębiorstwo z sektora FreightTech, posiadające główną siedzibę w Niemczech oraz biura w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Dostarczamy największą giełdę transportową w Europie, z której na co dzień korzysta ponad 50.000 sprawdzonych firm transportowych, spedycyjnych, produkcyjnych i handlowych z 46 krajów. Jako eksperci w zakresie technologii informacyjnych i analizy danych pomagamy naszym klientom w osiąganiu ich celów logistycznych, oferując inteligentne, bezpieczne i proste rozwiązania. Ponad 147.000 użytkowników naszego Systemu Smart Logistics każdego dnia wystawia aż do 1 miliona międzynarodowych ofert frachtów, przestrzeni ładunkowych i magazynowych.

ExxonMobil

ExxonMobil to jeden z największych na świecie dostawców i sprzedawców paliw, środków smarnych i produktów specjalistycznych, takich jak oleje bazowe, woski i asfalt. Historia ExxonMobil związana ze środkami smarnymi sięga założonej w 1866 roku i przejętej w 1879 roku firmy Vacuum Oil Company, dzięki której przedsiębiorstwo od ponad 150 lat pozostaje liderem w zakresie innowacyjnych technologii smarowania. Przełomowe produkty firmy przyczyniły się do opracowania niektórych spośród najważniejszych technologicznych osiągnięć ludzkości, takich jak pierwszy samochód napędzany silnikiem benzynowym, pierwszy układ generujący energię elektryczną, pierwszy lot samolotem i start pierwszego wahadłowca. Obecnie ExxonMobil nadal opracowuje nowe rozwiązania w zakresie smarowania zaspokajające potrzeby przyszłych maszyn, aby dalej napędzać świat.

Marco Oil

MARCO-OIL rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku. Pierwsza stacja, która wówczas została otwarta zapoczątkowała rozwój dynamicznego, nowoczesnego przedsiębiorstwa z segmentu detalicznej sprzedaży paliw płynnych.

Pierwszymi Klientami firmy byli Klienci detaliczni, a produkty im oferowane ograniczały się do podstawowych paliw płynnych i akcesoriów motoryzacyjnych.

Ciężka praca i zaangażowanie w budowanie marki MARCO-OIL, wysoki poziom świadczonych usług oraz jakości oferowanych produktów bardzo szybko przyniosły efekty. Już w kolejnym 2002 roku została uruchomiona kolejna stacja własna, a w 2003 roku firma rozszerzyła działalność o hurtowy kanał dystrybucji paliw.

Dzięki współpracy z Agencją Reklamową firma uzyskała profesjonalny wizerunek, który do dzisiejszego dnia jest wizytówką firmy i jednym z najlepiej rozpoznawalnych znaków w krajowej branży paliwowej.

Dostawcy MARCO-OIL

Od początku istnienia MARCO-OIL koncentrowała się na współpracy z krajowymi producentami, oraz liczącymi się zagranicznymi koncernami paliwowymi. To pozwoliło na dostarczanie Klientom wszystkich gatunków paliw, spełniających najostrzejsze europejskie normy jakościowe a firmie zapewniło dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz bogatej skarbnicy wiedzy.

Rozpoczęcie działalności MARCO-OIL POLSKA Sp. z o.o.

W 2008 roku została zarejestrowana spółka MARCO-OIL POLSKA, która stopniowo przejmowała hurtowy kanał dystrybucji paliw. Ostatnie lata to kolejna duża inwestycja w rozwój sieci stacji paliw poprzez dokonanie zakupu franczyzowej stacji paliw w barwach międzynarodowego koncernu STATOIL.

Współpraca z firmami VOLVO oraz STOKOTA

2011 rok zapoczątkował rozwój działu logistycznego firmy. Firma dokonała zakupu pierwszych własnych specjalistycznych środków transportu. We flocie pojawiły się ciągniki siodłowe marki VOLVO oraz naczepy cysterny marki STOKOTA.

Umowa autoryzacyjna z PKN ORLEN S.A.

Od 2011 roku MARCO-OIL to również autoryzowany dystrybutor oleju grzewczego Ekoterm Plus produkcji PKN ORLEN S.A.

PRAGMAGO

Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w finansowaniu branży TSL. Sfinansowaliśmy ponad 267 000 faktur przewoźników na sumę 1,9 mld złotych. Z naszej usługi finansowania faktur skorzystało ponad 2 300 klientów. Wieloletnie doświadczenie w finansowaniu klientów wspieramy najnowszą technologią wytwarzaną przez naszą spółkę – PragmaGO.tech. Dzięki temu proces wnioskowania jest dostępny dla naszych klientów w 100% online 24/7, a odpowiedzi na wnioski o finansowanie faktur udzielane są do dwóch godzin.

Prócz usług faktoringowych posiadamy w swojej ofercie produkty pożyczkowe: rozłożenie kosztów firmowych, w tym podatków oraz ZUS na raty.

Od 2020 inwestorem kapitałowym PragmaGO jest Enterprise Investors.

UTA Edenred

UTA Edenred to jeden z wiodących dostawców kart paliwowo-serwisowych i urządzeń do poboru opłat drogowych z najszerszym zakresem działania w całej Europie. Swoją ofertę dostosowuje do aktualnych potrzeb i wyzwań, z którymi obecnie mierzą się Przewoźnicy. Rozwiązania UTA Edenred dedykowane są dla różnej wielkości firm transportowych, spedycyjnych lub wykorzystujących flotę dla własnych celów, mają one zastosowanie dla wszystkich typów pojazdów: od ciężarowych, dostawczych, autobusów aż po samochody osobowe.

Brigade Electronics

Brigade Electronics jest liderem na rynku urządzeń zabezpieczających, oferującym rozwiązania pasujące do wszystkich pojazdów użytkowych i mobilnych urządzeń.

Od 1976 roku, kiedy wprowadziliśmy do Europy pierwszy alarm cofania, broniliśmy bezpieczeństwa pojazdów i instalacji i nadal przodujemy, będąc pionierami w zakresie wielu produktów oraz opracowując i opatentowując nowe technologie.

Rozwiązania Brigade zmniejszają ryzyko kolizji i chronią niechronionych użytkowników dróg, minimalizując martwe pola pojazdów i pomagając kierowcom w bezpiecznym manewrowaniu. Nasze portfolio produktów obejmuje systemy kamer 360 °, systemy kamer monitorujących, alarmy cofania White Sound®, czujniki wykrywania przeszkód, radary do wykrywania przeszkód i cyfrowe rejestratory.

EBV Finance

Grupa EBV jest wiodącą firmą w regionie bałtyckim i w pierwszej trójce największych dostawców usług zwrotu podatku w Europie.
Mamy duże doświadczenie i oferujemy usługi zwrotu podatku VAT i akcyzy z krajów Unii Europejskiej oraz Szwajcarii, Norwegii, Liechtensteinu i innych, niezależnie od tego, z jakim dostawcą współpracujesz.
Nasz zespół składa się z ponad 160 profesjonalistów pracujących na Litwie, w Danii, Polsce, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Posługujemy się różnymi językami obcymi i jesteśmy ekspertami w zakresie europejskiego prawa podatkowego, dlatego możemy zapewnić wyjątkową jakość naszych usług.

Larg

Lokalna Agencja Rozwoju Gospodarczego Gminy Suchy Las sp. z o.o. to Twój doświadczony partner w biznesie. Od wielu lat w naszej gminie starannie tworzone jest środowisko przyjazne branży transportowej. W Suchym Lesie m.in. utrzymujemy najniższe stawki podatku od środków transportowych oraz oferujemy możliwość szybkiego zarejestrowania działalności gospodarczej w formule Wirtualnego Biura. U nas w kilku prostych krokach założysz firmę na terenie gminy oraz uzyskasz adres korespondencyjny i obsługę poczty wychodzącej bez wychodzenia z domu. Warto rozwijać się w Suchym Lesie.

INELO

VIAON to wyłączny dystrybutor marek INELO, OCRK i GBOX.

INELO – wiodący na rynku europejskim producent najwyższej jakości oprogramowania do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, który został doceniony przez instytucje kontrolne, w tym ITD, PIP, BAG.

GBOX – profesjonalne rozwiązania dla firm transportowych w zakresie monitoringu GPS oraz zaawansowanej telematyki.

OCRK – największa w Polsce firma outsourcingowa świadcząca kompleksowe usługi związane z rozliczaniem czasu pracy kierowców i płacy minimalnej w Europie.

INELO SZKOLENIA – szkolenia z zakresu czasu pracy kierowców przeznaczone dla pracowników i właścicieli firm transportowych, docenione przez polskie i europejskie instytucje kontrolne, w tym: BAG, DVSA czy ITD.

Alpega Teleroute

Alpega Teleroute to największa w Europie sieć giełd ładunków i pojazdów działająca zarówno na rynkach krajowych jak i międzynarodowych. Połączona siła trzech giełd Teleroute, Wtransnet i 123cargo – służą jako marketplace do dopasowania ofert spotowych z wolnymi środkami transportowymi w całej Europie.
Dzisiaj to jedyna w Europie platforma oferująca unikalny serwis Gwarancji Płatności.
Nasza społeczność ponad 80.000 przewoźników i zleceniodawców oraz 200.000 użytkowników jest codziennie połączona, aby skutecznie zarządzać krytycznymi procesami transportowymi ponad 108.000.000 zleceń rocznie. Alpega jest obecna w 80 krajach świata i zatrudnia ponad 650 ludzi o 31 różnych narodowościach.

Autobagi Polska - importer ciężarówek BMC

Autobagi Polska jest firmą oferującą szeroką gamę pojazdów ciężarowych i dostawczych o różnych konfiguracjach i zabudowach. Zajmujemy się sprzedażą samochodów marki KAMAZ oraz GAZelle, a od 2022 roku w naszej ofercie pojawiły się również ciężarówki tureckiej marki BMC.

Nasze pojazdy to nowa jakość na rynku ciężarówek, wywrotek, pojazdów skrzyniowych, wozów strażackich i ciągników siodłowych. Cechują je stale rozwijane rozwiązania techniczne, wytrzymałość oraz niezawodność.

BMC to turecka marka pojazdów ciężarowych. Utworzona w 1947 roku, firma do dziś z powodzeniem produkuje samochody, które dzięki wysokiej jakości wykonaniu i podzespołom zachodnich producentów szybko zyskają popularność na rynku europejskim. Od 2022 roku generalnym przedstawicielem marki na terenie Polski jest firma Autobagi Polska.

W ofercie BMC znajdą Państwo pojazdy przeznaczone do transportu drogowego, samochody ciężarowe o podwyższonej ładowności oraz ciągniki siodłowe. Wywrotki, betonomieszarki i skrzynie to tylko niektóre z zabudów, które możemy dla Państwa przygotować.

Wraz z marką BMC do oferty firmy Autobagi Polska dołączyły ciągniki siodłowe. Są one wyposażone w silniki FPT Cursor o normie Euro 6D i mocy 460 KM, z którymi współpracują automatyczne skrzynie biegów marki ZF. Pojazdy wyposażone są w wiele systemów wspomagających pracę kierowcy, m.in. EBS, ESC, AEBS oraz LDWS. Przestronna kabina wyposażona w wygodny fotel oraz miejsca do spania, nowoczesny i estetyczny wygląd – to trzeba zobaczyć na własne oczy!