Wrocław- 13 października 2021

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników pozostają eksperci prawni i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

Transport Francais Representant

Proponujemy Państwu kompleksową obsługę wszelkich regulacji ustanowionych zgodnie z ustawą Loi Macron:

 • ustanowienie przedstawiciela we Republice Francuskiej
 • nadzór nad kompletowaniem wymaganej dokumentacji
 • tłumaczenia zwykłe i przysięgłe francusko/polskie oraz polsko/francuskie
 • wsparcie Kancelarii Prawnej w zakresie europejskiego prawa transportowego i prawa przewozowego

LKW WALTER

Firma LKW WALTER jest znana w całej Europie jako lider na rynku ładunków całopojazdowych, niezależnie od tego, czy szukają Państwo ładunków sporadycznie, czy też stałego zatrudnienia w kółku! LKW WALTER oferuje stałe zlecenia w ciężarowym transporcie drogowym lub w truckingu naczep! Codziennie realizujemy nawet do 8.000 ładunków. Zostań naszym Partnerem i rozwijaj się razem z nami.

Zapraszamy również do korzystania z naszej bezpłatnej giełdy ładunków  – LOADS TODAY !

Już teraz mogą się Państwo zarejestrować – bezpłatnie i niezobowiązująco – i optymalizować wykorzystanie swoich pojazdów (informacje i hasło otrzymają Państwo niezwłocznie)! Instalacja oprogramowania nie jest wymagana. Giełda transportowa LKW WALTER jest dostępna dla Państwa online przez całą dobę!

WALTER LEASING

WALTER LEASING oferuje nowe i używane ciągniki siodłowe (marek Volvo, DAF, Mercedes Benz, Scania i MAN) oraz naczepy (marek Krone, Schmitz, Kögel, Schwarzmüller, Wielton i Kässbohrer) na bazie leasingu / zakupu na raty.


Firma Walter Leasing należy do austriackiego Koncernu WALTER GROUP. Ponad 20-letnie doświadczenie pozwala na zaoferowanie optymalnego doradztwa przez cały czas trwania umowy. Modele finansowania są indywidualnie dopasowane a formalności proste i szybkie. Pojazdy dostępne są od ręki a raty mogą być rekompensowane ze zleceniami spedycji LKW WALTER.

Birrt Sp. z o.o.

Birrt Sp. z o.o., zaledwie w rok, rozwiązała kluczowy problem jednego z liderów branży transportowej zajmującego się rozliczaniem czasu pracy kierowców. Efektem pracy było stworzenie aplikacji webowej, która stała się platformą pracy dla wszystkich pracowników klienta. Dzięki temu zdobyliśmy doświadczenie, które pozwala nam dalej tworzyć rozwiązania IT dla przedsiębiorstw.

Naszym głównym produktem jest BSOPT. System stworzony we współpracy z przedsiębiorstwami transportowymi i dla przedsiębiorstw transportowych. BSOPT integruje wszystkie procesy występujące w przedsiębiorstwie transportowym dając szybki dostęp do raportów zarządczych wspierających podejmowanie codziennych i strategicznych decyzji biznesowych.

Ponadto skupiamy się nie tylko na dostarczaniu gotowych programów, ale także otaczamy opieką naszych Klientów oferując kompleksowy outsourcing IT. Nasi specjaliści wspierają w zarządzaniu infrastrukturą teleinformatyczną, a także w konfiguracji sprzętu i oprogramowania. Posiadamy wiedzę, dzięki której jesteśmy w stanie zasugerować najbardziej efektywne sposoby zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem i atakami hakerskimi. Tworzymy responsywne i nowoczesne strony internetowe, które pozwalają skutecznie wprowadzić biznes do sieci i zwiększyć ilość klientów. Pamiętaj, że nasz zespół projektantów, programistów i administratorów, może stworzyć dedykowane rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojej firmy.

Kancelaria Transportowa KOBEN Spółka z o.o.

Formalizm, rozliczenia, sankcje… to coś czego nie lubi żaden przedsiębiorca, prawda? To coś, co często hamuje rozwój firmy transportowej, bo jako właściciel grzęźniesz w ustawach, rozporządzeniach, przepisach, zamiast myśleć o kolejnych inwestycjach czy wydajniejszych rozwiązaniach. Zmienimy to! Przejmiemy Twoje obowiązki związane z prowadzeniem dokumentacji dotyczącej analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, wesprzemy Cię w kwestiach prawnych, będziemy monitorować zmiany w prawie, wyjaśnimy wszelkie niejasności – my czuwamy, Twój biznes idzie (jedzie!) naprzód!

Sens naszej działalności widzimy w rozwoju firm transportowych (w tym Twojej!) oraz całej branży. Poza codziennym wsparciem dla przedsiębiorców, przekazujemy swoją wiedzę poprzez liczne publikacje prasowe, internetowe, wydawnicze, angażujemy się w organizację szkoleń i najważniejszych branżowych wydarzeń. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na jednym z nich – do zobaczenia!

Lutz Assekuranz

Lutz Assekuranz z siedzibą w Wiedniu prowadzi działalność w zakresie ubezpieczeń związanych z usługami transportowymi i logistycznymi OCP/OCS pośrednicząc w sprzedaży wysokiej jakości produktów ubezpieczeniowych.

Zajmuje się udzielaniem fachowych porad dotyczących wszelkich zagadnień związanych z ochroną ubezpieczeniową w branży transportowej i logistycznej zarówno na płaszczyźnie krajowej jak i międzynarodowej. Wieloletnie doświadczenie firmy Lutz Assekuranz i współpraca z międzynarodową siecią ekspertów zapewnia możliwie najlepszą ochronę i sprawną obsługę.

Wzajemne zaufanie to jedna z najważniejszych podstaw działalności firmy Lutz Assekuranz.

Oferowane ubezpieczenie OCP (Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika) z Kabotażem za pośrednictwem firmy LUTZ ASSEKURAZ to:

 • pakiet trzech ubezpieczeń zawartych w jednej, kompletnej polisie (bez zbędnej konieczności doubezpieczania przez spedycje) w ruchu krajowym, międzynarodowym i kabotażu. KABOTAŻ we wszystkich krajach Unii Europejskiej i Gospodarczej;
 • suma ubezpieczenia 1.000.000 euro na szkodę, budząca zaufanie, świadcząca o wiarygodności w oczach partnerów i zleceniodawców;
 • standardowo objęta ochroną wina umyślna i rażące niedbalstwo kierowcy, (art. 29 CMR/86 Polskiego Prawa bez limitów w ramach sumy ubezpieczenia);
 • szeroki zakres terytorialny;
 • szeroki zakres towarów objętych ochroną ubezpieczeniową;
 • odpieranie nieuzasadnionych roszczeń z tytułu szkód objętych ochroną ubezpieczenia tzw. ochrona prawna;
 • możliwość ubezpieczenia własnej odpowiedzialności za podwykonawców (przewoźnik umowny).
 • ciekawe rozwiązanie dla ubezpieczenia AC
 • nowy produkt: ubezpieczenie celne

Marcos Bis sp. z o.o.

Nasze ponad 29 letnie doświadczenie na rynku transportowym jest gwarancją dla dostarczanych przez Marcos Bis rozwiązań informatycznych. Tworzone przez nas oprogramowanie TMS Nawigator oparte jest na wnikliwej analizie potrzeb każdego klienta. Nasi konsultanci i architekci są w stałym kontakcie z użytkownikami, czego wynikiem jest stały rozwój produktów zgodnych z oczekiwaniami klientów.

ETS EU SP. Z O.O.

Firma ETS EU SP. Z O.O. oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań w zakresie opłat drogowych i odzyskiwania zagranicznego podatku VAT. Swoim klientom udostępnia karty i urządzenia do płatności w ponad 20 europejskich krajach pozwalając na znaczną optymalizację pracy i kosztów. Na rynku opłat drogowych wyróżnia się wysokiej jakości obsługą klienta oraz bardzo konkurencyjnymi warunkami współpracy.

XPO Transport Solutions Poland Sp. z o.o.

XPO Logistics zapewnia innowacyjne rozwiązania transportowe dla najbardziej wymagających łańcuchów dostaw na świecie. Nasza Firma obsługuje wszystkie największe branże przemysłu w Europie ze względu na wiarygodny transport całopojazdowy towarów paczkowych, masowych, niebezpiecznych i wymagających transportu w stałej temperaturze.

Spółka VAT POLSKA a Negometal Company

Świadczy usługi dla transportu międzynarodowego: zwrot VAT z faktur i paragonów do 15 dni; zwrot podatku akcyzowego; sprzedaż urządzeń do opłat drogowych Negoroad oraz kart paliwowych C2A z innowacyjnymi tanimi systemami płatności bez konieczności ustanawiania depozytu czy zabezpieczeń. Ponadto oferujemy usługi w zakresie rezerwacji tuneli jak również pomoc prawną w zakresie „Zmowy cenowej producentów”

eFaktoring NFG

NFG to twórca pierwszego w Polsce 100% on-linowego faktoringu. Posiadamy jedną z najszerszych ofert produktowych na rynku dla mikro i małych przedsiębiorców – faktoring cichy (szczególnie ceniony przez branżę transportową), faktoring jawny, faktoring ekspres i zaliczkowy.

Zamiana faktur na gotówkę odbywa w 100% przez Internet, bez formalności, w bezpiecznym i stabilnym Systemie Obsługi Faktoringu, który jest dostępny 24h/7 dni w tygodniu. Pieniądze na konto nasi Klienci otrzymują niemalże natychmiast – aż 91% z nich otrzymuje środki w kilka sekund!

Easytrip

Ekspert w transporcie międzynarodowym oraz usługach mobilnych. Opłaty drogowe – obecnie w 11 krajach za pomocą jednego urządzenia, promy i pociągi – rezerwacja w dedykowanym portalu klienta, zwrot VAT i akcyzy – najwyższa jakość usług, paliwo – tankowanie w całej Europie, usługi reprezentacji – przedstawiciel prawny

ING Lease (Polska) Sp. z o. o.

Spółka ING Lease (Polska) Sp. z o.o. obecna na rynku od ponad 25 lat, jest jedną z największych instytucji leasingowych w Polsce. ING Lease wchodzi w skład Grupy Kapitałowej ING Banku Śląskiego S.A. Zapewnia klientom bezpieczny dostęp do atrakcyjnego finansowania ruchomości i nieruchomości. W swoim portfolio produktów firma oferuje leasing  pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, maszyn i urządzeń, a także sprzętu medycznego, biurowego i IT – również w programach uroszczonych takich jak ING Auto, ING Truck, czy ING Maszyny.

IMPULS LEASING

Spółka IMPULS-LEASING Polska powstała w 2007 roku i wchodzi w skład Holdingu IMPULS-LEASING International, który jest częścią Grupy Finansowej Raiffeisenlandesbank Upper Austria. Spółka oferuje finansowanie w formie leasingu operacyjnego, finansowego, pożyczki, dzierżawy oraz finansowanie stocku pojazdów dla autoryzowanych dealerów. www.impuls-leasing.pl