Strefa ekspercka i biznesowa | Wrocław- 26.05.2022

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników pozostają eksperci prawni i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

LKW WALTER

Firma LKW WALTER jest znana w całej Europie jako lider na rynku ładunków całopojazdowych, niezależnie od tego, czy szukają Państwo ładunków sporadycznie, czy też stałego zatrudnienia w kółku! LKW WALTER oferuje stałe zlecenia w ciężarowym transporcie drogowym lub w truckingu naczep! Codziennie realizujemy nawet do 8.000 ładunków. Zostań naszym Partnerem i rozwijaj się razem z nami.

Zapraszamy również do korzystania z naszej bezpłatnej giełdy ładunków  – LOADS TODAY !

Już teraz mogą się Państwo zarejestrować – bezpłatnie i niezobowiązująco – i optymalizować wykorzystanie swoich pojazdów (informacje i hasło otrzymają Państwo niezwłocznie)! Instalacja oprogramowania nie jest wymagana. Giełda transportowa LKW WALTER jest dostępna dla Państwa online przez całą dobę!

WALTER LEASING

WALTER LEASING oferuje nowe i używane ciągniki siodłowe (marek Volvo, DAF, Mercedes Benz, Scania, MAN, Ford, Renault i Iveco) oraz naczepy (marek Krone, Schmitz, Kögel, Schwarzmüller, Wielton, Fliegl i Hangler) na bazie leasingu / zakupu na raty.

Firma Walter Leasing należy do austriackiego Koncernu WALTER GROUP. Ponad 20-letnie doświadczenie pozwala na zaoferowanie optymalnego doradztwa przez cały czas trwania umowy. Modele finansowania są indywidualnie dopasowane a formalności proste i szybkie. Większość pojazdów mamy dostępnych od ręki a raty mogą być rekompensowane ze zleceniami spedycji LKW WALTER.

Kancelaria Transportowa KOBEN Spółka z o.o.

Formalizm, rozliczenia, sankcje… to coś czego nie lubi żaden przedsiębiorca, prawda? To coś, co często hamuje rozwój firmy transportowej, bo jako właściciel grzęźniesz w ustawach, rozporządzeniach, przepisach, zamiast myśleć o kolejnych inwestycjach czy wydajniejszych rozwiązaniach. Zmienimy to! Przejmiemy Twoje obowiązki związane z prowadzeniem dokumentacji dotyczącej analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, wesprzemy Cię w kwestiach prawnych, będziemy monitorować zmiany w prawie, wyjaśnimy wszelkie niejasności – my czuwamy, Twój biznes idzie (jedzie!) naprzód!

Sens naszej działalności widzimy w rozwoju firm transportowych (w tym Twojej!) oraz całej branży. Poza codziennym wsparciem dla przedsiębiorców, przekazujemy swoją wiedzę poprzez liczne publikacje prasowe, internetowe, wydawnicze, angażujemy się w organizację szkoleń i najważniejszych branżowych wydarzeń. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na jednym z nich – do zobaczenia!

IMPULS LEASING

Spółka IMPULS-LEASING Polska od 15 lat wspiera polskich przedsiębiorców, oferując finansowanie w formie leasingu operacyjnego, finansowego, pożyczki, dzierżawy oraz finansowanie stocku pojazdów dla autoryzowanych dealerów. 

IMPULS-LEASING Polska wchodzi w skład Holdingu IMPULS-LEASING International należącego do Grupy Bankowej Raiffeisenlandesbank Upper Austria, której aktywa wynoszą ponad 40 mld EUR.

Spółki leasingowe z Grupy Raiffeisenlandesbank są obecne w 6 krajach: Austria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Polska, Rumunia. 

Wysoka jakość świadczonych usług była, jest i będzie jednym z głównych priorytetów IMPULS-LEASING Polska co potwierdzają otrzymane nagrody oraz wyniki badań. W 2021 roku Spółka po raz siódmy otrzymała godło „Firma Przyjazna Klientowi”. Wyniki badania Satysfakcji Klienta 2021 roku pokazały, że 96% Klientów ocenia współpracę z IMPULS-LEASING Polska bardzo dobrze i dobrze.

Easytrip Transport Services

Easytrip Transport Services jest europejskim dostawcą usług dedykowanych firmom wykonującym międzynarodowy transport drogowy. Dzięki szerokiej sieci zaufanych partnerów i lokalnych dostawców usług, pozwalamy naszym Klientom na wybór rozwiązań dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W swojej działalności łączymy transport drogowy, kolejowy i morski.

Kompleksowość naszej oferty umożliwia Klientom opłatę dróg w całej Europie, także w ramach EETS, zakupy paliwa, przejazdy przez tunele lub rezerwacje miejsc na pociągach ROLA. Z nami zarezerwujesz przeprawę promową na dowolnym kierunku np. do Wielkiej Brytanii, Irlandii lub na Sycylię, parking strzeżony, czy też zwrócisz szybko zagraniczny podatek VAT i akcyzę. W ramach usług cyfrowych zintegrowanych z urządzeniami interoperacyjnymi oddajemy do dyspozycji rozwiązanie telematyczne KMaster wspomagające zarządzanie firmą, pojazdami i ich kosztami. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę, wyślij e-mail (info.pl@easytrip.eu) lub zadzwoń do lokalnego biura Easytrip Transport Services.

 

Spółka VAT POLSKA - Negometal Company

Od 20 lat świadczy usługi dla transportu międzynarodowego: zwrot VAT z faktur, paragonów oraz akcyzy do 10 dni.  

Urządzenia do opłat drogowych Negoroad dla pojazdów ciężarowych i Negolib dla dostawczych z odroczonym terminem płatności jak również w opcji prepaid bez wymogu kaucji lub depozytu, zachowując prawo do 13% zniżek za przejazdy. Jako jedyni w Europie oferujemy w/w urządzenia w wariancie przedpłaconym.

Karty paliwowe C2A z innowacyjnym systemem płatności i atrakcyjnymi cenami paliwa, bez konieczności ustanawiania depozytu czy zabezpieczeń. Nowością jest możliwość rezerwacji parkingów strzeżonych jak również przepraw promowych przez przewoźników i spedycje.

Dzięki naszemu innowacyjnemu panelowi klienta MyNegometal zarządzanie kosztami w firmie jest szybkie, proste i intuicyjne.

Kancelaria Transportowa TRANSCARE

Kancelaria Transportowa TRANSCARE zapewnia fachową obsługę firm z branży transportowej. Nasza kancelaria to wyspecjalizowany zespół, którego celem jest dzielenie się wiedzą z zakresu prawa transportowego oraz wykorzystanie wieloletniego doświadczenia w zakresie rozliczania czasu pracy kierowców jak i optymalizacji kosztów zatrudnienia.

Legal telematics

Jesteśmy wiodąca firma na rynku polskim dostarczającą zaawansowany system monitoringu pojazdów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii dostarczamy system telematyczny który w pełni sprawdza się w dzisiejszych realiach rynku transportowego. W strategi firmy wyznajemy minimalizm oraz praktyczne rozwiązanie które maja przełożenie na wynik finansowy firmy transportowej.

Kancelaria Prawna IURIDICA

Kancelaria Prawna IURIDICA od blisko 15 lat rozwiązuje problemy prawne polskich oraz zagranicznych Klientów. Celem naszych prawników jest dostarczenie najwyższej jakości pomocy prawnej dla osób które cenią sobie profesjonalizm. Zaufało nam wielu przedsiębiorców – zarówno potentatów w swoich branżach, jak i małych, rodzinnych firm.

PORT24

Spółka PORT24 wchodzimy w skład Grupy PORT2000, zajmującej się kompleksową obsługą kierowców firm transportowych poprzez sieć dużych i komfortowych stacji paliw.

PORT24 zajmuje się obsługą firm transportowych w zakresie optymalizacji kosztów zakupu paliw i usług na automatycznych stacjach własnych oraz stacjach partnerskich. Dzięki naszemu doświadczeniu i wykorzystaniu nowoczesnej technologii tworzymy sieć automatycznych punktów tankowania ON i AdBlue dla firm transportowych. Automatyzacja procesu sprzedaży pozwala znacznie obniżyć jej koszty, dzięki temu możemy zaproponować naszym klientom tankowanie paliw najwyższej jakości w najkorzystniejszych cenach.

Ponadto Port24 oferuje dostawy paliw do zbiorników stacjonarnych, na terenie zachodniej Polski w równie atrakcyjnych cenach.

Infinitiis Sp. z o.o.

Infinitiis Sp. z o.o. z branżą TSL związana jest od 2009 roku. Naszymi głównymi produktami/usługami są:
1. BSOPT – system klasy TMS stworzony we współpracy z przedsiębiorstwami transportowymi i dla przedsiębiorstw transportowych. BSOPT integruje wszystkie procesy występujące w przedsiębiorstwie transportowym dając szybki dostęp do raportów zarządczych wspierających podejmowanie codziennych i strategicznych decyzji biznesowych.
2. Outsourcing rozliczania czasu pracy kierowców oraz kadr i płac – rozliczaniem czasu pracy kierowców oraz outsourcingiem kadr i płac zajmujemy się od 2009 roku. To co wyróżnia nas na tle konkurencji to:
a. kompleksowość obsługi przedsiębiorstwa transportowego – od pozyskania kompletu danych do stworzenia listy płac kierowców,
b. brak abonamentu – płatność tylko za faktycznie wykonaną usługę,
c. dedykowany opiekun dla każdego klienta,
d. udostępnienie platformy EBOK (elektronicznego biura obsługi klienta) usprawniającej komunikację i wymianę dokumentów z klientem (np. raporty związane z rozliczaniem czasu pracy kierowców).
e. autorska funkcjonalność w BSOPT umożliwiająca identyfikację rodzaju wykonywanej pracy przez kierowcę na poziomie realizacji zlecenia transportowego.

TIMOCOM

TIMOCOM to średniej wielkości przedsiębiorstwo z sektora FreightTech, posiadające główną siedzibę w Niemczech oraz biura w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Dostarczamy największą giełdę transportową w Europie, z której na co dzień korzysta ponad 50.000 sprawdzonych firm transportowych, spedycyjnych, produkcyjnych i handlowych z 46 krajów. Jako eksperci w zakresie technologii informacyjnych i analizy danych pomagamy naszym klientom w osiąganiu ich celów logistycznych, oferując inteligentne, bezpieczne i proste rozwiązania. Ponad 147.000 użytkowników naszego Systemu Smart Logistics każdego dnia wystawia aż do 1 miliona międzynarodowych ofert frachtów, przestrzeni ładunkowych i magazynowych.

Ekol Logistics

Firma Ekol Logistics jest operatorem logistyczny z 30-letnim doświadczeniem. Posiada oddziały w Turcji i wielu Europejskich krajach. Firma ma ponad 7500 własnych, zrożnicowanych środków transportu, dysponuje ponad 1 mil m2 powierzchni magazynowej. Ponad 7500 pracowników obsługuje przesyłki klientów z różnych branż.
Na polskim rynku Ekol działa od 2015 roku oferując swoim klientom szeroką gamę usług, między innymi: kompleksowe usługi logistyczne, transport intermodalny, drogowy, morski, lotniczy, kolejowy oraz usługi celne. W Polsce zatrudnionych jest 200 osób w klilku lokalizacjach. Z jednej strony firma korzysta z doświadczenia i infrasturktury innych oddziałów, z drugiej jej wielkość w Polsce umożliwa szybkie podejmowanie decyzji, elastyczność oraz prawdziwie partenrskie realcje z otoczeniem. Przez ostatnie lata rozwój firmy w Polsce jest bardzo dynamiczny, np. przez ostatnie 4 lata obrót wzrosł o ponad 70 procent. Ekol Polska dynamicznie rozwija transport drogowy, dlatego szuka przewoźników.

 

ExxonMobil

ExxonMobil to jeden z największych na świecie dostawców i sprzedawców paliw, środków smarnych i produktów specjalistycznych, takich jak oleje bazowe, woski i asfalt. Historia ExxonMobil związana ze środkami smarnymi sięga założonej w 1866 roku i przejętej w 1879 roku firmy Vacuum Oil Company, dzięki której przedsiębiorstwo od ponad 150 lat pozostaje liderem w zakresie innowacyjnych technologii smarowania. Przełomowe produkty firmy przyczyniły się do opracowania niektórych spośród najważniejszych technologicznych osiągnięć ludzkości, takich jak pierwszy samochód napędzany silnikiem benzynowym, pierwszy układ generujący energię elektryczną, pierwszy lot samolotem i start pierwszego wahadłowca. Obecnie ExxonMobil nadal opracowuje nowe rozwiązania w zakresie smarowania zaspokajające potrzeby przyszłych maszyn, aby dalej napędzać świat.