8 listopada 2023, godz. 10:00-16:30
X Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki
Warszawa, EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14
TSL Green Day – nasza wspólna droga do lepszego jutra
Transport i logistyka bezdyskusyjnie pozostawiają wyraźny ślad w środowisku naturalnym. Dlatego coraz istotniejszą kwestią jest jak najbardziej świadome i zrównoważone podejście, mające na celu minimalizację wpływu branży na środowisko, nie ograniczając się przy tym wyłącznie do modnych haseł klimatycznych. Ekologia i zrównoważone podejście do środowiska to bowiem temat znacznie szerszy, a branża TSL ma całe spektrum możliwości, by stawać się bardziej przyjazna i „zielona” w wielu obszarach.
Właśnie tej tematyce poświęcamy TSL Green Day na targach TransLogistica, który odbędzie się 8 listopada (drugi dzień targów). Prezentacje ekspertów i panele dyskusyjne poświęcimy tematyce wpływu logistyki i transportu na środowisko naturalne, zarówno w ujęciu globalnym, jak i lokalnym. Omówimy istniejące i nadchodzące rozwiązania, wskażemy możliwe kierunki zmian, ale też zmierzymy się z potencjalnymi wyzwaniami i problemami, jakie mogą stanąć na drodze do bardziej zrównoważonego, przyjaznego oraz „zielonego” transportu i logistyki.
TSL Green Day stanowić ma platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy ekspertami, przedsiębiorcami i wszystkimi zaangażowanymi w budowanie bardziej zrównoważonej i ekologicznie przyjaznej branży.
Będzie to również okazja do nawiązania nowych kontaktów i inspirujących dyskusji na temat ekologicznych wyzwań oraz szans w logistyce i transporcie. Przyłączając się do tej inicjatywy, możemy wspólnie przyczynić się do stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla logistyki i transportu.
PLAN KONFERENCJI
10.15 – 10.30
Paradoks ekologicznego plastiku – opinie, uprzedzenia, fakty
Krzysztof Witos, kierownik projektu, All Green Pallets
Szczegóły prelekcji
Palety z tworzywa sztucznego pojawiły się na początku lat 60-tych XX w. Nie zrobiły, tymczasem, takiej „kariery”, jak ich równieśniczki: torebki z tworzyw sztucznych, których dziesiątki, wraz z innymi opakowaniami, trafiają każdego tygodnia ze sklepów do naszych mieszkań, a potem do śmietników. Czy zwiększenie liczby palet plastikowych w obrocie nie pogłębi problemu obciążenia srodowiska naturalnego? Co zrobić z odpadami; drewno w końcu się prędzej czy później rozłoży, a plastik? Ile to może dodatkowo kosztować?
10.30–10.50
Przyszłość TSL. Gra do zielonej bramki. Jak w praktyce budować zrównoważone łańcuchy dostaw?
Katarzyna Prętnicka – Sustainability Development Manager, Aleksandra Kocemba – Sales Director, Loco Trans-Sped
Szczegóły prelekcji
Nasze ekspertki przedstawią, jak kluczowe działania i innowacje w dziedzinie transportu mogą wspierać zrównoważony rozwój. Postaramy się od strony praktycznej pokazać korzyści z wdrożenia zielonychrozwiązań, zarówno dla przedsiębiorstw jak i dla środowiska.
10.50–11.05
Jak zarobić więcej na transporcie dzięki ekologicznym rozwiązaniom?
Radosław Groński, Timocom
Szczegóły prelekcji
Jak najprościej zminimalizować negatywny wpływ transportu na środowisko? Można to łatwo zrobić dzięki powszechnym, w tym już posiadanym narzędziom, a przy okazji zoptymalizować koszty transportu. O rozwiązaniach przyjaznych dla natury i firmowego budżetu opowie ekspert TIMOCOM, Radosław Groński.
11.05–11.20
Elektryczny pojazd dostawczy z autorskim systemem wymiany baterii zapewniający ciągłość dostaw ostatniej mili.
Adrian Mirowski, założyciel, Onyx (dawniej Snarto)
Szczegóły wystąpienia
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby zmniejszenia emisji CO2, elektryczne pojazdy dostawcze stają się coraz bardziej popularne. Jednak jednym z głównych wyzwań związanych z ich eksploatacją jest ograniczony zasięg oraz czas potrzebny na naładowanie baterii. Rozwiązaniem tego problemu jest innowacyjny elektryczny pojazd dostawczy, wyposażony w autorski system wymiany baterii umożliwiający szybką wymianę i dalszą jazdę opracowany przez polskich naukowców.
11.20–11.35
Telematyczna gra w „zielone” – jak liczyć i redukować emisję CO2 w transporcie?
Michał Hajduk, prezes Legal Telematics
11.35-12.00
CASE STUDY: Transformacja cyfrowa w logistyce – jak rozwiązania Paperless wpływają na realizację celów ESG?
Agata Horzela – TSL Manager w GS1 Polska, Katarzyna Ostojska – Manager ds. marketingu w Raben Logistics Polska
Szczegóły wystąpienia
Czym jest transformacja cyfrowa w logistyce? Jakie znaczenie w dzisiejszych czasach ma digitalizacja dokumentów i jak wpływa na realizację celów związanych z ESG? oraz Jakie zmiany szykują się w zakresie przesyłania elektronicznych informacji dotyczących transportu? Na te i inne pytania odpowiemy podczas prelekcji. Opowiemy także, w oparciu o konkretny przykład, jakie wyzwania stoją przez operatorem logistycznym inwestującym w rozwiązania digitalowe oraz czy i jakie korzyści wynikają z tego dla uczestników łańcucha dostaw.
12.00-12.15
QUANTRON Polska – efektywność kosztowa i dbałość o środowisko. Zeroemisyjne samochody dostawcze dla branży transportowej.
Jacek Grzybek i Tomasz Iwaszkiewicz, Quantron Polska
12.15-12.25
Kontrola stanu floty FULL PAPERLESS
Paweł Konowoł, CEO Inspecto; Bartłomiej Maćkiewicz, COO Inspecto
Szczegóły wystąpienia
Zapanuj nad wyposażeniem floty. Uszkodzony pojazd, brak dokumentów, niepotrzebne wydatki na załadunku? Dodatkowe faktury do zapłacenia? Nie wiesz za co, kto i gdzie? Papierowe protokoły zdawczo-odbiorcze pojazdów nie mieszczą Ci się w szafie? Potrzebujesz aplikacji Inspecto!
12.25-12.35
No driver? No parking? No communication with your sub? We can help – Bosch Logistics Operating System
Jannis Rinschen, Bosch Logistics Operating System
12.35-12.50
Pojazd elektryczny uległ awarii – odpowiedzialność firmy transportowej w praktyce
Łukasz Chwalczuk, wspólnik w kancelarii prawnej Iuridica, prezes zarządu OSPTN, ESTA Europe Board Member
Szczegóły wystąpienia
Wielu zleceniodawców wymaga, aby usługi transportowe wykonywane były wyłącznie pojazdami zasilanymi elektrycznie. A co gdy pojazd zostanie uszkodzony a auto zastępcze zasilane jest silnikiem spalinowym. Najczęstsze przykłady „porażenia” przewoźnika green transportem przedstawimy podczas prelekcji.
12.50-13.05
UTA Edenred Move for Good – program zrównoważonego rozwoju dla firm z branży mobilności
Dariusz Prusiński, UTA Edenread
13.05-13.35
CASE STUDY: Jak realnie ograniczać emisje w transporcie robiąc jednocześnie lepszy biznes?
Zbigniew Chęciński – Auchan, Serafin Łukasz – Omega Pilzno, Mateusz Boruta – ECR
Szczegóły wystąpienia
Będąc w programie Lean&Green Polska, Auchan ograniczyło emisje logistyczne o 35%, osiągający tym samym pierwszy w Polsce certyfikat Trzeciej Gwiazdki Lean&Green. Tak znakomity wynik był możliwy, m.in. dzięki świetnej współpracy z partnerem logistycznym – firmą Omega Pilzno. Zobaczcie Państwo, jak wozić więcej mniejszym kosztem – finansowym i środowiskowym, jak lepiej współpracować i wymieniać się danymi oraz jak Tobie, w osiągnięciu podobnych wyników może pomóc program Lean&Green.
13.35-13.50
Cyfrowa organizacja firmy
Marcin Piękoś, Project Manager, UNITER.PRO
Szczegóły wystąpienia
Zaprezentuję schemat współpracy oparty na programie, pokazując uniwersalny proces komunikacyjny, wymiany danych oraz kolejność działań. Omówię wady i zalety korzystania z różnych rozwiązań cyfrowych. Podkreślę znaczenie integracji przyspieszających różne procesy oraz ważność wyboru rozwiązań z dostępnym API, które nie wymagają dodatkowych kont użytkowników.
13.50-14.35
Jak dekarbonizacja wpływa na strategię firmy transportowej i całej branży?
Krzysztof Pusłowski – Trimble, Piotr Rutkowski – Targor-Truck, Hubert Tyka – Maszoński Logistic, Marcin Kosewski – Transporeon
Szczegóły wystąpienia
Nasz panel ekspertów zbada głęboki wpływ dekarbonizacji na sektor transportu, zagłębiając się w strategiczne zmiany, innowacje i wyzwania, przed którymi stoją firmy i branża, nawigując w bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości. Zdobądź cenne informacje na temat transformacyjnej podróży w kierunku czystszych i bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań transportowych.
14.35-14.50
Poznaj zintegrowane rozwiązania od Grupy Eurowag i zrób krok w stronę ekologicznego transportu
Grzegorz Wójcik, Eurowag Polska
Szczegóły wystąpienia
Ekologiczny i zrównoważony transport wymaga korzystania z nowoczesnych technologii. Zrób krok w stronę ekologicznej rewolucji – poznaj i wprowadź zintegrowane rozwiązania, które wspomagają planowanie, obniżają wydatki na paliwo oraz minimalizują puste przebiegi.
14.50-15.05
Jak będzie wyglądać przyszłość logistyki?
Olgerd Janovič, SPOTOS
Szczegóły wystąpienia
Technologia jest ważna dla przyszłości tej branży, ale głównym problemem w dzisiejszych czasach jest to, w jaki sposób jest ona stosowana i jak otwarci są ludzie na jej przyjęcie i włączenie jako równorzędnego partnera do swoich procesów.
15.05-15.50
PANEL DYSKUSYJNY: Zielone rozwiązania w transporcie drogowym
Jacek Karcz – Gruber Logistics, Łukasz Serafin – Omega Pilzno, Łukasz Grajcar – Imex Logistics, Krzysztof Witos – All Green Pallets, Magdalena Puzyniak – Polski Instytut Transportu Drogowego
Szczegóły wystąpienia
Czy branża transportowa może być “zielona”? Czy to się opłaca?W jaki sposób do tego dążyć?W tym panelu porozmawiamy o tym co zrobić, aby pracownik czuł się zaangażowany w budowanie ekologicznej polityki firmy. Poruszymy kwestie recyklingu i efektywnego zarządzania surowcami. Dowiemy się jakie nowinki technologiczne aktualnie wspomagają ekologię i omówimy wpływ preferencji klientów na stosowanie ekologicznych rozwiązań.
15.50-16.30
PANEL DYSKUSYJNY: Prąd zamiast diesla! Utopia, czy realny sposób na “dekarbonizację” transportu?
Maciej Wroński – Transport i Logistyka Polska, Mariusz Derdziak – CITRONEX, Zbigniew Kołodziejek – ekspert niezależny, Mirosław Ganiec – TSL Biznes
Szczegóły wystąpienia
Czy napęd elektryczny to jedyna albo najlepsza droga do dekarbonizacji transportu drogowego?
Czy jesteśmy gotowi na taką zmianę? Co stoi na przeszkodzie i kiedy będziemy w stanie pokonać wszystkie bariery?
Jak ten proces wpłynie na ceny transportu, a może na szerszy obraz branży transportowej, logistycznej czy wręcz całej gospodarki?
Zgłoś swój udział BEZPŁATNIE
Udział w TSL Green Day jest bezpłatny. Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja, obejmująca również rejestrację na Targi.
By wziąć udział, wypełnij krótki formularz:
Możesz też przesłać powyższe dane bezpośrednio na adres spotkania@
W drodze zwrotnej otrzymasz e-mail z linkiem do specjalnego formularza zgłoszeniowego, gwarantującego bezpłatny wstęp na Targi TransLogistica.