Warszawa – 8 listopada 2022

IX Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki

Warszawa, EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Spotkania Transportowe to bezpłatna konferencja o charakterze szkoleniowym i biznesowym dla właścicieli i menedżerów firm transportu drogowego.

W części konferencyjnej prezentujemy najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki związane z aktualną sytuacją w transporcie drogowym oraz z nadchodzącymi zmianami. Nasi eksperci i praktycy bez zbędnego „politykowania” przedstawią ostatnie oraz nadchodzące zmiany w prawie i otoczeniu biznesowym. Wskażą też najlepsze i najbezpieczniejsze drogi do poradzenia sobie z aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami.

10.10 – 10.30

Poranna kawa, rozmowy przy stanowiskach, rejestracja
(Osoby, które nie planują całodziennego udziału mogą zarejestrować się również w późniejszych godzinach)

 

10.30 – 11.00

Wypłata kierowcy międzynarodowego vs odliczenia od podatku dochodowego i składki zdrowotnej.
Konrad Urban – Kancelaria Transportowa TRANSCARE

11.00 – 11.10

Przyszłość olejów silnikowych do pojazdów ciężarowych oraz ich wpływ na oszczędności w firmie transportowej
Jerzy Domaszczyński, CVL Sector Specialist Poland & EE Cluster, ExxonMobil

11.10 – 11.40

Jak postępować w przypadku kontroli na drodze?
Karolina Goniowska, Radca Prawny

Poznaj szczegóły wystąpienia

W trakcie prelekcji zostaną przedstawione przypadki różnych kontroli na drodze poza granicami RP oraz omówione procedury działania. Skupimy się przede wszystkim na tym, jak uchronić się przed nałożeniem mandatu

11.40 – 11.50

Jak zabezpieczyć płynność finansową w transporcie?
Radosław Groński i Paweł Rydelek przedstawiciele firmy TIMOCOM

Poznaj szczegóły wystąpienia

Nawet 60% polskich firm nie otrzymuje swoich pieniędzy na czas. Opóźnienia w płatnościach wywołują w łańcuchu dostaw efekt domina. Jak mu zapobiec? Zaprezentujemy kilka sprawdzonych sposobów, jak zadbać o kondycję finansową firmy z sektora TSL.

11.50 – 12.00

Prezentacja ciągnika siodłowego marki BMC
Przedstawiciel firmy Autobagi Polska

12.00 – 12.20

3 nieoczywiste obszary generujące straty u przewoźników.
Edyta Brodawka

Poznaj szczegóły wystąpienia

Prowadzenie firmy transportowej w 2022 roku to nie lada wyzwanie! W poszukiwaniu oszczędności porównujemy z reguły oferty dostawców usług i towarów, szukamy luk w przepisach pozwalających na zmniejszenie kosztów prowadzonej działalności. Tymczasem pewne dość proste rozwiązania mogą przynieść najlepsze rezultaty.

12.20 – 12.30

BSOPT – kompleksowe zarządzanie firmą transportową.
Przedstawiciel firmy Infinitiis
Poznaj szczegóły wystąpienia

BSOPT to intuicyjna i prosta w obsłudze aplikacja webowa klasy TMS, ułatwiająca zarządzanie firmą transportową. Elementami systemu BSOPT są: planowanie, zgłoszenia, kartoteki kontrahentów, pracowników i pojazdów, generatory dokumentów i alerty, zlecenia transportowe i spedycyjne, faktury i noty obciążeniowe (zarządzanie należnościami), rejestr zakupów (zarządzanie zobowiązaniami), raporty zarządcze wspomagające podejmowanie decyzji biznesowych (między innymi raport zarządczy pokazującego wynik każdego pojazdu we flocie w zakresie dat karty drogowej), książka nadawcza Poczty Polskiej i generator kopert. To co wyróżnia nas na tle konkurencji to indywidulane podejście do potrzeb każdego klienta. Jesteśmy gotowi, po wspólnej analizie, dostosować elementy i funkcjonalność systemu BSOPT do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

 

Dominik Kuśnierek – twórca i założyciel Birrt Sp. z o.o. Dominik posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w branży transportowej w obszarach związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem, zarządzaniem sprzedażą i rozliczaniem czasu pracy kierowców.

Paweł Podgórski – Partner Zarządzający w Podgórski Consulting i Birrt Sp. z o.o. Z Birrt Sp. z o.o. związany od 2016. Paweł posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie, zdobyte w Polsce i zagranicą, w obszarach związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem, zarządzaniem sprzedażą, zarządzaniem operacjami, zarządzaniem projektami, optymalizacją procesów biznesowych oraz tworzeniem i wdrażaniem narzędzi IT automatyzujących procesy w przedsiębiorstwie.

Przemysław Okulski – Dyrektor ds. kluczowych klientów w Birrt sp. z o.o. Z firmą związany od 2020 roku. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w branży transportowej działając przez te lata w obszarach sprzedaży i pozabilansowego finansowania aut ciężarowych, jak również kart paliwowych, opłat drogowych i zwrotach podatków

12.30 – 12.40

Akcyza – nadal Twój koszt czy może już przychód?
Paweł Andrzejewski., Sales Manager EBV Finance Sp. z o.o.

12.40 – 13.10

 >>> Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach <<<

13.10 – 13.40

Prawidłowe wystawienie listu przewozowe – wady i zalety wpisania się do listu przewozowego
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

13.40 – 13.50

Prezentacja firmy UTA
Przemysław Kander

13.50 – 14.00

Usługi finansowe dla firm z branży TSL
Dorota Mazur – Senior Account Manager

14.00 – 14.20

Wynagrodzenie kierowców – jak pogodzić przepisy z praktyką? Najważniejsze aspekty wynagradzania kierowców w 2022 roku wraz ze zmianami w przyszłym roku.
Mateusz Włoch – przedstawiciel firmy Inelo

14.20 – 14.30

O integracji telematyki z systemami rozliczania opłat drogowych oraz tankowań. Platforma inteligentnych usług dla transportu DKV LIVE
Dawid Polkowski, Specjalista ds. sprzedaży OEM i rozwiązań branżowych

Poznaj szczegóły wystąpienia

Technologie chmurowe, usługi oparte na big data oraz popularność aplikacji mobilnych przyniosły przełom w usługach oferowanych przez operatorów kart paliwowych. Pionierem tych rozwiązań jest firma DKV Mobility, która w ciągu trzech lat przekształciła się w dostawcę inteligentnych usług dla transportu, łączących: telematykę, zarządzanie tankowaniami, integrację opłat drogowych oraz usługi finansowe. Nowe rozwiązania w radykalny sposób skróciły przewoźnikom czas i nakłady pracy, potrzebne by planować, a następnie rozliczać koszty pojazdów w trasie, przyniosły także oszczędności finansowe. Posłuchajcie prezentacji o platformie przyszłości DKV LIVE, pod którą integrowane są obecnie usługi łączące know-how operatora karty paliwowej z najnowszymi zdobyczami technologicznymi branży TSL.

14.30 – 14.40

Jak bezpiecznie rozwijać swoją firmę i utrzymać płynność finansową?
Joanna Zielińska Sales Manager Alpega Teleroute

14.40 – 14.50

Standard DVS – jak Brigade może pomóc?
Przemysław Gajewski

14.50 – 15.10

 >>> Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach <<<

15.10 – 15.40

Windykacja należności – kruczki prawne pozwalające odzyskać zapłatę od nadawcy lub odbiorcy ładunku
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

15.40 – 16.00

Pakiet Mobilności dla transportu lekkiego teraz i w przyszłości.
Konrad Urban – Kancelaria Transportowa TRANSCARE

16.00 – 16.20

Różnice pomiędzy umową o pracę, a umową zleceniem dla kierowcy.
Różnice pomiędzy umową o pracę, a umową zleceniem dla kierowcy. Adwokat Monika Malinowska

Poznaj szczegóły wystąpienia

Podczas spotkania omówimy m.in. elementy umowy zlecenia oraz umowy o pracę, podstawowe obowiązki wynikające z zawarcia z kierowcą umowy o pracę albo umowy zlecenia, istotne postanowienia umowy zlecenia, odróżniające ją od umowy o pracę.

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników w Strefie eksperckiej i biznesowej pozostają prawnicy oraz przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia. Kilkunastu partnerów i ekspertów prezentuje swoje rozwiązania i usługi, tworząc swego rodzaju mini-targi branżowe.

Strefa ekspercka i biznesowa pozostaje otwarta zarówno dla uczestników konferencji, jak i tych osób, którzy nie przewidują udziału w konferencji, a chcieliby wziąć udział tylko w mini-targach branżowych. Jedynym wymogiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa (formularzem na stronie internetowej, e-mailem lub telefonicznie).

Przewoźnikom i menedżerom transportu drogowego zapewniamy w pełni darmowy udział w konferencji (do 4 osób z firmy), wraz z całodniowym bufetem kawowym oraz przekąskami. Każdy z uczestników otrzyma również pakiet konferencyjny, zawierający czasopisma TSL Biznes i Truck&Van, oraz materiały informacyjne partnerów i ekspertów.

Miejsce i data konferencji

Godziny konferencji

10:10 – 16:10

EXPO XXI

 ul. Prądzyńskiego 12/14
Warszawa

Partnerzy edycji WIOSNA 2023

Jeżeli potrzebujesz dotatkowych informacji bądź pomocy przy rejestracji skontaktuj się z nami telefonicznie +48 515 750 900 lub mailowo spotkania@kmgmedia.pl