Jeżeli potrzebujesz dotatkowych informacji bądź pomocy przy rejestracji skontaktuj się z nami telefonicznie +48 515 750 900 lub mailowo spotkania@kmgmedia.pl

Wrocław – 13 października 2021

Novotel Wrocław Centrum

Powstanców Śląskich 7-7b, 53-332 Wrocław

Spotkania Transportowe to bezpłatna konferencja o charakterze szkoleniowym i biznesowym dla właścicieli i menedżerów firm transportu drogowego.

W części konferencyjnej prezentujemy najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki związane z aktualną sytuacją w transporcie drogowym oraz z nadchodzącymi zmianami. Nasi eksperci i praktycy bez zbędnego „politykowania” przedstawią ostatnie oraz nadchodzące zmiany w prawie i otoczeniu biznesowym. Wskażą też najlepsze i najbezpieczniejsze drogi do poradzenia sobie z aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami.

8.40 – 9.00

Poranna kawa, rozmowy przy stanowiskach, rejestracja
(dla osób, które nie mogą wziąć całodziennego udziału mogą zarejestrować swoją obecność również w późniejszych godzinach)

 

9.00 – 9.20

Rozpoczęcie i wprowadzenie

i

9.20 – 9.50

Przewoźniku, nie daj się nacinać. Przepisy sobie, a życie i sądy sobie. Kilka prawdziwych przypadków i praktycznych wskazówek.
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

Poznaj szczegóły wystąpienia

Najnowsze orzecznictwo sądów potwierdza, że zbyt często firmy transportowe są obciążane różnego rodzaju kosztami wbrew obowiązującemu prawu. Począwszy od kar za niezwrócenie palet czy nie podstawienie pojazdu pod miejsce załadunku, poprzez potrącenie (kompensatę) wzajemnych wierzytelności aż po unikanie odpowiedzialności odszkodowawczej przez Skarb Państwa z tytułu szkody wyrządzonej przez policjantów kierujących ruchem.W trakcie prelekcji dowiesz się jakich argumentów prawnych oraz środków dowodowych używać, aby skutecznie bronić swoich interesów.

9.50 – 10.10

Najnowsze zmiany w ustawie o czasie pracy kierowcy i ustawie o transporcie drogowym.
Michał Prusek, radca prawny, Kancelaria Transportowa KOBEN

Poznaj szczegóły wystąpienia

Na początku 2022 roku czekają nas planowane zmiany w kluczowych dla transportu aktach prawnych. Podyktowane jest to z jednej strony dopasowaniem polskich przepisów do pakietu mobilności. Z drugiej strony uporządkowane zostaną kwestie od dawna zgłaszane przez ITD i PIP.

10.10 – 10.20

 BSOPT – kompleksowe zarządzanie firmą transportową.
Dominik Kuśnierek

10.20 – 10.30

Leasing i finansowanie pojazdów użytkowych
Rafał Skowronek – Dyrektor linii heavy

10.30 – 10.40

Rynek opłat drogowych: różne priorytety – różne rozwiązania
Wojciech Wróbel – dyrektor handlowy ETS EU SP. Z O.O.

Poznaj szczegóły wystąpienia

Prelekcja będzie dotyczyła analizy rynku opłat drogowych z perspektywy przewoźnika działającego w transporcie międzynarodowym. Poruszone zostanie kwestia największych wyzwań i najczęściej spotykanych priorytetów przy wyborze rozwiązań płatniczych. Omówione zostaną także najczęściej popełniane błędy: zarówno przez właścicieli firm, menadżerów zarządzających tematem opłat, jak i kierowców.

Wojciech Wróbel jest menadżerem odpowiedzialnym za analizę rynku opłat drogowych oraz implementację nowych rozwiązań w ramach oferty ETS EU. Odpowiada za bezpośrednie kontakty z dostawcami rozwiązań płatniczych oraz najważniejszymi partnerami handlowymi spółki.

10.40 – 11.10

Pakiet mobilności: co wiemy, jak się przygotować, a czego jeszcze nie wiemy…
Paweł Judek, radca prawny

11.10 – 11.40

 >>> Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach <<<

11.40 – 12.00

Wybrane aspekty odpowiedzialności przewoźnika na podstawie Konwencji CMR
Mirosław Siech – Lutz

12.00 – 12.20

Mandat z Anglii – przed jakimi ryzykami stoi przewoźnik, który świadczy usługi transportowe na terenie Wielkiej Brytanii
Ewa Sławińska-Ziaja, Radca prawny w T-LAW Kancelaria Prawna

12.20 – 12.40

e-TOLL zamiast viaTOLL. Co się zmienia dla przewoźnika, jakie zagrożenia czekają i jakie rozwiązania wybrać?
Konrad Urban – LegalTelematics

12.40 – 13.00

Pakiet Mobilności i zwalczanie firm „skrzynek pocztowych” Czy warto zakładać zagraniczny oddział firmy i jak to zrobić?
Konrad Urban – Kancelaria Transportowa TRANSCARE

13.00 – 13.10

Jak nie stracić kontraktu przez nieskuteczną komunikację
Prelegent z firmy Marcos Bis

Poznaj szczegóły wystąpienia

Oczekiwania klientów dotyczące terminowości dostaw stale rosną. Ale nie tylko terminowości… Jak to jest, że jednym drobne potknięcie zamyka drzwi do współpracy, a inni mimo wielu błędów cieszą się dobrą opinią i rekomendacjami?

13.10 – 13.15

Oszczędzaj z wyjątkowymi rozwiązaniami VAT Polska.
Marek Puzinowski, Specjalista ds. Handlowych

13.15 – 13.45

 >>> Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach <<<

13.45 – 14.05

Polski Nowy Ład – czy i jak wpłynie na branżę transportową
Maciej Broński, prawnik w Kancelarii Transportowej LegalTrans

14.05 – 14.15

Rozpędź swój biznes z pojazdem w leasingu. Kilka słów o finansowaniu inwestycji w branży transportowej
Przedstawiciel firmy ING Leasing

14.15 – 14.25

Jak nie stać w korkach zatorów płatniczych? Czyli słów kilka o faktoringu
Maciej Kałużniak – Trener Biznesu, Ekspert ds. Zarządzania Należnościami

Poznaj szczegóły wystąpienia
  1. Sytuacja branży transportowej w dobie pandemii
  2. Dane z rynku a realna sytuacja firm zajmujących się przewozem
  3. Pieniądze czy relacje – czyli jak pogodzić jedno z drugim
  4. Pieniądze na koncie czy zamrożone w fakturach – co jest lepsze dla rozwoju firmy
  5. Faktoring online od NFG – realne korzyści dla przedsiębiorcy

Maciej Kałużniak – Trener Biznesu, Ekspert ds. Zarządzania Należnościami

Absolwent Uniwersytetu SWPS oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów we Wrocławiu. Od 2009 roku trener biznesu Krajowego Rejestru Długów. Ceniony prelegent na wielu konferencjach i seminariach. Jako ekspert ds. zarządzania należnościami od 2009 roku przeszkolił ponad 1.600 firm z wielu branż. Prowadzi specjalistyczne warsztaty produktowe oraz szkolenia z takich tematów jak: „Zarządzanie należnościami w nowoczesnej firmie” czy „Windykacja należności w praktyce”.

14.25 – 14.45

Dokumentacja wymagana w pojeździe podczas wykonywania transportu
Michał Prusek, radca prawny, Kancelaria Transportowa KOBEN

Poznaj szczegóły wystąpienia

Jakie dokumenty i w jakiej formie powinien mieć ze sobą kierowca podczas wykonywania transportu w różnych krajach europejskich. Co zmieni się w tej kwestii po wejściu w życie Pakietu Mobilności?

14.45 – 15.05

Toll Collect po nowemu. Część Mautu wciąż do odzyskania.
Już od 1 października Niemcy zmienią zasady pobierania opłat drogowych
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

Poznaj szczegóły wystąpienia

Już za kilka dni zacznie obowiązywać w Niemczech nowa ustawa, uchwalona w wyniku przegranej RFN z grupą polskich firm transportowych, które od 2013 roku walczyły o zwrot niesłusznie naliczonego maut. Zmianie ulegną nie tylko stawki opłat drogowych, ale także możliwość zwolnienia z opłat dla pojazdów zasilanych gazem. Ponadto możliwość odzyskania części maut zapłaconego w okresie od stycznia 2018 aż do końca września 2021 powinna zainteresować każdą firmę transportową.

15.05 – 16.05

Lunch

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników w Strefie eksperckiej i biznesowej pozostają prawnicy oraz przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia. Kilkunastu partnerów i ekspertów prezentuje swoje rozwiązania i usługi, tworząc swego rodzaju mini-targi branżowe.

Strefa ekspercka i biznesowa pozostaje otwarta zarówno dla uczestników konferencji, jak i tych osób, którzy nie przewidują udziału w konferencji, a chcieliby wziąć udział tylko w mini-targach branżowych. Jedynym wymogiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa (formularzem na stronie internetowej, e-mailem lub telefonicznie).

Przewoźnikom i menedżerom transportu drogowego zapewniamy w pełni darmowy udział w konferencji (do 4 osób z firmy), wraz z całodniowym bufetem kawowym, przekąskami oraz lunchem. Każdy z uczestników otrzyma również pakiet konferencyjny, zawierający czasopisma TSL Biznes i Truck&Van, oraz materiały informacyjne partnerów i ekspertów.

Przewoźnikom i menedżerom transportu drogowego zapewniamy w pełni darmowy udział w konferencji (do 4 osób z firmy), wraz z całodniowym bufetem kawowym, przekąskami oraz lunchem.

Każdy z uczestników otrzyma również pakiet konferencyjny, zawierający czasopisma TSL Biznes i Truck&Van, oraz materiały informacyjne partnerów i ekspertów.

Miejsce i data konferencji

Godziny konferencji

9:00 – 15:00

Novotel Wrocław Centrum

Powstanców Śląskich 7-7b, 53-332 Wrocław

www.accorhotels.com

Partnerzy edycji WIOSNA 2023