Jeżeli potrzebujesz dotatkowych informacji bądź pomocy przy rejestracji skontaktuj się z nami telefonicznie +48 515 750 900 lub mailowo spotkania@kmgmedia.pl
Warszawa – 4 listopada 2021
EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa
PODCZAS TARGÓW TransLogisitica
Spotkania Transportowe to bezpłatna konferencja o charakterze szkoleniowym i biznesowym dla właścicieli i menedżerów firm transportu drogowego.
Warszawska edycja jesiennych Spotkań Transportowych odbywa się w ramach targów TransLogistica Poland. Zarejestrowani uczestnicy konferencji otrzymują bezpłatny bilet wstępu na całe targi.
W części konferencyjnej prezentujemy najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki związane z aktualną sytuacją w transporcie drogowym oraz z nadchodzącymi zmianami. Nasi eksperci i praktycy bez zbędnego „politykowania” przedstawią ostatnie oraz nadchodzące zmiany w prawie i otoczeniu biznesowym. Wskażą też najlepsze i najbezpieczniejsze drogi do poradzenia sobie z aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami.
9.45 – 10.00
Rejestracja uczestników obok recepcji targowej
(Targi otwarte od godz. 10:00. Osoby, które nie planują całodziennego udziału mogą zarejestrować się również w późniejszych godzinach)
10.00 – 10.30
Rozpoczęcie i wprowadzenie
10.30 – 11.00
Przewoźniku, nie daj się nacinać. Przepisy sobie, a życie i sądy sobie. Kilka prawdziwych przypadków i praktycznych wskazówek.
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica
Poznaj szczegóły wystąpienia
Najnowsze orzecznictwo sądów potwierdza, że zbyt często firmy transportowe są obciążane różnego rodzaju kosztami wbrew obowiązującemu prawu. Począwszy od kar za niezwrócenie palet czy nie podstawienie pojazdu pod miejsce załadunku, poprzez potrącenie (kompensatę) wzajemnych wierzytelności aż po unikanie odpowiedzialności odszkodowawczej przez Skarb Państwa z tytułu szkody wyrządzonej przez policjantów kierujących ruchem.W trakcie prelekcji dowiesz się jakich argumentów prawnych oraz środków dowodowych używać, aby skutecznie bronić swoich interesów.
11.00 – 11.20
Najnowsze zmiany w ustawie o czasie pracy kierowcy i ustawie o transporcie drogowym.
Michał Prusek, adwokat, Kancelaria Transportowa KOBEN
Poznaj szczegóły wystąpienia
Na początku 2022 roku czekają nas planowane zmiany w kluczowych dla transportu aktach prawnych. Podyktowane jest to z jednej strony dopasowaniem polskich przepisów do pakietu mobilności. Z drugiej strony uporządkowane zostaną kwestie od dawna zgłaszane przez ITD i PIP.
11.20 – 11.30
Transport ładunków wysokiej wartości
Roman Jarosiewicz, przedstawiciel firmy Boekestijn Transport Service
11.30 – 11.40
BSOPT – kompleksowe zarządzanie firmą transportową.
Dominik Kuśnierek
11.40 – 11.50
Leasing i finansowanie pojazdów użytkowych
Rafał Skowronek – Dyrektor linii heavy
11.50 – 12.00
e-CMR – cyfrowe listy przewozowe w praktyce
Karol Biela,przedstawiciel firmy Trans Assist
12.00 – 12.30
>>> Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach <<<
12.30 – 12.50
Wybrane aspekty odpowiedzialności przewoźnika na podstawie Konwencji CMR
Paweł Korytowski – Lutz
12.50 – 13.00
Rozpędź swój biznes z pojazdem w leasingu. Kilka słów o finansowaniu inwestycji w branży transportowej
Maria Rejmak, Dawid Augustynowicz, ING Lease
13.00 – 13.10
Karty paliwowe wchodzą na wyższy poziom. EETS, ASYSTENT LOGISTYCZNY, MOBILNE PŁATNOŚCI, GIEŁDY ŁADUNKÓW
Mariusz Derdziak, kierownik sprzedaży DKV Mobility Polska
13.10 – 13.20
Elektroniczny system poboru opłat drogowych – pojawienie się znaczącego gracza na rynku
Bartłomiej Gast, Magdalena Krzymuska, Axxes
Poznaj szczegóły wystąpienia
Bartłomiej Gast
Członek zarządu Autopay Mobility, firmy dostarczającej w pełni automatyczne i bezdotykowe płatności dla sektora mobility. Wcześniej przez 18 lat związany z sopocką spółką technologiczno-finansową Blue Media.
Ekspert w dziedzinie transformacji cyfrowej, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie rozwoju produktu, zarządzania sprzedażą, strategii biznesowej oraz ekspansji zagranicznej.
Absolwent Politechniki Gdańskiej. Współpracował z University of Georgia w Stanach Zjednoczonych. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Panelista wielu konferencji z zakresu cyfryzacji i finansów. Prywatnie triathlonista i fan sportów wodnych.
13.20 – 13.30
Wystąpienie firmy Brigade
Artur Bieszczad, przedstawiciel firmy Brigade
13.30 – 13.50
Nowe narzędzia kontroli związane z pakietem mobilności – nowy system rejestracji kierowców, inteligentne tachografy, antenty DSRC, rating przedsiębiorstwa.
Mateusz Włoch, przedstawiciel firmy Inelo
Poznaj szczegóły wystąpienia
Mateusz Włoch
Doświadczony trener, wykładowca na Wydziale Zarządzania i Transportu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Członek zespołu projektowego pracującego nad rozwojem oprogramowania i sprzętu firmy INELO. Ekspert do spraw znajomości i wdrażania oprogramowania 4Trans®. Autor licznych artykułów merytorycznych w prasie branżowej.
Do jego głównych zadań należy przeprowadzanie wdrożeń, szkoleń z zakresu analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, szkoleń kierowców, szkoleń otwartych oraz warsztatów dla firm transportowych (ma na swoim koncie ponad 350 szkoleń i wdrożeń).
13.50 – 14.20
>>> Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach <<<
14.20 – 14.40
Pakiet Mobilności i zwalczanie firm „skrzynek pocztowych” Czy warto zakładać zagraniczny oddział firmy i jak to zrobić?
Konrad Urban – Kancelaria Transportowa TRANSCARE
14.40 – 15.00
e-TOLL zamiast viaTOLL. Co się zmienia dla przewoźnika, jakie zagrożenia czekają i jakie rozwiązania wybrać?
Michał Hajduk – LegalTelematics
15.00 – 15.20
Polski Nowy Ład – czy i jak wpłynie na branżę transportową
Maciej Broński, prawnik w Kancelarii Transportowej LegalTrans
15.20 – 15.40
Mandat z Anglii – przed jakimi ryzykami stoi przewoźnik, który świadczy usługi transportowe na terenie Wielkiej Brytanii
Ewa Sławińska-Ziaja, Radca prawny w T-LAW Kancelaria Prawna
15.40 – 16.00
Dokumentacja wymagana w pojeździe podczas wykonywania transportu
Karolina Goniowska, radca prawny, Kancelaria Transportowa KOBEN
Poznaj szczegóły wystąpienia
Jakie dokumenty i w jakiej formie powinien mieć ze sobą kierowca podczas wykonywania transportu w różnych krajach europejskich. Co zmieni się w tej kwestii po wejściu w życie Pakietu Mobilności?
16.00 – 16.20
Toll Collect po nowemu. Część Mautu wciąż do odzyskania.
Już od 1 października Niemcy zmienią zasady pobierania opłat drogowych
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica
Poznaj szczegóły wystąpienia
Już za kilka dni zacznie obowiązywać w Niemczech nowa ustawa, uchwalona w wyniku przegranej RFN z grupą polskich firm transportowych, które od 2013 roku walczyły o zwrot niesłusznie naliczonego maut. Zmianie ulegną nie tylko stawki opłat drogowych, ale także możliwość zwolnienia z opłat dla pojazdów zasilanych gazem. Ponadto możliwość odzyskania części maut zapłaconego w okresie od stycznia 2018 aż do końca września 2021 powinna zainteresować każdą firmę transportową.
Zapisy na Spotkania Transportowe zostały zakończone. Jednak udział w targowej edycji Spotkań Transportowych (4 listopada 2021) pozostaje otwarty dla wszystkich uczestników targów TransLogistica.
Jeśli chcą Państwo wziąć udział w konferencji prosimy o rejestrację jako odwiedzający targi – rejestracja możliwa jest również na miejscu.
Więcej informacji na www.translogistica.pl
Warszawska edycja jesiennych Spotkań Transportowych odbywa się w ramach targów TransLogistica Poland. Zarejestrowani uczestnicy konferencji otrzymują bezpłatny bilet wstępu na całe targi.
Przez cały dzień do dyspozycji uczestników w Strefie eksperckiej i biznesowej pozostają prawnicy oraz przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia. Kilkunastu partnerów i ekspertów prezentuje swoje rozwiązania i usługi, tworząc swego rodzaju mini-targi branżowe.
Strefa ekspercka i biznesowa pozostaje otwarta zarówno dla uczestników konferencji, jak i tych osób, którzy nie przewidują udziału w konferencji, a chcieliby wziąć udział tylko w mini-targach branżowych. Jedynym wymogiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa (formularzem na stronie internetowej, e-mailem lub telefonicznie).
Przewoźnikom i menedżerom transportu drogowego zapewniamy w pełni darmowy udział w konferencji (do 4 osób z firmy), wraz z całodniowym bufetem kawowym oraz przekąskami. Każdy z uczestników otrzyma również pakiet konferencyjny, zawierający czasopisma TSL Biznes i Truck&Van, oraz materiały informacyjne partnerów i ekspertów.
Miejsce i data konferencji
Godziny konferencji
10:00 – 16:00 w ramach targów Trans Logistica
EXPO XII
ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa