Białystok – 12 marca 2020

Spotkania Transportowe to bezpłatna konferencja o charakterze szkoleniowym i biznesowym dla właścicieli i menedżerów firm transportu drogowego.

W części konferencyjnej prezentujemy najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki związane z aktualną sytuacją w transporcie drogowym oraz z nadchodzącymi zmianami. Nasi eksperci i praktycy bez zbędnego „politykowania” przedstawią ostatnie oraz nadchodzące zmiany w prawie i otoczeniu biznesowym. Wskażą też najlepsze i najbezpieczniejsze drogi do poradzenia sobie z aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami.

NOWOŚĆ! W drugiej części (po obiedzie) odbędzie się sesja warsztatowa z wybranymi ekspertami z zakresu prawa transportowego oraz rozliczania czasu pracy kierowców

Osoby, które nie mogą wziąć całodziennego udziału zapraszamy w dowolnym momencie dnia (obowiązuje bezpłatna rejestracja).

8.40 – 9.00 Poranna kawa, rozmowy przy stanowiskach, rejestracja
(dla osób, które nie mogą wziąć całodziennego udziału mogą zarejestrować swoją obecność również w późniejszych godzinach)
9.00 – 9.10 Rozpoczęcie i wprowadzenie
9.10 – 9.40

Pakiet Mobilności – bez paniki. Jak przygotować swoją firmę do nowych wymagań
Mariusz Hendzel, specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL

 

Poznaj szczegóły wystąpienia

Pakiet mobilności to temat, którym politycy i niektóre media nastawione na sensację straszą branżę transportową (tak, jak robili to wcześniej np. MiLoGiem czy LoiMacron), wieszcząc jej rychły upadek. Tymczasem do wielu wymogów Pakietu można przygotować się już dziś, by nie stanowiły one dla przewoźnika większego problemu.

Podczas prelekcji pokażemy kierunki działania i gotowe rozwiązania, dzięki którym polski przewoźnik poradzi sobie z najważniejszymi utrudnieniami Pakietu, w tym formularze kontrolne w języku niemieckim i francuskim, wykazujące polskie świadczenia delegacyjne jako prawidłowe wynagrodzenie minimalne za granicą.

 

Mariusz Hendzel,

Specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL

Od wielu lat pracuje jako trener i doradca dla kadr firm transportowych oraz kierowców transportu drogowego. Specjalizuje się w tematach dotyczących czasu pracy kierowców, obsługi tachografów analogowych i cyfrowych, procedur kontrolnych, rozliczania wynagrodzeń oraz należności z tytułu podróży służbowych. Na co dzień w sposób praktyczny stosuje swoją wiedzę, świadcząc usługi rozliczania czasu pracy na potrzeby przedsiębiorstw oraz Sądów Pracy – to czyni go wiarygodnym na sali szkoleniowej. Są to w głównej mierze tematy analiz i rozliczania czasu pracy oraz opinie dotyczące przedstawianych wyników wyliczeń podczas kontroli przeprowadzanych przez inspektorów PIP.

ITD-PIP
9.40 – 10.00

Dopuszczalne naciski osi – kompleksowo i zgodnie z prawem
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

 

Poznaj szczegóły wystąpienia

Od 1 stycznia 2020 roku zmieniło się rozporządzenie dotyczące warunków technicznych pojazdów, które znacząco poprawiło sytuację przewoźników. Liczne skargi związane z kontrolami drogowymi przestaną być zmorą przewoźników. Z kolei projekt ustawy o drogach publicznych, który miał wdrożyć dyrektywę Rady 96/53/WE okazał się wyjątkowo niekorzystny dla przewoźników m.in. z powodu dopuszczenia Straży Miejskiej do kontroli nacisków osi.

Kto, jak i gdzie może kontrolować naciski na osie? Na co zwrócić szczególną uwagę w kwestii takich kontroli?

 

Łukasz Chwalczuk, managing partner w Kancelarii Prawnej IURIDICA

Prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.

Iuridica
10.00 – 10.10

UTA – Twój partner w drodze

Kinga Chodyna, UTA

10.10 – 10.20

ING dla biznesu – leasing kluczem do rozwoju Twojej firmy!
ING Lease (Polska) Sp. z o. o.

Poznaj szczegóły wystąpienia

 

Podczas prelekcji opowiemy o tym czym jest leasing, jakie są dostępne warianty i jak taka forma finansowania inwestycji może wesprzeć rozwój Twojej firmy.

Zapraszamy!

10.20 – 10.40 Kontrola ITD w siedzibie przedsiębiorcy – najczęściej popełniane błędy, na co zwracać uwagę
Karol Lekowski, INELO
10.40 – 11.10  >>> Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach <<<
11.10 – 11.20

Pobrexitowa rzeczywistość w transporcie
Karolina Goniowska, radca prawny w Kancelarii Transportowej Koben

 

Poznaj szczegóły wystąpienia

Wielka Brytania opuściła struktury Unii Europejskiej w dniu 31 stycznia 2020r. Obecnie trwa 11-miesięczny okres przejściowy, w którym Wielka Brytania i Unia Europejskie powinny podjąć negocjacje, dotyczące zasad jakie będą obowiązywały po 31 grudnia 2020r., również w zakresie transportu drogowego. O najnowszych informacjach w sprawie Brexit-u, opowiemy podczas prelekcji.

Karolina Goniowska – radca prawny w Kancelarii Transportowej KOBEN, uzyskała wykształcenie prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Wydziale Prawa i Administracji na kierunku Prawo, a następnie ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców w Katowicach.

 

Posiada wielokierunkowe doświadczenie zdobyte podczas praktyk zawodowych i aplikacji radcowskiej w zakresie pomocy prawnej i reprezentacji na sali sądowej osób fizycznych i przedsiębiorstw. Podczas swojej kariery prawniczej brała udział w wielu sprawach związanych z prawem cywilnym, administracyjnym i gospodarczym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej pomiotów gospodarczych, w tym z branży TSL.

11.20 – 11.40

Zabezpieczenia majątków prywatnych przedsiębiorców transportowych
Łukasz Medaj, Kancelaria Transportowa LegalTrans

 

Poznaj szczegóły wystąpienia

Przedstawimy schematy i możliwości zabezpieczenia majątku prywatnego przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności, spółki jawne, spółki cywilne poprzez przekształcenia tych podmiotów w spółki kapitałowe w których to odpowiedzialność przedsiębiorców jest ograniczona do kwoty kapitału zakładowego.

 

LegalTrans
11.40 – 11.50 Płace minimalne we Francji
Grzegorz Dziuba, Transport Francais Representant
11.50 – 12.00

Jak skutecznie odzyskać swoje pieniądze czyli windykacja bez ściemy?
Agnieszka Żółtowska, Atradius

 

Poznaj szczegóły wystąpienia

Biznes stawia przed nami mnóstwo wyzwań. Brak pieniędzy za zrealizowaną usługę dotyka nas najmocniej. Co zrobić, by ustrzec się takich sytuacji? A jeśli wystąpią jak im zaradzić? W jaki sposób profesjonalna windykacja ułatwia prowadzenie biznesu? A w końcu: dlaczego warto na tym skorzystać?

Agnieszka Żółtowska, Atradius

Od ponad 20 lat związana z branżą finansową, w szczególności z ubezpieczeniem należności oraz windykacją. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katedry Ubezpieczeń Szkoły Głównej Handlowej.

Od blisko 3 lat na stanowisku szefa sprzedaży w Atradius Collections. B.V. Sp. z o.o.. Ponad 18 lat w KUKE S.A. koordynowała prace związane z rozwojem oferty produktowej, również we współpracy z francuskim Coface, oraz zdobywała ubezpieczeniowo-windykacyjne szlify podczas pięcioletniej współpracy z Unią Berneńską, zrzeszającą narodowe agencje ubezpieczeniowe z ponad 80 krajów.
Blisko 6 letnia przygoda z PKN Orlen S.A. przyniosła natomiast doświadczenie w handlu zagranicznym oraz w realizacji projektów inwestycyjnych.

Prywatnie mama 2 nastolatków, wielka miłośniczka mądrej i życzliwej edukacji Dzieci i Młodzieży.

12.00 – 12.15 Zintegrowane rozwiązanie dla transportu
Łukasz Olszewski, INELO
12.15 – 12.35

Płaca minimalna w Holandii, jak poradzić sobie z nowymi wymaganiami
Karolina Goniowska, radca prawny w Kancelarii Transportowej Koben

 

Poznaj szczegóły wystąpienia

Od 1 marca 2020 r. istnieje obowiązek zgłoszenia pracownika delegowanego do pracy wykonywanej na terenie Holandii przez przeznaczony do tego portal. W przypadku transportu drogowego rzeczy, zgłoszenie jest ważne przez okres 1 roku. Niemniej jednak, w przypadku powstania zmian, koniecznym jest dokonanie aktualizacji zgłoszenia.

Kto jest zobowiązany do dokonania zgłoszenia?
– Jakie informacje są niezbędne do dokonania zgłoszenia przez przedsiębiorcę?
– Jakie obowiązki musi spełnić samozatrudniony kierowca?
– Jakie dokumenty powinien kierowca posiadać przy sobie?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania, zostaną udzieloną podczas prelekcji.

Karolina Goniowska – radca prawny w Kancelarii Transportowej KOBEN, uzyskała wykształcenie prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Wydziale Prawa i Administracji na kierunku Prawo, a następnie ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców w Katowicach.

12.35 – 13.10  >>> Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach <<<
13.10 – 13.40

Nielegalni imigranci oraz kontrabanda – odpowiedzialność przewoźnika i konsekwencje z tym związane
+ TEMAT specjalny: Koronawirus – skutki prawne dla przewoźników
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

 

Poznaj szczegóły wystąpienia

Znane w całej Europe problemy związane z przejściem granicznym w Calais nikogo nie powinny już dziwić. A jednak. Rośnie liczba kontroli oraz wydawanych kar na przewoźników i kierowców, którzy przez nieuwagę oraz brak odpowiednich procedur płacą astronomiczne kary. Podobnie wygląda odpowiedzialność za przewóz tytoniu, papierosów, alkoholu lub innych towarów podlegających cłu lub akcyzie. Z prelekcji dowiesz się jak się odpowiednio przygotować do tak specyficznych transportów oraz na jakie najważniejsze aspekty zwrócić uwagę.

TEMAT SPECJALNY:
Koronawirus wywołuje panikę i chaos, które nie pozostają bez wpływu na branżę transportu drogowego. Co może zrobić przewoźnik, jeśli kierowca odmówi wyjazdu? Co zrobić, jeśli odbiorca towaru odmawia jego przyjęcia i rozładunku z powodu miejsca pochodzenia (zwłaszcza Włochy, ale i towary chińskie). Co jeśli kontrahent wycofuje się lub zmienia warunki współpracy z powodu koronawirusa?

Łukasz Chwalczuk, managing partner w Kancelarii Prawnej IURIDICA

Prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.

Iuridica
13.40 – 13.55

Nowy wymiar rozliczania kierowców – tanio i szybko, ale bezpieczni
Mariusz Hendzel, specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL

 

Poznaj szczegóły wystąpienia

Unikalna platforma SuperTacho WEB jest odpowiedzią na potrzeby zarówno firm transportowych jak iprofesjonalnych biur i kancelarii rozliczających czas pracy kierowców. Połączenie zalet posiadania własnego oprogramowania do analizy i rozliczania ewidencji czasu pracy oraz nadzoru eksperta, który ma dostęp online do wszelkich danych potrzebnych do rozliczenia pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas i pieniądze.

Funkcje platformy to m.in.:

  • wczytywanie on-line plików .DDD
  • analiza kompletności danych
  • kontrola naruszeń i dodawania adnotacji + pouczenia, oświadczenia
  • samodzielne tworzenie delegacji kierowcy
  • generowanie zaświadczeń o dniach wolnych
  • wprowadzanie urlopów, chorobowych i innych dni wolnych

Wszystko to w ramach abonamentu za dostęp do systemu lub gratis w ramach usługi rozliczania ewidencji czasu pracy kierowcy.

 

Mariusz Hendzel,

Specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL

Od wielu lat pracuje jako trener i doradca dla kadr firm transportowych oraz kierowców transportu drogowego. Specjalizuje się w tematach dotyczących czasu pracy kierowców, obsługi tachografów analogowych i cyfrowych, procedur kontrolnych, rozliczania wynagrodzeń oraz należności z tytułu podróży służbowych. Na co dzień w sposób praktyczny stosuje swoją wiedzę, świadcząc usługi rozliczania czasu pracy na potrzeby przedsiębiorstw oraz Sądów Pracy – to czyni go wiarygodnym na sali szkoleniowej. Są to w głównej mierze tematy analiz i rozliczania czasu pracy oraz opinie dotyczące przedstawianych wyników wyliczeń podczas kontroli przeprowadzanych przez inspektorów PIP.

ITD-PIP
13.55- 14.15

Polisa OCP. Kupujemy, czy ubezpieczamy się?
Jerzy Różyk, CDS Odszkodowania

 

Poznaj szczegóły wystąpienia

Co się dzieje, gdy kupujemy polisę OCP? Mało płacimy, mamy podkładkę pod zlecenia, a gdy dochodzido szkody dostajemy równie mało, albo nic. Czy aby taki jest cel zawierania ubezpieczeń OCP? Jak do ubezpieczeń transportowych podchodzi CDS? Co naszym zdaniem gwarantuje skuteczność polisy OCP? Jakie są najczęstsze wady rynkowych polis OCP? Dlaczego oferta CDS ma przewagę nad ofertą agencyjną? Co dajemy z ubezpieczeniem OCP?

 

Jerzy Różyk

Ponad 33 lata w branży ubezpieczeniowej, w tym 18 lat w obsłudze podmiotów sektora TSL w zakresie obsługi ubezpieczeń i szkód transportowych oraz diagnostyki ryzyka transportowego.

Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Ukończył studia inżynierskie w zakresie technicznej i ekonomicznej diagnostyki ubezpieczeniowej i likwidacji szkód oraz studnia magisterskie w zakresie ubezpieczeń na tejże uczelni.

Założyciel i właściciel Kancelarii Brokerskiej CDS, która specjalizuje się w ubezpieczeniach transportowych, prawie transportowym i ocenie ryzyka transportowego.

Autor ponad 100 artykułów z zakresu prawa przewozowego, ryzyka i ubezpieczeń transportowych. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach, seminariach i szkoleniach transportowych.

CDS
14.15- 15.00 Obiad dla uczestników
15.00 – 15.30

Warsztaty prawne Kancelaria Prawna Iuridica

Poznaj szczegóły wystąpienia

Podczas warsztatów mecenas Łukasz Chwalczuk odpowie na pytania związane m.in. z prawem przewozowym, odpowiednim tworzeniem zleceń transportowych, odpowiedzialnością przewoźnika za szkody itp.

Ekspert omówi także temat specjalny: Kiedy mogę zerwać podpisaną umowę, czyli różnice pomiędzy umową na czas określony a nieokreślony.

Firmy transportowe szukają stałych kontraktów, które powinny zapewnić im stałe trasy oraz względnie spokojny biznes. Niestety okazuje się, że na rynku nie brakuje nieuczciwych zleceniodawców, którzy tak konstruują swoje umowy, że w praktyce przewoźnik staje się „niewolnikiem” swojego zleceniodawcy. O tym jak brzmią takie nieuczciwe zapisy oraz jak się przed nimi bronić dowiesz się z prelekcji i warsztatów.

Iuridica
15.30 – 16.00

Warsztaty „rozliczanie czasu pracy kierowcy” z Kancelarią ITD-PIP

Poznaj szczegóły wystąpienia

Mariusz Hendzel, specjalista ds. czasu pracy kierowców z Kancelarii ITD-PIP.PL rozwieje wątpliwości odnośnie rozliczanie ewidencji, nadgodzin i składników w dobie oraz płac minimalnych i rozliczania podróży służbowych. Ekspert pozostaje do dyspozycji uczestników konferencji i odpowie również na pozostałe pytania z zakresu szeroko rozumianego czasu pracy kierowców.

ITD-PIP

Program konferencji może być wzbogacony o kolejne wystąpienia. Godziny wystąpień mogą ulec zmianom.

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników w Strefie eksperckiej i biznesowej pozostają prawnicy oraz przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia. Kilkunastu partnerów i ekspertów prezentuje swoje rozwiązania i usługi, tworząc swego rodzaju mini-targi branżowe.

Strefa ekspercka i biznesowa pozostaje otwarta zarówno dla uczestników konferencji, jak i tych osób, którzy nie przewidują udziału w konferencji, a chcieliby wziąć udział tylko w mini-targach branżowych. Jedynym wymogiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa (formularzem na stronie internetowej, e-mailem lub telefonicznie).

W Strefie załadowców spotkasz przedstawicieli firm produkcyjnych, dystrybucyjnych oraz logistycznych, którzy poszukują przewoźników transportu drogowego do nawiązania współpracy. Przedstaw im swoją firmę i porozmawiaj o współpracy.

Przewoźnikom i menedżerom transportu drogowego zapewniamy w pełni darmowy udział w konferencji (do 3 osób z firmy), wraz z całodniowym bufetem kawowym, przekąskami oraz lunchem. Każdy z uczestników otrzyma również pakiet konferencyjny, zawierający czasopisma TSL Biznes i Truck&Van, oraz materiały informacyjne partnerów i ekspertów.

Konferencja odbędzie się 12 marca 2020  w Hotelu 3Trio, ul. Hurtowa 3, 15-399 Białystok