Tej wiosny nasi partnerzy i eksperci przygotowali aktualne tematy, istotne dla efektywnego, bezpiecznego i zyskownego prowadzenia działalności transportowej.

Podczas Spotkań Transportowych zajmiemy się tematami:
(wstępny plan konferencji, możliwe są zmiany w programie godzinowym oraz uzupełnienie o dodatkowe wystąpienia eksperckie)

8.30 – 9.00 Rejestracja, poranna kawa, rozmowy przy stanowiskach
 
09.00 – 9.10 Rozpoczęcie i wprowadzenie
 
09.10 – 09.40

Płace minimalne w Europie
Marek Kliś, Radca Prawny Kancelarii Transportowej KOBEN Sp. z o.o.

Poznaj szczegóły wystąpienia

• MiLoG: czy tranzyt będzie włączony do płacy minimalnej?
• Co nowego czeka nas w Austrii od 1 stycznia 2017 i jak sobie z tym poradzić?
• płaca minimalna we Włoszech i na Węgrzech, stan obecny przepisów
• najnowsze informacje o płacy minimalnej w Holandii i Belgii

Marek Kliś, Radca Prawny Kancelarii Transportowej KOBEN Sp. z o.o.

Radca prawny. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, gdzie obecnie przygotowuje dysertację doktorską z zakresu prawa cywilnego.Aplikację radcowską odbył przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał od roku 2006, odbywając staż w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a następnie studenckie praktyki w Kancelarii Radcy Prawnego. Wieloletnia obsługa podmiotów gospodarczych, w szczególności z branży TSL, pozwoliła mu na nabycie doświadczenie w zakresie prawa handlowego, gospodarczego, a także prawa pracy. Jego pasją są przede wszystkim języki obce. Ukończył również studia filologiczne o specjalności: filologia hiszpańska. Biegle włada językiem angielskim, hiszpańskim i portugalskim oraz świadczy pomoc prawną w tych językach. Prowadzi także na uczelni wyższej zajęcia dla studentów kierunków filologicznych z zakresu podstaw prawa (w języku polskim oraz w języku hiszpańskim) oraz tłumaczenia tekstów prawniczych.

09.40 – 10.00

„Cena to nie wszystko” – jak zoptymalizować pracę i skuteczniej pozyskiwać kontrahentów?
Marcin Kutzmann, Business Development

Poznaj szczegóły wystąpienia

Mówi się, że „cena to nie wszystko”. Czy możemy to stwierdzenie odnieść również do rynku transportowego, na którym stale rośnie konkurencja? A jeśli faktycznie cena przestaje być jedynym wyznacznikiem atrakcyjności oferty, to jak optymalizować działania i wykorzystując własny potencjał podnosić jakość świadczonych usług? Pytań jest wiele: jak ciąć koszty, jak oszczędzać czas, jak szybko pozyskiwać i przetwarzać informacje, a przede wszystkim jak dotrzeć do kontrahenta i przekonać go do podjęcia współpracy? Rozwiązania IT i telematyka mogą pomóc. Podpowiemy jak wykorzystać ich możliwości.

 

Marcin Kutzmann, Business Development
Absolwent Wydziału Finanse i Rachunkowość Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, specjalizacja – Logistyka: Organizacja i Finanse. W 2011 roku dołączył do grona pracowników firmy D.A. Korbut – przedstawiciela TimoCom na Polskę, Kraje Bałtyckie i WNP. Jako osoba współtworząca dział Business Development odpowiada za wdrażanie, prowadzenie i rozwijanie nowych inicjatyw, a także współpracę z wewnętrznymi i zewnętrznymi klientami.


10.00 – 10.30

Opony a koszt funkcjonowania firmy transportowej

Poznaj szczegóły wystąpienia

Jak właściwe zarządzać oponami w firmie transportowej ?
Jaki wpływ na całkowite koszty funkcjonowania floty mają opony, ich profesjonalny serwis oraz prawidłowe zarządzanie ?

10.30 – 10.40

Zarabiaj z UTA, czyli jak zredukować koszty w firmie transportowej.
Bartosz Klima, przedstawiciel regionalny UTA

Poznaj szczegóły wystąpienia

Prezentujemy indywidualne podejście UTA do tematyki transportu. Obecna sytuacja w branży znacząco ogranicza możliwości zarobkowe przewoźników. Dzięki indywidualnej ofercie, przygotowanej przez UTA na podstawie analizy specyfiki działania i struktury kosztowej danej firmy, wskazujemy konkretne obszary, w których znajdują się wymierne oszczędności. Posiadamy także kompleksowe i nowoczesne rozwiązania, pozwalające zmniejszyć nakłady czasu oraz pracy w dziedzinie opłat drogowych.
Pełen pakiet usług świadczonych przez UTA, czyni naszą kartę paliwową nowoczesnym narzędziem wprowadzającym nową jakość w obszar działania firmy transportowej.

10.40 – 10.50

Nowoczesne instrumenty bezpiecznej obsługi transakcji walutowych i eliminacji ryzyka kursowego.
Radosław Jarema, dyrektor firmy Akcenta na rynku polskim

Poznaj szczegóły wystąpienia

• Ryzyko kursowe związne z transakcjami zagranicznymi
• Narzędzia eliminacji ryzyka kursowego
• Narzędzia obsługi trabsakcji walutowych na polskim rynku


10.50 – 11.00

Automatyzacja planowania transportu z wykorzystaniem narzędzi bazujących na Google Maps
Dariusz Pakuła, Opiekun Klienta Kluczowego

Poznaj szczegóły wystąpienia
Czy da się ułożyć optymalne trasy dla wielu pojazdów w kilka minut?
Jak zapanować nad planem tras, czasem jazdy i rozładunku i być na czas u odbiorcy?

 

Dariusz Pakuła, Opiekun Klienta Kluczowego
Konsultant i sprzedawca w Globemie. Od wielu lat dostarcza klientom rozwiązania związane z optymalizacją zarządzania zasobami bazujące na serwisach mapowych.


11.00 – 11.20

Jak poprawić bezpieczeństwo transakcji korzystając z platformy transportowej Trans.eu
Mariusz Ryło – Ekspert ds. Bezpieczeństwa w Trans.eu

Poznaj szczegóły wystąpienia

Odwieczną bolączką branży transportowej jest ryzyko natrafienia na nieuczciwego kontrahenta, a przez to strata pieniędzy i nerwów. Czy wszyscy jednak wiemy, że platforma transportowa udostępnia proste narzędzia, które to ryzyko znacznie ogranicza?
A jeśli tak, to czy jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, że jej pracownicy codziennie podejmują działania chroniące przewoźników, nawet gdy ci w danej chwili nie zdają sobie z tego sprawy?

11.20 – 12.00

Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach

 
12.00 – 12.20

Zabezpieczenie majątku prywatnego poprzez przekształcenia formy prawnej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową.
Łukasz Medaj – Prawnik, Kancelarii Transportowej LEGALTRANS

Poznaj szczegóły wystąpienia

Prowadzenie przedsiębiorstwa transportowego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej jest obecnie bardzo niebezpieczne z powodu bardzo wielu występujących obecnie ryzyk w branży transportowej. W szczególności problem upadłości dotyczy niewielkich rodzinnych firm transportowych bowiem egzekucja z majątku uderza bezpośrednio w majątek prywatny właściciela i jego rodziny. Jak się przed tym zabezpieczyć w bardzo prosty sposób, zostanie przedstawione podczas prelekcji w której zostają przedstawione najkorzystniejsze formy zabezpieczenia majątku poprzez zmianę formy prawnej prowadzonej działalności.

 

Łukasz Medaj – Prawnik, Kancelarii Transportowej LEGALTRANS
Doktorant z zakresu prawa spółek handlowych na Wydziale Prawa, Administracji I Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego . Absolwent Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Tytuł magistra nauk prawnych uzyskał broniąc pracy pod tytułem ,,Umowa przewozu jako umowa o świadczenie usług transportowych – Contract of carriage as transportation services agreement” . Znawca branży Transport Spedycja Logistyka . Specjalista z zakresu prawa transportowego oraz prawa przewozowego. Jego pasją są dalekie wędrówki po górach, sporty siłowe oraz motoryzacja.

 

[/su_spoiler]

12.20 – 12.35

Viaon nowy dystrybutor na rynku transportowym.
Bartosz Najman, CEO Viaon

Poznaj szczegóły wystąpienia

Bartosz Najman – ekspert z zakresu tematyki rozliczania czasu pracy kierowców zawodowych, a także płacy minimalnej w branży transportowej. Współtwórca sposobu rozliczania płacy minimalnej w Niemczech, Francji, Austrii dla pracowników delegowanych. Funkcję prezesa zarządu Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców łączy z posadą CEO marki VAON – jedynego w Europie dystrybutora usług i produktów OCRK, INELO i GBOX, które oferują rozwiązania dla firm transportowych.
Komentarze eksperckie autorstwa Bartosza Najmana ukazały się m.in. na łamach Pulsu Biznesu, Wprost, Gazety Finansowej, a także w serwisach on-line: Onet.pl., Ceo.pl, Bankier.pl, Biznes.pl, WP.pl. Bartosz Najman brał udział jako specjalista w programach telewizji TVP, Polsat oraz programach radiowych Polskiego Radia, czy Radia RDC.

12.35 – 13.05

Płaca minimalna w Europie oraz wyrok TK w sprawie ryczałtów za noclegi.
Łukasz Włoch, Główny Ekspert OCRK, Hubert Żórawski, Dyrektor ds. Sprzedaży Viaon

Poznaj szczegóły wystąpienia

Podczas prelekcji Eksperci OCRK przedstawią:
– Płacę minimalną w Austrii, Włoszech oraz Holandii (stawki wraz z zasadami rozliczania, zakres obowiązywania, wymaganą dokumentację);
– Kontrole płacy minimalnej we Francji;
– Wyrok TK w sprawie ryczałtów za noclegi dla kierowców;

Łukasz Włoch, Główny Ekspert OCRK
Ekspert w zakresie kontroli i rozliczania czasu pracy. Od 7 lat zajmuje się szkoleniami dla firm transportowych, tylko w pierwszym kwartale 2015 roku z tematyki stawki minimalnej w Niemczech i sposobach jej rozliczania przeszkolił 690 firm. Autor licznych artykułów merytorycznych dla Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej, a także dla czasopism branżowych. Jest współautorem istotnej pozycji książkowej „Kierowca w firmie – praktyczny leksykon przedsiębiorcy” (Seria Pogotowie Kadrowe 2014r.). Łukasz Włoch to także były szkoleniowiec Inspekcji Transportu Drogowego w Polsce, Niemczech, Czechach, Rumunii, Łotwie z zakresu poprawności kontroli czasu pracy kierowców w oprogramowaniu TachoScan Control. Szkolił Państwową Inspekcję Pracy z zakresu poprawności rozliczania czasu pracy kierowców. Wykładowca na kierunku Transport w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

 13.05 – 13.20

Wyzwania rynku transportowego a systemy telematyczne
Kamil Korbuszewski, Dyrektor ds. Sprzedaży Viaon

Poznaj szczegóły wystąpienia

Kamil Korbuszewski, Dyrektor ds. Sprzedaży Viaon.

Absolwent wydziału zarządzania Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Praktyk, od 12 lat aktywny zawodowo w obszarach sprzedaży B2C i B2B i zarządzania sprzedażą. Początkowo związany z branżą telekomunikacyjną i teleinformatyczną, aktualnie specjalizujący się w tematyce systemów telematycznych oraz rozliczaniu czasu pracy kierowców. Związany z INELO, jako Kierownik Działu Sprzedaży, oferującego zaawansowany system telematyczny GBOX Assist. Prywatnie mąż, ojciec dwóch synów, żeglujący w wolnych chwilach po śródlądziu.

13.20 – 13.30

Diesel na gaz – hit czy kit?
Wojciech Mackiewicz, dziennikarz motoryzacyjny

Poznaj szczegóły wystąpienia

Diesel na gaz? Wokół instalacji gazodiesla (czyli ON+LPG) narosło bardzo dużo mitów i obiegowych opinii. Czy są prawdziwe? Aby wyrobić sobie własne zdanie, warto poznać fakty o instalacji LPG do silników wysokoprężnych.
– Czy na pewno każdy będzie zadowolony z instalacji gazodiesla?
– Czy to rozwiązanie się opłaca?
– Po jakim przebiegu zwróci się koszt montażu?
– Czy jest legalny?
Na te i inne pytania odpowiedź przedstawimy w prezentacji.

 

Wojciech Mackiewicz – dziennikarz motoryzacyjny
Dziennikarz motoryzacyjny specjalizujący się w tematyce transportu drogowego. Z samochodami ciężarowymi związany od ponad ćwierć wieku. Do motoryzacji podchodzi pragmatycznie. Samochód w firmie jest niego narzędziem pracy. Najlepiej gdy jest funkcjonalny, trwały a jego eksploatacja niezbyt droga.

13.30 – 13.50

Jak zatrudnić kierowcę spoza Unii Europejskiej
Diana Ordon, Biuro Obsługi Transportu i Spedycji

Poznaj szczegóły wystąpienia

Coraz więcej firm transportowych chciałoby zatrudniać kierowców zza wschodniej granicy. Niestety w gąszczu przepisów nie łatwo jest się odnaleźć. Legalizacja zatrudnienia i pobytu musi być wykonana zgodnie z przepisami, aby firma transportowa mogła bezpiecznie funkcjonować i nie obawiać się kontroli w Europie.

Diana Ordon – Wieloletni trener i praktyk branży transportowej. Specjalista z zakresu rekrutacji, legalizacji zatrudnienia oraz czasu pracy kierowców.

13.50 – 14.20

Rozliczanie nadgodzin i dyżurów – ewidencja czasu pracy
Mariusz Hendzel, specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL

Poznaj szczegóły wystąpienia

 

Mariusz Hendzel
Specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL
Od wielu lat pracuje jako trener i doradca dla kadr firm transportowych oraz kierowców transportu drogowego. Specjalizuje się w tematach dotyczących czasu pracy kierowców, obsługi tachografów analogowych i cyfrowych, procedur kontrolnych, rozliczania wynagrodzeń oraz należności z tytułu podróży służbowych. Na co dzień w sposób praktyczny stosuje swoją wiedzę, świadcząc usługi rozliczania czasu pracy na potrzeby przedsiębiorstw oraz Sądów Pracy – to czyni go wiarygodnym na sali szkoleniowej. Są to w głównej mierze tematy analiz i rozliczania czasu pracy oraz opinie dotyczące przedstawianych wyników wyliczeń podczas kontroli przeprowadzanych przez inspektorów PIP.

14.20 – 15.00

Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach

 
15.00 – 15.30

Płaca minimalna we Francji, najnowsze zmiany prawne.
Karolina Wierzchowska, Transport France Representant

15.30 – 15.50

Napady na ciężarówki. Jak chronić mienie i siebie w czasie transportu mienia
Jerzy Różyk, CDS Odszkodowania

Poznaj szczegóły wystąpienia

Na kierowcach ciężarówek spoczywa obowiązek ochrony mienia będącego w ich pieczy. Nie zawsze jednak wygrywają w starciu z przestępcami, których celem jest przewożony towar lub ciężarówka. Ci stosują bowiem metody, które często zagrażają nie tylko mieniu, ale również zdrowiu, a nawet życiu kierowców. Jakie są metody działania przestępców? Jak zmniejszać ryzyko napadu rozbójniczego? Czy można skutecznie ochronić się przed rabusiami?

Jerzy Różyk, CDS Odszkodowania
Ponad 30 lat w branży ubezpieczeniowej, w tym 15 lat w obsłudze podmiotów sektora TSL. Założyciel i właściciel kancelarii doradczej CDS. Specjalizuje się w diagnostyce ryzyka transportowego, prawie przewozowym i ubezpieczeniach transportowych.
Autor ponad 80 artykułów z zakresu prawa przewozowego i transportowego oraz ubezpieczeń transportowych, m.in. w czasopismach „TSLbiznes”, „Transport Manager”, „Truck&Business” i „Transport i Spedycja” oraz na portalach transportowych LOG24.pl, Etransport.pl, Forumtransportu.pl, TRANS.info. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach, seminariach i szkoleniach transportowych.
Członek założyciel powstałej w 2012 roku Rady Niezależnych Ekspertów Transportu TRANSORA.

15.50 – 16.10

Odzyskaj fracht od zagranicznego zleceniodawcy – nowy rok, nowe możliwości
Anna Widuch, Wspólnik Zarządzający kancelarii Prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp.k.

Poznaj szczegóły wystąpienia

Zagraniczni załadowcy mają dobre stawki….ale rodzą ryzyko braku płatności. Dochodzenie należności poza krajem jest kłopotliwe i kosztowne. Jakie możliwości ma obecnie polski przewoźnik w walce o fracht z np. niemieckim zleceniodawcą? Jakie propozycje są rozważane na poziomie UE, które mogą poprawić sytuację polskich wierzycieli? Co już teraz można zrobić, żeby odzyskać swoje należności?
 
 

Anna Widuch, Wspólnik Zarządzający kancelarii Prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp.k.

Radca prawny z doświadczeniem biznesowym zdo bytym w kancelariach prawnych i instytucjach finansowych (dom maklerski, autoryzowany doradca), przy obsłudze banków i funduszy inwestycyjnych, a także firm z sektora produkcyjnego i usługowego. Od ponad 5 lat zajmuje się obsługą prawną grupy kapitałowej Logintrans Sp. z o.o. (Trans.eu), pozostając związana z branżą transportową i jej trudnościami. Wspólnik Zarządzający kancelarii prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp. k., Pełnomocnik/Audytor Wewnętrzny PN-EN ISO 9001:2009 i ISO 28000:2007 oraz Administrator Bezpieczeństwa Informacji.
17.20 – 17.30 Zakończenie konferencji, nagrody dla uczestników


16.10 – 16.40

Płacisz kary i jeździsz dalej? Uważaj, możesz stracić licencję
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

Poznaj szczegóły wystąpienia
GITD wprowadza Elektroniczny rejestr naruszeń czasu pracy oraz nacisków osi. Oprócz kar finansowych przewoźnikowi może grozić nawet cofnięcie licencji transportowej.

 

 

Łukasz Chwalczuk,managing partner w Kancelarii Prawnej IURIDICA

Prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.

Iuridica

16.40 – 17.00
Konkurs z nagrodami, zakończenie konferencji
 

 

 

 

 

 

 

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników w Strefie eksperckiej i biznesowej pozostają prawnicy i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

 

Odwiedź Strefę ekspercką i biznesową i skorzystaj z rabatów oraz ofert specjalnych dla uczestników Spotkań Transportowych.

 

 

 

 

Konferencja odbędzie się 26.04.2017 r. w Sosnowcu, Expo Silesia, podczas Targów Transportu i Spedycji Transportex. Dla uczestników Spotkań Transportowych wstęp na Targi jest bezpłatny.

 

Sosnowiec, Expo Silesia, ul. Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec

Partnerzy Spotkań Transportowych Edycja Wiosna 2020