Wrocław – 26.10.2017

 

Podczas Spotkań Transportowych jak zwykle przedstawimy najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki związane z aktualną sytuacją w transporcie drogowym oraz z nadchodzącymi zmianami. Nasi eksperci i praktycy bez zbędnego „politykowania” przedstawią ostatnie oraz nadchodzące zmiany w prawie i otoczeniu biznesowym. Wskażą też najlepsze i najbezpieczniejsze drogi do poradzenia sobie z aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami.

 

Podczas Spotkań Transportowych zajmiemy się tematami:

8.30 – 8.50 Rejestracja, poranna kawa, rozmowy przy stanowiskach  
8.50 – 9.00 Rozpoczęcie i wprowadzenie  
9.00 – 9.30

Przewóz towarów wrażliwych – ostrożnie, przewoźniku!
Ustawa o monitorowaniu drogowego przewozu towarów – kogo dotyczy, jak sobie z nią radzić, kogo może dotknąć niebawem?

Karolina Goniowska – Kancelaria Transportowa KOBEN

Poznaj szczegóły wystąpienia
Przewóz towarów wrażliwych pociąga za sobą szereg obowiązków, którym musi sprostać przewoźnik. Począwszy od rejestracji na platformie PUESC i wprowadzenia danych dotyczących każdorazowego przewozu towarów wrażliwych (m.in. daty rozpoczęcia i zakończenia przewozu, numer rejestracyjny pojazdu), po przekazanie kierowcy numeru referencyjnego zgłoszenia. Kierowca natomiast winien odmówić przewozu towarów, w sytuacji gdy nie przekazano mu numeru referencyjnego zgłoszenia lub ilość i waga towaru jest niezgodna ze zgłoszeniem. Dodatkowo, przewoźnik obowiązany jest zapewnić przekazywanie aktualnych danych geolokalizacyjnych środka transportu do rejestru w trakcie całej trasy przewozu towaru objętego zgłoszeniem dokonywanego na terytorium kraju.

Towary objęte ustawą o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, to m.in.: susz tytoniowy; paliwa silnikowe i pochodne (także biodiesel); oleje roślinne; rozcieńczalniki i rozpuszczalniki; alkohol etylowy częściowo i całkowicie skażony.

Prelekcja ma na celu omówienie nowych przepisów w przystępny i zrozumiały sposób oraz wskazanie przewoźnikom, czego powinni się wystrzegać przy podjęciu załadunku towarów wrażliwych.?

Karolina Goniowska

Radca prawny. Uzyskała wykształcenie prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Wydziale Prawa i Administracji na kierunku Prawo, a następnie ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców w Katowicach.

Posiada wielokierunkowe doświadczenie zdobyte podczas praktyk zawodowych i aplikacji radcowskiej w zakresie pomocy prawnej i reprezentacji na sali sądowej osób fizycznych i przedsiębiorstw. Podczas swojej kariery prawniczej brała udział w wielu sprawach związanych z prawem cywilnym, administracyjnym i gospodarczym.  Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej pomiotów gospodarczych, w tym z branży TSL. Z powodzeniem reprezentuje Klientów na etapie postępowań sądowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in.: podczas pracy w Sądzie oraz Kancelarii Radcy Prawnego.

partnerzy_koben_logo-2
9.30 – 9.50 Opona w cyfrowej rzeczywistości. – studium przypadku.
Stanisław Rosół
continental
9.50 – 10.00

Ogumienie pod stałą kontrolą i jego wpływ na ekonomię jazdy i ekologię
Agnieszka Zawadzka – Dyrektor Handlowy MOEM

Poznaj szczegóły wystąpienia
Mijają prawie 4 lata odkąd Drabpol wprowadził na polski rynek systemy ciśnienia i temperatury w ogumieniu ContiPressureCheck (CPC). Obok wiedzy stricte marketingowej posiadamy, opartą o doświadczenie, wiedzę ekonomiczną pochodzącą od naszych zadowolonych klientów. Dzięki temu przedstawimy prezentację systemu CPC zapewniającemu użytkownikowi ograniczenie kosztów eksploatacji, zwiększenia bezpieczeństwa, a ponadto pozytywny wpływ na środowisko jak również terminowe dostawy towaru.

Agnieszka Zawadzka
Odpowiedzialna za sprzedaż i opiekę merytoryczną nad grupą produktów dedykowaną dla rynku MOEM. Wśród nich takie jak: ALCOLOCK, ProViu 360, CPC, Funtoro.

drabpol
10.00 – 10.20 Odpoczynki tygodniowe – nowe regulacje i nadchodzące zmiany
Viaon
Poznaj szczegóły wystąpienia
Podczas prelekcji omówione zostaną nadchodzące zmiany wynikające z tzw. „pakietu mobilności”, zasady odbierania regularnych tygodniowych okresów odpoczynku na terenie UE oraz sposoby planowania skróconych tygodniowych okresów odpoczynku w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępny czas pracy.
viaon
10.20 – 10.50 Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach  
10.50 – 11.20

Czas jazdy, przerw i odpoczynków oraz ich wpływ na rozliczenie ewidencji czasu pracy” – nieznane i problematyczne elementy analizy czasu jazdy, pracy i ich wpływ na rozliczenia wynagrodzeń.
Mariusz Hendzel, specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL

Poznaj szczegóły wystąpienia
Omówimy obowiązek prowadzenia ewidencji czasu pracy. Przedstawimy przykładową ścieżka postępowania dla osób rozliczających czas jazdy i pracy w firmach. Jakie dane zgromadzić przed rozliczaniem, jak wprowadzić je do systemu komputerowego, na co zwrócić uwagę podczas wstępnej analizy danych, i co jest efektem wyliczeń, które należy archiwizować potem do kontroli ITD i PIP.

Mariusz Hendzel, Specjalista ds. czasu pracy kierowców, właściciel Kancelarii ITD-PIP.PL
Od wielu lat pracuje jako trener i doradca dla kadr firm transportowych oraz kierowców transportu drogowego. Specjalizuje się w tematach dotyczących czasu pracy kierowców, obsługi tachografów analogowych i cyfrowych, procedur kontrolnych, rozliczania wynagrodzeń oraz należności z tytułu podróży służbowych. Na co dzień w sposób praktyczny stosuje swoją wiedzę, świadcząc usługi rozliczania czasu pracy na potrzeby przedsiębiorstw oraz Sądów Pracy – to czyni go wiarygodnym na sali szkoleniowej. Są to w głównej mierze tematy analiz i rozliczania czasu pracy oraz opinie dotyczące przedstawianych wyników wyliczeń podczas kontroli przeprowadzanych przez inspektorów PIP.

logo_itd-pip
11.20 – 11.40 Just in Time. Jak sprostać wyzwaniom stawianym przez konsumentów?
Marcin Kutzmann, Business Development
Poznaj szczegóły wystąpienia

Wymagania na rynku transportowym rosną. Z jednej strony liczy się precyzyjność i reżim dostaw, z drugiej elastyczność i szybka reakcja na zmieniającą się sytuację. Jak sprostać takim wyzwaniom, jakimi narzędziami się wspomagać, aby zadowolić konsumenta i osiągnąć biznesowy sukces?

timocom
11.40 – 11.50 Tankuj taniej z UTA! Jak w prosty sposób zaoszczędzić czas i pieniądze.
Bartosz Klima
uta
11.50 – 12.05 Zawód kierowca a bezpieczeństwo.
Kamil Korbuszewski, Dyrektor Działu Sprzedaży
Poznaj szczegóły wystąpienia

Według danych pochodzących z badania przeprowadzonego przez firmę INELO, aż 31 % polskich kierowców zawodowych czuje się zagrożonych podczas wykonywania swojej pracy. Medialne doniesienia dotyczące zamachów terrorystycznych wzmacniają te obawy i sprawiają, że pracownicy branży transportowej decydują się na przewożenie w samochodach służbowych dodatkowych środków ochronnych. W jakie rozwiązania wyposażają się kierowcy i co wzmacnia ich poczucie bezpieczeństwa, dowiecie się z tej prelekcji.

 

Kamil KorbuszewskiKamil Korbuszewski, Dyrektor Działu Sprzedaży
Absolwent wydziału zarządzania Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Praktyk, od 12 lat aktywny zawodowo w obszarach sprzedaży B2C i B2B oraz zarządzania sprzedażą. Obecnie na stanowisku Dyrektora Działu Sprzedaży w firmie INELO, w zakresie sprzedaży zaawansowanego systemu telematyki i monitoringu GPS marki GBOX. Wieloletnia obsługa firm działających w branży TSL, pozwoliła mu na zdobycie doświadczenia w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstw transportowych. Ekspert z zakresu telematyki oraz rozliczania czasu pracy kierowców, wypowiadający się na łamach i na potrzeby czasopism branżowych: Transport Manager, TSLbiznes, Truck&Business, TOP Logistyk.

viaon
12.05 – 12.20

Wpływ środków smarnych na obniżenie kosztów utrzymania flot pojazdów ciężarowych i dostawczych.
Jerzy Domaszczyński, CVL Sector Specialist Poland & EE Cluster, ExxonMobil Poland

Poznaj szczegóły wystąpienia
Według badania ExxonMobil, 40% fleet managerów wskazuje trudne warunki ekonomiczne i zmienność rynków jako dwa największe wyzwania biznesowe. Ich obawy budzi również rosnąca urbanizacja, ograniczenia w zakresie ładowności i wyższe normy poziomu hałasu. W obliczu tych wyzwań kontrola kosztów w firmie transportowej nigdy nie była tak ważna jak dzisiaj. Podczas prezentacji dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy optymalizacji całkowitych kosztów posiadania floty i jaka jest w tym rola syntetycznych środków smarnych.

 

Jerzy Domaszczyński, CVL Sector Specialist Poland & EE Cluster, ExxonMobil Poland

W ExxonMobil od ponad 20 lat. Obecnie odpowiedzialny za sprzedaż środków smarnych Mobil do samochodów ciężarowych, dostawczych, taboru ciężkiego oraz innych maszyn drogowych i terenowych w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech oraz w krajach bałtyckich. Wykształcenie inżynierskie oraz podyplomowe studia MBA pozwalają łączyć znajomość budowy maszyn i umiejętność doboru środków smarnych z nowoczesnymi metodami współpracy z partnerami handlowymi.

partnerzy_mobil_logo
12.20 – 12.50 Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach  
12.50 – 13.10 Zabezpiecz swój biznes, swoją majątek i swoją rodzinę – czy jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka cywilna to najlepsze formy prowadzenia działalności transportowej w dzisiejszych czasach?
Łukasz Medaj – Kancelaria Transportowa LegalTrans

Poznaj szczegóły wystąpienia

Prowadzenie przedsiębiorstwa transportowego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej jest obecnie bardzo niebezpieczne z powodu bardzo wielu występujących obecnie ryzyk w branży transportowej. W szczególności problem upadłości dotyczy niewielkich rodzinnych firm transportowych bowiem egzekucja z majątku uderza bezpośrednio w majątek prywatny właściciela i jego rodziny. Jak się przed tym zabezpieczyć w bardzo prosty sposób, zostanie przedstawione podczas prelekcji w której zostają przedstawione najkorzystniejsze formy zabezpieczenia majątku poprzez zmianę formy prawnej prowadzonej działalności.

Łukasz Medaj – Prawnik, Kancelarii Transportowej LEGALTRANS
Doktorant z zakresu prawa spółek handlowych na Wydziale Prawa, Administracji I Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego . Absolwent Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Tytuł magistra nauk prawnych uzyskał broniąc pracy pod tytułem ,,Umowa przewozu jako umowa o świadczenie usług transportowych – Contract of carriage as transportation services agreement” . Znawca branży Transport Spedycja Logistyka . Specjalista z zakresu prawa transportowego oraz prawa przewozowego. Jego pasją są dalekie wędrówki po górach, sporty siłowe oraz motoryzacja.

logoLegraltrans
13.10 – 13.30 Kontrole skarbowe i podatkowe w firmach transportowych.
Patryk Abramowicz – Centrum Księgowości Transportowej
partnerzy_ckt_logo-1
13.30 – 13.50 Płaca minimalna we Francji – praktyka kontroli i najnowsze zmiany
Karolina Wierzchowska – Transport France Representant
trans-francais
13.50 – 14.10 Automatyczne rozliczane delegacji na terenie Unii Europejskiej.
Tachobus
tachobus
14.10 – 15.10 Lunch, rozmowy przy stanowiskach  
15.10 – 15.40

Rewolucja w transporcie drogowym 2018 – cztery filary.
Łukasz Chwalczuk – managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

Poznaj szczegóły wystąpienia
Co nowego czeka Ciebie i Twoją firmę w tematach: elektronicznego rejestru naruszeń transportowych, proporcjonalnego systemu kar, nowych wymagań odnośnie mocowania i zabezpieczenia ładunków oraz badań technicznych pojazdów. Nie prześpij tych zmian. Przygotuj się na nie już dziś.

Łukasz Chwalczuk,managing partner w Kancelarii Prawnej IURIDICA
Prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.

partnerzy_iuridica_logo-2
15.40 – 16.00

Skąd brać nowych kierowców? Jak zatrudniać kierowców-obcokrajowców, by mogli dla nas legalnie i bezpiecznie pracować?
Diana Ordon, Biuro Obsługi Transportu i Spedycji

Poznaj szczegóły wystąpienia

Coraz więcej firm transportowych chciałoby zatrudniać kierowców zza wschodniej granicy. Niestety w gąszczu przepisów nie łatwo jest się odnaleźć. Legalizacja zatrudnienia i pobytu musi być wykonana zgodnie z przepisami, aby firma transportowa mogła bezpiecznie funkcjonować i nie obawiać się kontroli w Europie.

Diana Ordon – Wieloletni trener i praktyk branży transportowej. Specjalista z zakresu rekrutacji, legalizacji zatrudnienia oraz czasu pracy kierowców.

partnerzy_botis_logo
16.00 – 16.30

Kontrola w firmie TSL.
mec. Tomasz Szymański – Mariański Group

Poznaj szczegóły wystąpienia

Tomasz Szymański – doradca podatkowy w Departamencie Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa.
Odpowiada za prowadzenie spraw z zakresu weryfikacji prawidłowości rozliczeń podatkowych przez organy podatkowe, jak i skarbowe w ramach prowadzonych kontroli podatkowych (szczególnie w branży TSL), postępowań podatkowych oraz postępowań kontrolnych. Specjalizuje się m.in. obsługą podmiotów z branży TSL w sprawach dotyczących postepowania podatkowego, szczególnie w temacie podatku VAT i kontroli skarbowych. Posiada rozległą, praktyczną wiedzę w zakresie organizacji i funkcjonowania administracji podatkowej.

marianski
16.30 – 16.50 Przerwa kawowa, rozmowy przy stanowiskach  
16.50 – 17.10

Ubezpieczenie OCP – co można, a czego nie można ubezpieczyć?
Jerzy Różyk – CDS Odszkodowania

Poznaj szczegóły wystąpienia
Przedmiotem ubezpieczenia OCP jest odpowiedzialność cywilna przewoźnika drogowego za szkody powstałe w wyniku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przewozu. Gdyby warunki ubezpieczenia zawierały tylko taki zapis, przewoźnik nie musiałby się martwić. Warunki OCP przewidują jednak ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności. Jakie ryzyka można, jakie trudno, a jakich nie można ubezpieczyć? Jak ocenić, jakie ryzyka trzeba ubezpieczyć? Na co zwracać uwagę przy kupowaniu polisy OCP?

Jerzy Różyk
Ponad 30 lat w branży ubezpieczeniowej, w tym 15 lat w obsłudze podmiotów sektora TSL. Założyciel i właściciel kancelarii doradczej CDS. Specjalizuje się w diagnostyce ryzyka transportowego, prawie przewozowym i ubezpieczeniach transportowych. Autor kilkudziesięciu artykułów z zakresu prawa przewozowego i transportowego oraz ubezpieczeń transportowych w czasopismach i portalach branżowych. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach, seminariach i szkoleniach transportowych. Członek założyciel powstałej w 2012 roku Rady Niezależnych Ekspertów Transportu TRANSORA.

partnerzy_cds_logo
17.10 – 17.25

Strefy ekologiczne w europejskich miastach. Jak realizować transport do/z takich miejsc, by nie narazić się na niepotrzebne problemy i kary?
Anna Widuch, Wspólnik Zarządzający kancelarii Prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp.k.

Poznaj szczegóły wystąpienia

Anna Widuch, Wspólnik Zarządzający kancelarii Prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp.k.

Radca prawny z doświadczeniem biznesowym zdobytym w kancelariach prawnych i instytucjach finansowych (dom maklerski, autoryzowany doradca), przy obsłudze banków i funduszy inwestycyjnych, a także firm z sektora produkcyjnego i usługowego. Od ponad 5 lat zajmuje się obsługą prawną grupy kapitałowej Logintrans Sp. z o.o. (Trans.eu), pozostając związana z branżą transportową i jej trudnościami. Wspólnik Zarządzający kancelarii prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp. k., Pełnomocnik/Audytor Wewnętrzny PN-EN ISO 9001:2009 i ISO 28000:2007 oraz Administrator Bezpieczeństwa Informacji.

partnerzy_translawyers_logo-2
17.25 – 17.40

Transport odpadów w UE – duże ryzyko, a może szansa na intratny biznes? Kary za nielegalny transport odpadów – czy zawsze wiesz, co wieziesz?
Anna Widuch, Wspólnik Zarządzający kancelarii Prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp.k.

Poznaj szczegóły wystąpienia

Anna Widuch, Wspólnik Zarządzający kancelarii Prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp.k.

Radca prawny z doświadczeniem biznesowym zdobytym w kancelariach prawnych i instytucjach finansowych (dom maklerski, autoryzowany doradca), przy obsłudze banków i funduszy inwestycyjnych, a także firm z sektora produkcyjnego i usługowego. Od ponad 5 lat zajmuje się obsługą prawną grupy kapitałowej Logintrans Sp. z o.o. (Trans.eu), pozostając związana z branżą transportową i jej trudnościami. Wspólnik Zarządzający kancelarii prawnej Translawyers Widuch i Wspólnicy sp. k., Pełnomocnik/Audytor Wewnętrzny PN-EN ISO 9001:2009 i ISO 28000:2007 oraz Administrator Bezpieczeństwa Informacji.

partnerzy_translawyers_logo-2
17.40 – 17.55 Konkurs z nagrodami, zakończenie konferencji  

(Plan konferencji może być uzupełniany o dodatkowe wystąpienia eksperckie)

 

 

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników w Strefie eksperckiej i biznesowej pozostają prawnicy oraz przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

 

W Strefie załadowców spotkasz przedstawicieli firm produkcyjnych, dystrybucyjnych oraz logistycznych, którzy poszukują przewoźników transportu drogowego do nawiązania współpracy. Przedstaw im swoją firmę i porozmawiaj o współpracy.

 

 

Konferencja odbędzie się 26.10.2017 r. we Wrocławiu, w hotelu Novotel

 

Wrocław, Novotel Wrocław, Wyścigowa 35, 53-011 Wrocław

 

Partnerzy Spotkań Transportowych Edycja Wiosna 2020